Jaké je to plemeno

Od: Datum: 23.11.13 23:33 odpovědí: 13 změna: 17.02.14 19:57

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jaké plemeno má můj kocourek? Není ani siamská ani nic podobného, má klasicky dlouhé a stavěné chlupy, jen to zbarvení je zajímavé. Ještě více mě mate to, že přítel míval kdysi hodně podobnou, která se narodila úplně obyčejným českým kočkám.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 24.11.13 00:27

Nemusí to být plemeno, jen někdo mezi předky se siamka mihla :) - je krásný...

doplněno 24.11.13 00:29:

*někde

doplněno 24.11.13 00:47:

:D máme tak o měsíc staršího a když má zlobivou, vypadáme všichni jako od Stalingradu.. :) už se mě i lidi v autobuse ptali, co se mi stalo.. Holt ty jemný drápečky a zoubečky.. :D snad z toho vyroste..

Ohodnoceno: 0x

Od: beruska91*
Datum: 24.11.13 00:34

jj,krasny je.ale za to rostak

Datum: 24.11.13 00:43

kluci musej trošku zlobit, je moc hezký

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.11.13 00:45

jj,zlobi.ale zaroven je to velkej mazlik a hodne papka.a zavislej na mne.ani nadobi me nenecha myt musi byt na rameni a sledovat,jak myju

Datum: 24.11.13 00:51

tak to mi nejsme.davame si pozor.ale dneska sem spala a skocil mi na oblicej.sem se lekla.je proste hravej.ale posloucha.za to sem rada

Datum: 24.11.13 06:55

Je to ukázkový Si-Chun.

Siamka chundelatá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.13 07:35

http://www.ragdoll-ragbur.com/kotata/aktualni-miminka/ Nešel okolo ragdol? ;)

doplněno 24.11.13 07:39:

Siíamáci jsou ušatí s trojúhelníkovou hlavičkou. Ale ten váš, ten je kouzelný. Jen ještě měl být u mamky. ;) Ať vám roste do zdraví a krásy!

Ohodnoceno: 1x

Od: tarantule*
Datum: 24.11.13 19:17

Zdravím, může to být kříženec s Britkou, mám jednu britskou kočičku stejného zbarvení, jako kotě vypadala dost podobně. Siamka skutečně ne:)

Od: pb®
Datum: 24.11.13 20:31

Plemeno žádné, zbarvení s odzanaky nebo také colourpoint či siamská depigmentace. Nejspíš jsou ty odznaky tmavě hnědé, ale podle fotek se barva těžko určuje. Gen pro odznaky je recesivní, takže se může nést z hodně vzdálených generací a kotě s odznaky se může narodit rodičům, kteří odznaky nemají. O tom by mohli vyprávět třeba chovatelé ruských modrých, kam se kdysi přikřižovaly modré orientáky, které jelikož jsou sesterské plemeno siamek a běžně se s nimi kříží, nesou většinou i vlohu pro odznaky. A když se setkají dvě kočky s takovou vlohou může se narodit kotě s odznaky. Podobná situace byla u sibiřek, kde se před lety uznala jen jejich varieta bez odznaků, ale gen pro odznaky v populaci byl, takže se rodila odznaková koťata, která jsou nyní uznána pod názvem něvská maškaráda. Na uznání tohoto plemene mají obrovskou zásluhu právě čeští chovatelé. Odznaky jsou zbarvení uznané u hodně plemen, třeba u peršanek, exotek, britek, pochopitelně siamek, dále ragdoll, birma a pak rexové, sphynxové a nejspíš i další plemena.

Datum: 25.11.13 08:03

není to siamáček ale nějaké ty geny tam má a v dospělosti jako siamáček bude vypadat,Náš kocourek měl taky takovéto chmýří,když mu bylo cca 8 týdnů,byl celý bílý,jen ouška a ocásek měl černý a dneska je krátkosrstý,sedmikilový kocour ,takhle zabarvenýPošlete fotku za rok,jak je krásný,poroste teď jenom do krásy

Datum: 25.11.13 11:06

http://www.birma.cz/zabarveni.htm Birma by se vám, jako jeden z předků, nelíbila? :D http://ragdoll-brno.cz/img/upimages/e.JPG Ten ragdoll by to také mohl být. Krása!

Od: deni*
Datum: 17.02.14 18:44

To je Ragdoll

Od: pb®
Datum: 17.02.14 19:57
Ragdoll je plemeno polodlouhosrsté, na fotce je kočka krátkosrstá, takže to ragdoll být nemůže.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.