Jak se zbavit doma blech

Od: Datum: 07.11.13 19:48 odpovědí: 13 změna: 10.11.13 21:46

Dobrý den, předem se musím svěřit že se mi o tomto píše hodně těžko, ale... nevím jak se doma zbavit blech. Asi měsíc zpátky u nás byla na návštěvě maminka. Měla s sebou psa, kterej byl plnej blech. Byla u nás asi týden, pak odjela a po domluvě psovi koupila takový ten obojek co odpuzuje/hubí blechy. No a teď pozoruji (i na sobě) že náš byt tyhlety malý s***ě obsadily. Bydlím tu ještě s mojí babičkou, ale jsem od blech pokousanej jen já (hlavně na nohou, ale i různě po celém těle). Už jen ten fakt že máme doma blechy ve mě vyvolává představy na zblití.

Po zkouknutí rad na netu jsem se dal do řádnýho úklidu - vyluxoval jsem vše - gauč, křesla, všechny koberce (moc jich nemáme, jen po kouskách, jinak plovoučka), prach za skříněma - no prostě úplně komplet všechno, a potom jsem ještě celej byt vytřel. Druhej den jsem skoro všechno nastříkal biolitem (zeleným, přímo na blechy) - koberce, sedačku, podlahy... no dohromady jsem v celym bytě (2+1) nechal dvě flašky biolitu. Po nastříkání jsem nechal asi hodinu byt utěsněnej, pak jsem se vrátil a vyvětral to (asi půlhodinku jsem stál u okna, smrad jak bejk).

Známí mi doporučili pár dní neluxovat, nevytírat, aby nebyl biolit setřenej a mohl působit... Toto bylo o víkendu. Teď je středa večer a ty malý s***ě na mě zase skáčou! Už jsem smířenej s tím že tu akci generálka+biolit si o víkendu zopakuju, ale napadlo mě, pes mojí maminky od tý doby co má ten obojek tak když chytne blechu - je hned mrtvá, ověřil jsem si to i u nás doma když maminka přišla na pár hodin na návštěvu. Napadlo mě si psa tak na týden půjčit - aby na sebe nalákal všechny blechy a obojek je následně zlikvidoval. Šlo by to?

Předem říkám že na deratizátora jednak nemám peníze, a druhak bych tu ostudu (!) po baráku nepřežil. Poraďte prosím, už mě ty malý mrchy fakt s****. Děkuju moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.13 20:16

Zdravím, použít psa jako návnadu nejde, ony totiž blechy nakladou vajíčka, jedna samička jich může naklást až 200 a tolik psů by jsi nesehal, rada je jediná, stříkat, stříkat, dá se koupit i něco ekologického, také jsemměl tu čest, s kočičími blechami, podívej se na netu, já se také mrknu a kdyžtak to sem doplním, jen vím, že to bylo v bílém rozprašovači a nesmrdělo to

doplněno 07.11.13 20:20:

Bio Kill, je to jak na zvířata, tak na odblešení jejich pelíšků a i domácností, a zabírá spolehlivě, vyzkoušeno

Ohodnoceno: 2x

Od: qwe*
Datum: 07.11.13 20:27

Dobře, takže radíte psa do bytu vůbec nevodit? Jinak doma žádné zvíře nemáme. Jde o to že když teda nemají psa a jdou jen po mě, že to vychcípá časem samo?

Datum: 07.11.13 21:01

důležité je použít ten postřik, nechci Tě strašit, ale četl jsem, že zárodky blech dokáží ve vajíčku hibernovat až dva roky, ale nevím jak na to ti vědci přišli? já zlikvidoval kočičí blechy tak po měsíci, ale užil jsem si, to teda jo. a toho psa jako návnadu bych nevodil, ale jako kámoše, mazlíka bych ho do bytu pustil, to jo, ale nepočítat s tím, že ty blechy čekaj na toho pejska

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.13 21:14

O víkendu to budu stříkat znova, jen jsem se chtěl zeptat, někde píšou že je dobrý vystříkat všechno biolitem a potom důkladně vyluxovat, známí mi zas radí nejdřív vyluxovat a potom nechat pár dní působit biolit. Co mám udělat raději?

