Cestování vlakem se psem

Od: Datum: 14.11.13 19:40 odpovědí: 9 změna: 15.11.13 15:48

Chci jet z Ostravy do Prahy vlakem se svým labradorem. Informovala jsem se na Leo-expres, a tam se dají přepravovat jen malí psi v kleci .Můžete mi poradit, čím mám jet a jak se to dá uskutečnit? Je to normální pes s košíkem, není asistenční, ani policejní. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 19:42

Nějakým expresem ČD. V kolik hodin chcete jet? Ve všední den?

Ohodnoceno: 2x

Od: hanasla
Datum: 14.11.13 19:56

Ještě nevím, kdy chci jet, jen mě zajímají zkušenosti.

Datum: 14.11.13 19:58

Na ČD se psem v pohodě. Pojedete-li jen jedním přímým vlakem tak za něj dáte 15 Kč. Jen nesmí být v kupé pro matky s dětmi.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.13 19:59

České dráhy psy přepravují.

Více informací:

http://www.cd.cz/vnitrostatni…preprava-zivych-zvirat/-3676/

Mívala jsem štěstí a v prázdném kupé mohl být pes i na sedadle - seděl na mém starém prostěradle.

Datum: 14.11.13 20:01

Já se psem jezdím běžně, dříve s NO, nyní s BOC. Kupuji jízdenku za 15kč, v případě přestupu za každý přestup zase 15kč. Já jezdím přímo. Používám IC i EC a nikdy problém nebyl. Naopak, na BOC většinou průvodčí šišlají...

Datum: 14.11.13 20:02

Neplatí se za každý přestup. Celodenní jízdenka je za 30.

Od: narf
Datum: 15.11.13 09:49

Běžným rychlíkem: Velký pes s košíkem, malý bez ale ve schráně. Nikoli na sedadle a když vás nebude chtít v kupé máma s miminem či s dítětem, dejte se na ústup. Spíš ale bude chtít dítě psa hladit, na to též bacha. Vyberte psisku hodinu, kdy nebude nával, ať z toho není otráveně zasutý někde pod sedadlem, nebo přišlapáván od cestujících.

Datum: 15.11.13 15:34

Já bych měla taky otázku: Když jedete vlakem se psem tak vybíráte nízkopodlažní spoje? Já si totiž nějak nedovedu představit jak do vlaku budu rvát své 2 psy když s těma příkrejma schodama mám skoro problém i já. Psy mám velikosti kokra, do autobusu a tram je to v poho ale do vlaku nevim nevim. Díky za zkušenosti.

Datum: 15.11.13 15:48

Také jsem někdy jezdívala se 2 psy, velikost asi jako foxteriér, nízkopodlažní spoje zde ještě nebyly. Mladší to musel vyskákat, staršího jsem vynesla pod paží. Batoh na zádech. Někdy jsem je musela vysadit oba, mezi cestujícími na nástupišti jsem si vyhlédla včas někoho, kdo byl ochoten mi prvního psa na chodbičce na vodítku přidržet, aby v tom neznámém prostředí zůstal a neskočil za mnou zase zpět dolů.

Pozor na drápky, nesmí být přerostlé, na děravých schůdcích by mohl být problém.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.