1x

Obtížné mušky v bytě - co jsou zač?

Od: Datum: 26.11.13 17:27 odpovědí: 13 změna: 27.11.13 17:16

Zdravíčko a krásný večer, už delší dobu jsem si všimla, že se u mě v pokoji pohybují malinké černošedé mušky, jako kdyby octomilky. Mají sotva 2mm, vyfotit se to nedá.

Nikde však nemám žádné jídlo, mám uklizeno, koš pravidelně vynáším. Je možné, že se jim líbí teplo a světlo z terárek (v pokoji jsou tři)? Je to docela obtížné, večer otravují na monitoru, padají do pití apod.

Děkuji za rady:).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 17:31

Příjemný večer, ano je to možné.

doplněno 26.11.13 17:34:

a podle popisu to vypadá na octomilky

doplněno 26.11.13 17:37:

a nebo smutnice, ty se drží na rostlinách a jsou menší než octomilky, vypadají jako malincí komáři

doplněno 26.11.13 18:13:

doporučuji ty žluté lepící destičky, jsou v každém marketu či květinářství

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.13 17:36

Děkuji, netušíte, jak se jich zbavit? Už se mi párkrát stalo, že večer sedím, sleduji film a náhle vdechnu mušku letící kolem..*blee*.

Vůbec netuším, odkud se berou, terárka jsou na pohled čistá.

doplněno 26.11.13 17:46:

Děkuji za odkaz, v terárku nemám živé rostliny kvůli častým odjezdům a horší údržbě, z toho to nebude. V pokoji mám jen jeden falešný bambus...

doplněno 26.11.13 17:48:

...na který jsem teď pečlivěji podívala a v květináči jsou mušky hned tři. Špatně se poznává, zda vypadjaí jako komáři, jsou strašně rychlé, ale zřejmě jste trefil do černého.

Datum: 26.11.13 17:39

omýt všechny rostliny, ty které nesjou v teráriích postříkat proti savému hmyzu, ale ty v teráriích? to netuším, aby jste si nezahubila zvířata

doplněno 26.11.13 17:40:

http://hobby.idnes.cz/otravne…100217_110743_hobby-domov_mce

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 26.11.13 18:10

Dobrý den, asi bych zkusil i "babskou" radu. Do nějaké nádoby nalít něco, co jim bude chutnat a přivábí je. To by mohla být jejich smrt - utopení v té lázni. Jenom nevím, co přesně by jim tak nejvíce zachutnalo (ocet, víno, džus =?). Zkuste něco vyzkoušet a lapit je. Přeji úspěšný lov.

Zdravím!

P.S. A co zkusit také normální mucholapku?

doplněno 26.11.13 18:19:

Tak už jste si je asi koupili s tou zeminou a nyní se jim v teple pěkně daří. Asi to chtělo tu hlínu nejdříve spařit.

Datum: 26.11.13 18:14

Děkuji, všimla jsem si, že džus jim chutná, mrchám. A už jsem našla také "hnízdo", to je teda hnus, přitom je hlína, do které jsme před měsícem přesazovali kytky, úplně nová:(

Mucholapku nee, úplně se mi hnusí...

doplněno 26.11.13 18:21:

To jsme netušili...:( Každopádně je ta hlína pěkný humus, a ještě mi máme s klidem sdělí, že o tom ví a že ty larvy v hlíně vidí... na zabití, fakt.

Zkusím je zalít těmi hlísticemi.

doplněno 26.11.13 18:42:

Hahanaj - děkuji, ale s těmi žlutými štítky nevím, nevím. V odkazu dole mají logické vysvětlení - nalepí se jen dospělí jedinci, co už létají. Larvy to nijak neřeší..

Datum: 26.11.13 18:39

pokud sázíte nyní do nové zeminy je dobré ji před sázením v troubě řádně prohřát, tím se zničí zárodky mušek

a nyní si dejte do každého květníku žlutou šiupku lepovou destičku koupenou v květinářství - mušky se na ní nachytají

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.13 18:16

Zde je vyzkoušený recept na likvidaci smutnice: http://www.jaroslavmachacek.c…se-smutnicemi-vybojovana.html

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.11.13 18:22

Jú, to se mi líbí:)

Děkuji*palec*. Doufám, že bude tento písek normálně k sehnání.

Datum: 27.11.13 10:03

Moje zubařka mi vyprávěla, že než přesadí květiny do nového, hlínu upeče v pekáči v troubě. Myslela jsem si, že se ta příjemná paní zbláznila. Ale ona měla pravdu. V hlíně se horkem zahubí zárodky všeho, co by potom mohlo obtěžovat.

Takže se paní zubařce v duchu omlouvám, je to rozumná žena. *palec*Jaga.

Datum: 27.11.13 11:43

Děkuji, už jsme to doma prezentovala. On je problém, že mamka to moc neřeší, prý larvy vidí a o muškách ví, ale asi je důležitější zumba, než abychom doma neměli nějaké potvory.

A to dám prostě hlínu na pekáč nebo do misky a peču?*sok* Netušíte, kolik stupňů a jak dlouho?

doplněno 27.11.13 17:14:

Moc děkuji, brzy koupíme novou hlínu a uděláme to tak:)

Datum: 27.11.13 13:03

Tak jsem kvůli Poradně zavolala paní zubařce. Prý na 180 stupňů a 40 minut. Tak ať Vám to pomůže. Jaga.

Datum: 27.11.13 11:42

Ještě nedávno byl v prodeji na tyto mušky suprový prášek,jmenovalo se to DURSBAN,stačilo jen všechny květináče jakoby tímto posypat (posolit),jen malinko a nechat všechy kytky více proschnout,a mušky byly pryč.Teď to z nějakého důvodu přestali vyrábět (a můžete si přešíst v diskuzích kolik zahrádkářů to štve stejně jako mě,protože ty náhražky už nejsou tak účinné a mušky se po chvíli objeví zase.Ten DURSBAN byl super.Jinak jsou schované v hlíně,když poklepete na květiníč,tak začnou vylézat,aspoň minimálně zalévejte,mušky mají rády vlhko.

doplněno 27.11.13 11:44:

Jo a s tou hlínou v mikrovlnce,jak se tady psalo,mám také vyzkoušeno,pomáhá to.Dřív jsem to používala na bonsaje ,ale pokud si koupíte jednu novou rostlinku z obchodu a budou tam ty potvory,máte je za chvíli zase v celém vytě..

Datum: 27.11.13 17:16

Děkuji, všimla jsem si, že se rychle rozlézají, mrchy. *zed* S hlínou nějakého zahradnictví nebo Baumaxu je to už má druhá špatná zkušenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.