Datum: 07.11.13 21:19

Biolit smrdí, já ho nesnáším, pokud nevadí Tobě, tak bych vyluxoval, pak to vystříkal Biolitem a po jednom dni opět vyluxoval,plovoučku je dobré setřít vodou se savem a nebo domestosem, ten se dá koupit i parfémovaný

Od: pb®
Datum: 07.11.13 21:26

Chce to dýmovnici proti hmyzu, zapátrejte na internetu a nechte maminku, ať jí koupí, když vám zablešila byt. Nějak přílišně uklízet i s pomocí insekticidu nemá moc cenu, protože se stejně nedostanete do všech spár a nezlikvidujete všechna bleší vajíčka. Vím to z vlastní zkušenosti, uklízela jsem několik týdnů jak blázen, v sáčku od vysavače jsem měla nakápnutý insekticid a luxovala každou škvírku, co se dalo jsem vystříkala a vyprala, co se nedalo jsem jenom vystříkala, koberec máme jen v jené mísnosti, jinak všude dlažbu nebo lino. S blechami jsem bojovala tři měsíce, než jsem použila na kočky spot-on, který likviduje i larvy a vajíčka no a odblešila zablešeného psa u baráku, kolem kterého jsem musela projít domu a z kretého jsem si ty potvůrky domů přitáhla.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.11.13 07:51

Kdysi dávno, jsem tenhle problém měla také. A řešila jsem ho stejně jako pb. Stříkala jsem 1x denně a luxovala 2x denně. Musím vám říci, že jsem neměla daleko dostat se do blázince. *plac* Za komančů se dostal koupit Dymogan. Ten se zapálil a byt se na nějakou dobu opusti. Naprosto spolehlivě všechno zlikvidoval.

Od: ane
Datum: 07.11.13 21:34

Promiňte, že to tak řeknu, ale odblešil jste i sám sebe?

Většina druhů blech žije po celý život na hostiteli a opouští ho aktivně a hromadně jen při přemnožení nebo nemoci hostitele. Proto je nutné při odblešování domácnosti nejdřív vykoupat všechny chlupatou zvířenu v šamponu proti blechám nebo posprejovat a pak teprve začít luxovat a biolitovat. Vzhledem k tomu, že vy doma chlupaté zvíře nemáte a babička poštípané není (což ukazuje na skutečnost, že se nejspíš nejedná o druh žijící pouze v okolí hostitele), tak jste jejich hostitelem nejspíš vy a pravděpodobě se bude jednat jen o pár jedinců. Díky barvě a tvaru jsou špatně viditelné a běžná hygiena není dost účinná. Blechy jsou prakticky neutopitelné a proti většině chemikálií v kosmetice odolné.

Kupte si šampon proti blechám a vykoupejte se v něm. Ty zvířecí jsou pro člověka netoxiké a pokud vím, prodával se dřív i lidský v lékárně. Já ho měla preventivně, protože v nemocnici kde jsem ležela měli epidemií vší a na tom šamponu bylo psáno, že je i proti blechám.

Datum: 07.11.13 21:54

O hygienu samozřejmě dbám (i o čisto a uklizeno u nás doma, jsme pořádní). Ono já nikdy na sobě nezpozoroval že by jich na mě bylo mraky, jen prostě večer když mám kraťasy na spaní tak cejtím že mi občas jedna ta mrcha skočí na nohu - hned to chytim a spláchnu v umyvadle, dobytek jeden. Po bytě jich taky nevidím kvanta, ale prostě když se zaměřím na jedno místo na podlaze, vím že se prostě během já nevim třeba půl hodinky nějaká chytne. Ale ze zoufalství fakt přemejšlím že bych ten šampon na psy proti blechám koupil a umyl se v něm...

Datum: 09.11.13 21:57

Kupte si v lékárně NEostomozan, udělejte si podle návodu roztok, vystříkejte, vyperte všechno co se dá.

Od: pb®
Datum: 09.11.13 22:19

Neostomosan se prodává buď v litrovém balení nebo v 5ml ampulích po 100 kusech. Ani veterináři ho neprodávají všichni. Jen ti na hospodářská zvířata odprodávají pár ampulí z celého balení. V lékárně je jen na lékařský předpis, celé balení stojí pár tisíc. To by ta dezinsekce firmou vyšla asi na polovinu a byla jistější.

Od: horsik*
Datum: 09.11.13 23:48

Můžu jen potvrdit, neostomosan je skvělý. Dá se sehnat i na internetu - my ho bohužel potřebovali nedávno tk přes lékárnu Žatec. Hodně zdaru ;)

Datum: 10.11.13 21:46

Neklesejte na mysli. Momentálním zásahem zničíte jen dospělce a larvy. Vajíčka zůstanou. Musíte desincekci několikrát zopakovat, aby jste zrušil i nově vylíhlé jedince. Nám dotáhly blechy kočky, takže vím, že to chvilku trvá, ale jde to. Důkladně ale poučte matinku, aby pečovala i o pejska, který to má složitější díky srsti a kvůli tomu, že se každý den nekoupe, pokud má micinu, tak nezapomenout i na ni. Jen si uvědomte, jak se teď cítíte vy a jak se musí cítit ten zablešený pes, kterého pořád něco kouše, svědí. Chudák.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.