Kocour čuraní

Od: Datum: 22.11.13 15:07 odpovědí: 7 změna: 25.11.13 08:13

Dobrý den,

mam takový problém. Máme kocoura (Britská modrá) je mu 2 a půl roku. Je vykastrovaný. Poslední dobou ale vše očůravá, spíš se úplně vyčůrá např. se mi vyčůral do postele( takže jsme museli vše kompletně vyprat a vyčistit) nebo se nám vyčůral do sedacího vaku. Přitom předešlé dva roky normálně chodil do svého záchudku, kde čůral a kadil. Ted tam jenom kajdí v záchudku. Může to být nějaká reakce na nové stelivo v záchudku? Nebo něco jiného? Pod ničím jiným si to nedokážu vysvětlit.

Máte někdo s tím podobné zkušenosti?

Jak se proti tomu bránit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.13 15:15

Určitě je to tím, že se mu něco nelíbí. Klidně to stelivo. Neposunula jste wecko? Nezměnilo se osazenstvo vaší domácnosti? Nepřibyl nebo neubyl někdo v rodině? ;) Poklikejte v archivu: do modrého vyhledávače zadejte - čurání , močení koček nebo něco podobného. A v archivu si přečtěte zkušenosti ostatních. Je jich tam spousta.

doplněno 22.11.13 15:52:

Jak často bobky z wecka vybíráte a jak často wecko vymýváte? A čím? Jak vysokou vrstvu kočkolitu dáváte?

doplněno 22.11.13 16:33:

Je docela možné, že wecko není čisté, že jsou tam starší bobky a on tam proto nechce chodit. Já také nejdu na nespláchnutý záchod. A když vás upozornil, že to není vpořádku, když se vyčural poblíž, vyčural se vám do postele, do vašeho pelechu, aby to bylo citelné a vám to došlo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.11.13 15:44

právě že wecko je pořád stejně celé 2 roky.

Ale mě zaráží to, že on ví kde je wecko a chodí tam kajdit, takže je wecko plné bobků ale prostě žádné čůranky.

Datum: 22.11.13 16:21
Máme doma obdobného mazlíka . Změna chování = změna jistot. Očekávala bych toto chování s příchodem nového čtyřnohého člena rodiny. Ale může mu úplně klidně vadit jiné stelivo. Není nic jednoduššího, než dát opět staré, vyzkoušené a uvidíte .

Datum: 22.11.13 16:40

nového čtyřnohého člena zatím nečekáme, aspon o tom nevím. Stelivo jsem mu tedka vyměnila za staré do kterého předtim chodil, tak jsem zvědavá...

Datum: 22.11.13 17:14

Uvidíte co to udělá. Ale může mít i potíže s močovýma cestama. Bolí ho čurání a spojil si bolest se záchodkem. Pokud to nebude stelivem, vemte ho k veterináři...

Od: jezevecobecny
Datum: 22.11.13 16:46

Naše kočka přesně tohle dělá, když má pocit, že by potřebovala vyčistit WC, nebo když je nasraná, že k nám přišli sousedi a vzali svoji kočku s sebou.

Datum: 25.11.13 08:13

Nechte mu vyšetřit moč.vypadá to na zánět močových cest nebo měchýře.Toto kočky dělají,když je bolí čůrání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.