Mladé andulky se teď vylíhli, přežijí?

Od: Datum: 24.11.13 12:10 odpovědí: 3 změna: 26.11.13 18:47

Dobrý den, můj táta choval andulky ( a spousty jiných ptáků), ale ani ne před měsícem zemřel a my jsme na papoušky neměli moc času a tak jsme prodali co šlo a nějaké si nechali. Ale znáte to kolem nečekaného úmrtí je spousta papírování a tak jsme andulkám omylem nechali budky a v jedné jsou 3 malé a ještě 4 vajíčka. Moc by mě mrzelo, kdyby mladé umřeli tak se chci zeptat jak to vyřešit? Jsou ve venkovní voliéře. Pletivo jsme obehnali bublinkovou fólií, dnes přidám na jednu stranu polyesterén. A ještě jsem si říkala, že bych samotnou budku mohla obalit dekou nebo něčím. Mláďata jsou asi jako na tomhle obrázku.

Také mam ještě jeden dotaz máme ještě agapornise a ty také sedí na vejcích už asi 20 dní. Ovšem mladé se nelíhnout tak jak poznám, že z toho neco bude? děkuji R.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 15:44
avatar

Moc neporadím ale otec choval kanáry, rosely, korely, růžohrdláky, diamantové holoubky, chůvičky a i nějakou andulku. Nic nezůstávalo na zimu ve venkovní voliéře ale vše přestěhoval do voliér a klecí v domě a v zimě jim přitápěl. Já bych je venku v zimě určitě nenechala, pokud si nevíte rady tak je raděj věnujte někomu kdo tomu rozumí.

doplněno 24.11.13 16:06:

http://www.ifauna.cz/okrasne-…detail/942505/papousek-a-zima Řekla bych, že zde jsou chovatelé co tomu rozumí, překvapilo mně, že klidně mohou být venku v mrazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 09:04
avatar

Co se týká ptáčků.jsem laik,ale určitě bych ty mladé dala do bytu do tepla a nenechávala je v zimě venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 18:47
avatar

Neříkám, že ptáci venku nepřežijí zimu, ale já je vždy na zimu stěhoval z voliéry do sklepa, kde je dostatek denního světla. Zárověň je nutné dát před okno nějakou překážku, třeba pletivo, ptáci sklo nevidí a při nárazu si zlomí vaz. U vás je problém, že jste je nechali zahnízdit. Ptáci by měli hnízdit jeden až dvakrát ročně, pak jsou vysílení a mladí můžou umrznout, takže bych řekl, že nepřežijí, záleží na rodičích, jak se budou starat. Já bych je určitě schoval. Mráz dá zabrat i rodičům, co pak neopeření mladí? Ve voliéře je pak dobré mít tlusté bidýlka, ptáci pak mají natahlé prsty a když sedí nebo spí, mají je schované pod sebou, kde si je zahřívají, kdežto uzké bidýlko celé obejmou a prsty trčí ven, kde omrznou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.