Co je to za plemeno slepic?

Od: Datum: 26.11.13 13:47 odpovědí: 9 změna: 15.07.16 12:46

Dobrý den, tyto slepice mi min. týden koupil přítel. Vzhledem k tomu, že je to "jenom chlap" se zapoměl zeptat co je to za plemeno. Nebo nějaký hybrid? Na netu jsem viděla obrázek plemene Jalubská nosná, ale více obrázků a zmínek tam není. Díky

doplněno 26.11.13 13:48:

Ještě fotky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 14:06

dle mne je to vlaška je to hnědý druh leghornky pokud se nemýlím?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.13 14:49

Díky, ale to si nemyslím.

Od: uska®
Datum: 26.11.13 16:09

Jalubská nosná to určitě není, je to vzdácné plemeno a nejde pořídit za dvě stovky. Dle mne je to hybrid HISEX.

doplněno 26.11.13 16:29:

Nejlépe to zjistíte podle firmy, která vám slepice prodala. Koukněte třeba sem http://www.integrazabcice.cz/cs-cz/products/

Datum: 26.11.13 16:24

Teď jsem na netu našla chovatele co je má a poslala mailem tyto fotky. Píše že se jedná o jalubské nosné červené.

Od: uska®
Datum: 26.11.13 20:10

Haninko,můžete mi dát odkaz na chovatele? Letos jsem byla na třech výstavách a ani na jedné toto plemeno nebylo. Stejně si myslím, že máte obyčejný hybrid z drůbežárny. Ale na vajíčka nejlepší.

Datum: 26.11.13 20:51

Odkaz nemám psala jsem mu maila, našla jsem ho na ifauně, v září prodával kohouty tohoto plemena. Pán je z nějakých Trstenic u Znojma.

doplněno 26.11.13 20:54:

Jo a z drůbežárny asi nejsou, přítel byl pro ně s kamarádkou u nějakého jejího známého chovatele u Krušovic (Rakovník). Ale i kdyby byly tak je to jedno, jen mě zajímalo co máme na zahradě.

Datum: 14.07.16 23:25

Otázka je stará, ale týká se problému, který mi už dost začíná vadit. Spousta lidí něco prodává a buď z neznalosti, anebo někteří i z nedbalosti/ záměrně inzerují něco úplně jiného, než to je ve skutečnosti. Osobně to sleduju hl. u drůbeže. Tazatelka se též zjevně nechala nachytat - jalubské slepice mají mj. bílé ušnice; ty obrázku je mají červené (je to nějaký nosný hybrid).

Datum: 15.07.16 07:11

Myslím, že to je druh ,,Horal hnědý,,. Bílé zakončení peří na ocase.

Možná ani ten chovatel neví, co vlastně má, hlavně když jich odchová co nejvíce s minimálními ztrátami.

Datum: 15.07.16 12:46

No, ony ty jalubské jsou hodně podobné, ale přece jen ne stejné *smich*. Mají jinou barvu duhovky, ušnic a zdá se, že i nohou (na fotce to není dobře poznat). Pokud by ale tazatelka chtěla tyto např. množit, vylíhne se jí z vajec různorodá směska, která bude mít s rodičovským hejnem málo co společného. Prodávat násadová vejce tedy také nelze, a to už nemluvím o možnosti vystavování.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.