Malpa kapucínská

Od: Datum: 08.11.13 09:10 odpovědí: 10 změna: 10.08.16 13:49

Ahoj

Četla jsem tu plno článků o tom jak si kdo chce pořídit opičku. Já mám doma už 6 rokem malpu kapucínskou a to co sem se tu dočetla tak sem byla docela v šoku. Ano zahrnuje hodně péče ne nebudete rádi že se jí budete moci zbavit. Pořizovala sem si jí s tím že se budu moci starat o opičku stejně jako o ostatní zvířátka co mám doma. Velká chyba si toto myslet. Hned při prvním pohledu na ní sem si uvědomila že sem se pěkně pletla.Když tam stála s plínkama a dívala se na mě tím obličejem jakože ty se o mě budeš starat?tak už si mě vezmi. :) Vyžaduje péči jako miminko . Pokud si ji vypipláte budete s ní 24 hodin deně po dobu zhruba jednoho roku tak poté nebudete mít strach ji nechat doma s tím že vám zapne troubu blbost. Nikdy mi troupu nezapla neucpala odpad nic. Jediný co tak skáče po větvých které má ve svém pokojíčku a občas mi de ,,uklidit" do jiných místností. Je velmi inteligentní narozdíl od jíných zvířat. Když něco rozbije tak se snaží to schovat a je z toho nešťastná a dává si pozor aby to příště neudělala znovu. Opička vážně není pro lidi kteří si řeknou fajn sem milovník zvířat chci opici. Ale pro lidi které třeba nemůžou mít děti nebo žijí sami a opravdu mají ten čas starat se o tak krásné stvoření jako je malpa kapucínksá.Před rokem jsem si ještě pořídila opici kapucínskou myslím si že když už někdo chcete opičku tak leda tuto protože je mnohem snadnější na vypiplání než malpa. A velká chyba schánět opici přes internet nikdy o ní nic nevíte. Buď najít chovatele a nebo domluva v zoo.

Doufám že sem všem vylepšila názor na toto zvířátko :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 08.11.13 09:55

Moc hezký a milý příspěvek. Myslím, že přinese řadu poznatků všem, kteří by si opičku chtěli pořídit. Ale musím se přiznat - i když mám zvířata rád a myslím, že nejsem úplný laik, do tohohle bych si jít netroufl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.13 10:32

Hoďte nám sem nějaké foto těch Vašich příšerek:) Zajímalo by mě, jak máte řešený pokoj vzhledem k těm větvím apod.

Děkuji.

Datum: 08.11.13 15:26
Překvapilo mě že existuje malpa kapucínská a opice kapucínská. Zajímalo by mě jak se jim říká v Polsku když tam slovo malpa znamená opice :-D
To nic to byl jen chabý pokus o vtipnou poznámku.

Datum: 09.11.13 21:54

Přítelkyně se ujala takové opičky, kterou vlastní matka odmítala. Znamenalo to žít s mládětem za krkem téměř rok. Chovatel (jedna nejmenovaná ZOO) opětovně se pokusila o odchov a opět mládě skončilo u přítelkyně.

Pro rodinu mojí přítelkyně to znamenalo naprosto změnit dosavadní způsob života. Smrad jako v opičárně je celkem příhodný příměr po tyto poměry. Opice prostě nemají svěrač a jejich trus nevoní a trousí ho všude po bytě. Navíc v období pohlavní dospělosti se stávají nedůtklivé, kousavé atd.

Kdo si chce pořídit jakéhokoliv primáta, měl by počítat s přeorganizací svého bytu v opičinec se vším všudy a nebude to prostředí zcela vyhovojucí ani opičkám matož lidem.

Opice prostě nejsou vhodným mazlíkem, pokud je nechceme chovat ve vhodné vyhovující voliéře. Ale ten smrad jde i mimo voliéru.

Ohodnoceno: 3x

Od: veru6
Datum: 17.03.14 19:53

Ahoj,
Mc bych se chtěla zeptat kde jste opičku sháněla, už dlohou se ji snažím sehnat a marně. Chtěla jsem se zeptat jak to u vás probíhalo při dodržování pravidel z EU pro chov exotických zvířat v domácnosti. Moc by jste mi pomohla,děkuji :)

Od: hop®
Datum: 17.03.14 20:01

Autorka vlákna se zde na poradně již přes 4 měsíce neukázala.
Jako zaregistrovaná byste možnost ji poslat vzkaz vnitřní poštou, kopie vzkazu je posílána na její mailovou adresu, pokud tato adresa byla zadána správně a ještě stále funguje...

Ohodnoceno: 1x

Od: xxemotynaxx*
Datum: 07.04.14 18:38

Dobrý den sehtěla jsem se zeptat viděla jsem váš příspěvěk ohledně malpy chtěla jsem se zeptat kde jste jí sehnali? měla bych moc zájem si jednu pořídit jako člena rodiny moc děkuji

Od: vikusa2704
Datum: 23.12.15 02:15
Ahoj. Mohla by som radu kedže čítam že uz tu opičku máš . Chcela by som sa opýtať čím si ju chovala keď bola malinká a nemala ešte vyvinuté dobre zúbky ... Uz dosť dlho zvažujeme nad touto opičkou lenže nechceme ju kupovať kým nemáme komplet informácie čo to všetko obnáša ... Ja som uz čítala veľa diskusii, fór pozrela videá dokumentárne filmy atd. Ale ako vidím stále sa mám čo učiť .. Viem že by bola našim miláčikom a členom rodiny. Bola by som ti veľmi vďačná keby si sa podelila o nejaké tie skúsenosti .
Dakujem
S pozdravom
Viktoria

Od: bara*
Datum: 09.08.16 22:22

Muzete mi poradit kde takovou opicku sezenu moc dekuji...treba sms kou dekuji moc...603267305

Datum: 10.08.16 13:49

Navštívila jsem ZOO Vyškov a nestačila se divit, neumím si představit asistenční opici, navíc na kleci byla velká cedule "vypadají mile ale je to jen zdání. Nepřibližujte se a nesahejte na oplocení".Zde jsem našla článek. http://www.centrumnews.cz/zpr…cal-chovat-vyskovsky-zoo-park

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.