Pes málo žere

Od: Datum: 21.11.13 21:11 odpovědí: 8 změna: 22.11.13 23:00

Dobrý den, mám 6ti letého německého ovčaka. Převzali jsme si ho od původního majitele asi před 10 dny. Zpočátku žral normálně, půl konzervy smíchané s granulemi, ze začátku po tom pasl. Jenže teď si párkrát chramstne a už nechce. Mám strach. Máte s tím někdo zkušenosti? Moc děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hanher*
Datum: 21.11.13 21:13

Viděl bych to na problém psychického rázu, odmítání stravy bývá v těchto případech časté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 21:30
avatar

Myslím, že bude problém ve způsobu krmení. Konzerva by měla být alespoň přihřáta a podána s denní porcí granulí. Pokud možno najednou! Pokud k tomu pes přistupuje bez zájmu, či vůbec, volil bych tzv. hladový den, tedy bez krmení, ale také bez mlsek... i pes potřebuje určitý rytmus. Nebojte se, pokud mu dáte dobré podmínky, brzy si zvykne. Je v novém prostředí, což je veliká změna. Stejně si zvykne na Vás i způsob života, který mu svým přístupem poskytnete...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.13 22:36
avatar

Zkuste mu dát místo granulí a konzervy nějaké skutečné maso. Pes je masožravec, takže náhražky masa plné konzervantů a dochucovadel, s minimálním obsahem masa mu nechutnají ani neprospívají. Z této nevhodné stravy potom vznikají u psů i koček onemocnění o kterých se dříve myslelo, že je ani nemohou dostat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 22.11.13 10:31

Ne každý pes jde po mase. Mám tři psy, dva jsou od malička na barfu, třetí když k nám přišel mohl se po barfu taky utlouct. Jenže pak mu přestal chutnat, odmítal ho a tak je zpět na granulích. Nevím čím to je, ale syrová strava mu prostě přestala chutnat a nemá o ní zájem (psy jsou krmeni ve stejný čas a nemá tendenci se štrachat těm dvěma do masa).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 22:59

Nepíšete, zda stejnou stravu měl u bývalého majitele? Že nejprve žral mohlo být také tím, že měl u bývalého majitele málo potravy a nyní když vidí, že bude pravidelná strava mu to nemusí chutnat. Pokud chcete míchat konzervu + granule, tak dejte menší porce (aby se nevyhodil zbytek) a pokud možno v pravidelném čase. Potravu ponechat 10 - 15 minut a zbytek odklidit. Další zase za 24 hodin - však on bude baštit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 07:04
avatar

Zkuste psovi uvařit rýži a do ní nakrájet vařené kuřecí maso. Jistě si dá říct.

Ty konzery pro psy jsou asi něco podobného, jako Vy když si dáte domácí svíčkovou, nebo nějaký chalupářský guláš z konzervy. Markantní rozdíl.Proto začněte "domácí stravou", postupně na nějaké ty konzervy přejít můžete.

Jak už rádci psali, třeba pes teskní po původním majiteli. Pokud ale u Vás najde lásku a vlídné zacházení, jistě si brzy zvykne. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 22.11.13 10:29

Zřejmě u předchozího majitele neměl k žrádlu takovou dobrotu, tak se nadlábnul. Jenže přišel třeba stesk a najednou není jídlo tak důležité. Jak se chová? Není na něm vidět smutek? Pokud je to stesk tak vydržte, nabízejte žrádlo v pravidelnou dobu, misku dejte na čtvrt hodinky a pak uklidte. zaveďte mu řád, mazlete se s ním, hrajte si (i když teď si třeba nebude hrát moc dlouho, tak každá minuta se počítá), zaměstnejte ho a uvidíte, že časem stesk přejde.
Taky je možné, že mu žrádlo nedělá dobře na zažívání. Vyprazdňuje se normálně, ve správné konzistenci a pravidelně? Zkusil bych ho odčervit a případně změnil granule (třeba mu nedělá dobře určitý druh masa, nebo nějaká přísada). Předpokládám, že krmíte kvalitními granulemi.

Pokud by nezačal žrát víc, hubnul by atd, vzal bych ho k vetovi, ať se na něj podívá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: danecekdan*
Datum: 22.11.13 23:00

Pes v jeho věku nežere, protože má trauma ze změny prostředí a hlavně ze ztráty pána. Psi této a podobných ras mají ke svému pánovi vypěstovaný daleko hlubší vztah, než třeba rodinní příslušníci navzájem k sobě a tudíš hůře nesou jeho ztrátu. Možná jste četl/četla smutné příběhy o psech, kterí chodili ještě X let po smrti pána na hřbitov, nádraží apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.