Nechat štěně přes zimu venku?

Od: Datum: 14.11.13 15:35 odpovědí: 13 změna: 15.11.13 12:56

Chceme si k domku pořídit pejska, nejspíš německého ovčáka. Chci aby byl od začátku venku, takže nevim jestli nebude lepší počkat do jara. Nebo myslíte že by cca dvouměsíční štěně přečkalo zimu venku bez problémů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 14.11.13 15:37
avatar

počkejte do jara..:( malý šťěně vzatý od tepla maminky a sourozenců - a šoupnout ho ven samotného, já bych to nedělala...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.13 15:40
avatar

Určitě až na jaře, bude mít možnost si pozvolna zvykat na počasí od horka až po mrazy. Nyní by to bylo velmi nevhodné!

doplněno 14.11.13 15:52:

Měl jsem fenu NO, která byla celoročně venku. Měla i zateplenou boudu, ale nebydlela v ní. Raději byla pod oknem ložnice a to za jakéhokoliv počasí. Domů jsme ji bral jen na Silvestra kvůli rachejtlím

Ohodnoceno: 1x
 
Od: claire*
Datum: 14.11.13 15:44

Taky bych počkala. Dvouměsíční štěně je ještě hodně maličké, sotva ho fena odstavila. Pokud ho chcete mít později celoročně venku, zvykejte ho postupně, připravte mu zateplenou boudu, ale pokud budou mrazy, tak bych i dospělého psa vzala do domu, alespoň na chodbu nebo do předsíně. (Já osobně jsem ovšem ten typ, který si psa vezme klidně i do postele :) )

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.13 16:01

Přidám se k ostatním. Nechte to na jaro. Je i ten důvod, že pes odebraný od feny potřebuje vytvořit novou smečku, tedy Vaši rodinu. Kolik hodin denně jste ochotní být se psem venku v mrazu?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: xixi*
Datum: 14.11.13 16:13

Jak píšou ostatní, nechte to na jaro. Teď by štěně musel/mělo být s vámi doma. Musí si zvyknout na novou smečku a zaujmout svoje postavení. Navíc jeho konstituce mu teď nedovolí být venku v mrazech a sněhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 14.11.13 16:46

Pes nemá v domě co dělat. Jenže jestli to zvládne tak malý pes sám, to netuším... Co na to ten chovatel od kterého ho budete mít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajda*
Datum: 14.11.13 18:11

My jsme si pořizovali štěně v únoru, když jsme si ho brali tak mu byly přesně 4 týdny. Bylo samostatné a doma bylo s námi týden. Pak šlo ven a vůbec mu to nevadilo. Je to kříženec labradora a retrívra. Ted je venku za každého počasí i když má boudu v kůlně kam běžně chodí ale venku spí neustále, pouze při dešti se schová. Jinak spí v zimě i na sněhu a vůbec mu zima nevadí. Před pár lety jsme se o něj báli když byly v zimě hodně velký mrazy, tehdy tu bylo asi -25 a tak jsme mu přichystali pěkný pelíšek, měkkoučký a teploučký a než jsme ho dodělali tak pes ležel venku na sněhu a ještě se v něm válel a bylo vidět že zima mu teda starosti dělat nebude. Takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horsik*
Datum: 14.11.13 21:33

A tenhle názor se á brát jako důvěryhodný, když odervete štěně od mámy ve 4 týdnech?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kajda*
Datum: 15.11.13 12:56

Dle majitelů byl psíkovi rovný měsíc. Ve skutečnosti vypadal na víc, neodhadnu na kolik, nabízeli ho proto, že štěnata chtěli majitelé co nejrychleji udat. Bylo to v takové romské osadě, kde bydleli i neromové, kteří štěnata nabízeli na netu a říkali, že jsou rádi, že našli zájemce tak rychle, jinak by jim prý "ti druzí" mohli taky ublížit, což se na tom sídlišti prý stávalo dost často. Byl to cvalda a dobrých 5 kg tehdy měl, takže věk 4 týdny byl z pohledu majitelů pouze zástěrka pro to aby se štěnat zbavili. Podle mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.11.13 22:11
avatar

Jednoznačně, počkejte, ušetříte sobě i novému pesanovi spoustu problémů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 15.11.13 06:06

Rady doma nebo venku jsou fajn, ale hlavně záleží, kde je teď. Pokud je chovatelé mají venku, není problém s jakkoli starým štěnětem přes zimu, ale pokud je mají uvnitř, tak přečkat do jara. Sice si pak bude hůř zvykat, ale bude to pro jeho zdraví.

Jinak ten příspěvek o 4 týdnech - to si děláš legraci? Ten majitel by měl být trestně stíhaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:31

pokud je venkovní odchov klidne muze byt venku s podminkou zateplene boudy a sucha. jinak jste si mel vybrat jine plemeno a nemusel by jste to resit nasi psiska milují -20 stupnu jak je nad nulu je jim horko jinak jsou plemena, ktera bezne ve sve domovine vrhaji v takovychto mrazech stenata

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 15.11.13 09:44

Ne. K stáru by zvířátko mělo ischias - tedy něco tomu podobného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.