Odčervování koček - pasta nebo tablety?

Od: Datum: 12.11.13 20:53 odpovědí: 10 změna: 21.11.13 16:32
avatar

Vážení rádcové potřebuji preventivně odčervit 6 koček na chalupě (doufám, že žádné parazity nemají ale co kdyby) chtěla bych proto poradit nějaký přípravek, vyhledala jsem na internetu pastu na odčervení Flubenol a Banminth, myslím, že pasta by byla nejvhodnější, neumím si představit jak bych jim vnutila tabletu. Prosím používáte k odčervení koček pastu nebo tablety a ty co jsem vybrala, jsou dobré? Kde tyto přípravky koupím?, dočetla jsem se, že v normální lékárně ale moc se mi tomu nechce věřit, musím pro přípravek poslat manžela a ten když mu neřeknu jdi tam a tam dmítá obíhat město. Nebudu zastírat, že pro 6 koček by měla i cena přípravku být nízká a veterináře co znám ten je hodně drahý. Děkuji.L


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 21:15

já jim dávám tabletky Cestalu nebo Mibemaxu do trojhránku tavenýho sýru . Vždycky ho zbaští celý.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kejki
Datum: 13.11.13 08:41

Tady má většina lékáren Drontal a je to cca 60,- za kočku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 09:05

My používáme také Drontal, mají ho opravdu v každé lékárně. Akorát myslím, že to vyjde levněji, protože v balení jsou 2 prášky jestli se nepletu a prášek je na 8 kg váhy, tzn. že balení Drontalu je použitelné pro 4 kočky. Nepředpokládám totiž že venkovní kočky na chalupě mají každá 8 kg. Já pro kočky které ho vyplivnou i ze sýra prášek na prkýnku značknu nožem čímž ho částečně nadrtím a pak ho teprve dám do sýra. Někdo ho nadrtí úpně a dá ho do mléka. Možností je x. Ještě jednu poznámku. Můj vet říkal že se odčervení nemá dělat tak často jak je psáno v návodu, protože paraziti se pak stávají vůči přípravku rezistentními. Je to to samé jako je teď situace u lidí s antibiotiky, na každý prd jíme antibiotika a když jsou opravdu potřeba nak neúčinkují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 13.11.13 12:34
avatar

Tak my taky Drontal. Tabletku nedrtím, chytnu kočku, otevřu drštičku a hodím prášek až dozadu do krku a přidržím chvilku se zavřenou držtičkou až to spolkne. Některá potvora to dokáže ještě vyplivnout, tak v tom případě zaliju trošičkou mlíka (stačí i voda). Z paštiky, sýru, salámu to vždycky vyštourají... a drcené nesežerou... Pasta je jednodušší aplikace ale je výrazně dražší, používám pouze pro koťata...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 13.11.13 13:29

No vidíte a já znám zase názor od koní, že odčervování pouze 2x do roka je doslova házení peněz do hnoje, protože nemá absolutně cenu. Tu má jen odčervení 4x ročně různými preparáty podle ročního období, tak jak se vyskytují různí parazité. Časté podávání nečiní parazity rezistentní, to dělá poddávkování léku a nestřídání účinné látky. A také je mylné si myslet, že odčervením zbavíme zvíře parazitů. Pokud chodí ven, je začervené neustále, protože vajíčka parazitů jsou velice odolná a přítomná ve vněším prostředí. Odčervením pouze přerušíme cyklus parazita, tím mu zabráníme v rozmnožování a tím se dostane do prostředí méně vajíček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.11.13 13:22

Já kupuju Caniverm 0,7g. Je proti plochým i oblým červům, to je důležité, protože některé příprvky jsou jem proti oblým červům a ty pak na nepůsobí na tasemnice. Balení po 6ti tabletkách jsem kupovala v normální lékárně za 180Kč, jedna tabletka je na 10kg hmotnosti zvířete, může se dělit, takže normálně velké kočce se dá půlka. I při takovém množství koček tak vyjde odčervení velice levně a ani velké balení se neztratí, protože expirace je asi ty dva roky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.13 16:05
avatar

Všem moc děkuji, vyhrály tablety Mibemax to jsem zvědavá jak ty kočky přesvědčím je polknout. Bylo mi vysvětleno, že pasty co jsem vybrala původně, nejsou na všechny parazity a jak je tu psáno-časté odčervení není vhodné jelikož si červíci zvyknou. Musím těch 6 koček odčervit i když kontrola hovínek nevykazuje vůbec nic, kamarádí s nima domácí kocour a kočky se stále mazlí s vnučkou i s námi.

Datum: 13.11.13 19:05
avatar

Já odčervuji svou kočku klasickými tabletami Caniverm. Dávám vždy půlku, kterou rozdělím ještě na 3 malinké kousíčky a pak ji to podávám přes krk. Nemá to ráda, ale vím, že to bude na 100 procent účinkovat. Za jednu tabletu platím 25,- a chodím odčervovat i kočky našich sousedů *palec*. Není to vůbec těžké, potřebujete jen nějakého pomocníka, který kočku pevně uchopí a vy ji jen prášek zavedete na konec jazyka, zavřete ji tlamičku a masírujete krk, pak zkontrolujete jestli to snědla. Pokud by se Vám to nedařilo, tak můžete ji namočit jazýček trochou vody, pak máte jistotu, že to kočku přinutí polknout. Je to jen o zvyku, čím více budete odčervovat kočke, tak tím budete mít stále větší zkušenost. Není to nic těžkého, jen musíte přijít na to, jak se to dělá *palec* I moje kočka nechtěla polykat tablety, ale jednoho dne se nám to podařilo, a teď je to v pohodě. Kdyby ji odčervoval veterinář, tak by mu seškrábala obličej, kapičky, spot-ony a různé speciální tablety jsou moc drahý. Mě stačí obyč. tabletka za 25,-Kč a zkušenost s odčervením, a je to *frajer* Já jsem se bála taky kočky odčervovat, stříhat jim drápky a čistit uši, ale čím déle kočky chovám, tak tím sbírám více zkušeností... *jasne* I vám se to jednou povede, věřím vám ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.13 09:44
avatar

Já používám tablety, a protože mám kočky potvory a na tabletku ve žrádle příjdou, tak hold musím použít násilí. Přesně jak píše "myse". Tablety Caniverm stojí 25,- jedna a je na 10 kg. Takže mám jednu pro dvě kočky.

doplněno 14.11.13 09:47:

Pastu jsem měla jednou, myslela jsem že to bude jednoduchší, ale kočky zatřepaly hlavou, část vystříkla bokem (asi to chce taky trochu cviku), tak nedostaly dávku co měly. Ta tableta přímo do krku se mi zdá spolehlivější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 16:32
avatar

Tak vám povím, že to byl boj. Eda, starý Mourek, Olča a malý Moureček tabletu slupli z ruky v kousku masa, byla to otázka minuty ale Eliška a Micinka ji vytrvale vyplivovaly a než se nám zadařilo byla to půl hodina času. Nakonec jsme slavili úspěch. Ještě jednou všem děkuji za radu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.