Jak naučit psa na záchod

Od: Datum: 22.11.13 15:14 odpovědí: 10 změna: 24.11.13 14:37

Stále si nevíme rady,jak na to naše 8 měsíční štěně,jak ho naučit na záchod? Je u nás už měsíc a stále dělá potřebu doma,tedy pouze jen když nejsme doma a jsme v práci.Po 8 hodinách co přijdem,je doma paseka načůráno,nakadíno.Celou dobu se mu věnujeme,aby se nebál a on dělá pořád tuto.Už jsem ho začala i trestat dostane na zadek novinamy a on se ještě ožene,že by mě chtěl kousnout,je to normální? A pak se pokadí strachy znovu.Prosím poraďte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.13 15:16
avatar

O jaké rase je řeč? Pes nebo fenka?

doplněno 22.11.13 15:50:

To, že se ohnal, to vypadá na to, že nechápe, proč je trestán. Necítí se provinile. To by se styděl. Nepochopil, že se to nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 22.11.13 15:32

Nebijte toho psa, je to štěně a nejspíš ho nikdo nenaučil jak a kde se má venčit.

Po příchodu domů ho trestáte zato co udělala před hodinou dvěma a víc? To nedělejte, neví za co je trestáno.

Kde bylo štěně předtím? Proč ho nenaučil čistotě původní majitel? Co je to za rasu? Je s PP?

Osm hodin je dost i na dospělého psa, štěně to nezvládne. Má možnost udělat potřebu někde doma na noviny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monysek*
Datum: 24.11.13 09:20

děkuji za váš názor,máme pejska ještě jednoho a ten v pohodě vydrží,proto nás zaráží že tuten ne.Dnes jsme s ním byli hned ráno pul hodiny venku a přišel domu a do 10 minut se vykadil doma,to ho mam chválit?Nejsem pro násilí je mi ho líto,ale přijde mi že to dělá naschvál,přitom se s ním mazlíme a děláme vše aby byl v pohodě a přesto se tak chová.Měla ho nějaká paní od 3 měsíců do 6 měsíců,pak kde byl ty dva měsíce neíme,dostali jsme ho od její kamarádky,ptali jsme se zda je čistotný a jak je naučený řekla jen že je v pohodě.Ptam se lidí aby mi poradili jedni píšou nebijte ho ale jiný že by se měl potrestat,sama nevím,mrzí mě to.děkuji že jste se ozvala

Datum: 24.11.13 10:35
avatar

monysek, pes nepochopil, proč se chodí ven. Nechápe, proč by si takovou bezva záležitost, jakou je pobyt venku, měl krátit zdržováním se kakáním. Když to jde doma, v klidu. A on ušetří venku čas. :D Musíte mu vysvětlit, co po něm chcete, proč se chodí ven. Zavést ho na počurané a pokakané místo a přikázat: Kakej, čurej. Nejlépe stále na stejné místo. A pak pochválit. On neví, že po něm chcete, aby se vyprázdnil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 19:06
avatar

Přesně jak píše xixi, 8 hodin je moc! Je to ještě štěně! A jestli se z vás pokadí strachy, tak to je masakr! Přestaňte ho bít, bitím to určitě nespravíte, jen všechno pokazíte. Trpělivě uklízejte, ideální by bylo, kdyby ho mohl někdo vyvenčit třeba po 4 hodinách. To by se vidělo, jestli to je problém, že ještě nevydrží, nebo je problém jinde. Vyzkoušejte to.

To že se ožene, normální není. Cvičíte se psem? Jakou má povahu, je ustrašený nebo suverén?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monysek*
Datum: 23.11.13 14:35

děkuji za váš názor,pejska jsme si vzali od ženy,která ho měla od 3 měsíců do 6 měsíců kde byl ty dva měsíce nevíme,přesněji jsme si ho vzali od její kamarádky která říkala že není problémový.Máme pejska ještě jednoho,a ten v pohodě vydrží celou dobu počkat se záchodem,než přijdem,proto nás to zaráží.Je hodně vystrašený asi ho týrali,nejsem pro tresty bití,ale každý radí jinak,trpělivý jsme uhodili jsme ho jen jednou na zadek.Je mi ho líto,rádi se s ním mazlíme aby byl v pohodě,ale nevíme proč to jeden vydržet může a druhý ne.Když jsme doma chodíme s ními po třech hodinách a je to v pohodě,jen ten čas co jsme v práci je dlouhý.Nepotřebuji být rkytizována potřebuji poradit.děkuji

Datum: 22.11.13 22:46
avatar
Za to, ze se pes pokadi doma byste měla pobít sebe, ne jeho! Kam se má vykadit, když s nim nechodíte ven? Vy to vydržíte, když vám někdo uzamkne WC? A pak vás a to ještě pobije?!?!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: monysek*
Datum: 23.11.13 14:39

děkuji za názor potřebuji poradit a né být kritizována.Píšete jako by jsme psa měli týrat a přitom dostal jednou a to na zadek.

Od: tarantule*
Datum: 23.11.13 18:46

Zdravím, psa rozhodně nebijte! Musí z Vás být pěkně ve stresu, když i chňapne a navíc nechápe proč ho bijete. Nepíšete nic o tom, jak psa učíte, motivujete dělat pozřebu venku (pochvalou, pamlskem)? Je možné, že to prostě ještě vydržet nemůže, ale motivace neuškodí i tak. Moje fenka 8 měsíční tedy vydrží 8 hodin jen vyjímečně, spíše venčím po šesti hodinách a to i v noci. Zkuste po ránu delší procházku, pokud nemáte možnost sehnat venčení když jste v práci. Pohybem se rozpohybují střeva a vyprázdní se pořádně, pak by mohl možná po dobu Vaší nepřítomnosti vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 14:37

Osmiměsíční štěně to tak dlouho nevydrží.A pejsta netrestejte za nic při čem ho nenachytáte.On neví za co ho trestáte.Až udělá potřebu venku tak ho chválit a odměnovat.Já odměnuji granulkama co má k jídlu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.