Kočka nemňouká

Od: Datum: 05.11.13 22:13 odpovědí: 20 změna: 11.05.15 11:58

Naše kočička má již půl roku a stále tak nějak nemňouká. Nějaké podobné zvuky vydává ale to je jen takové "Vruu" a to je vše, normálně nemňouká. Naučí se mňoukat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 22:20

určitě se to naučí, nebojte... naše číča byla nejmíň rok a půl zticha, pak se rozpovídala - dneska toho namňouká až moc :)

Ohodnoceno: 0x

Od: benŽ
Datum: 05.11.13 22:25

Dobrý den, některé kočky nemňoukají vůbec - takže to dělat nemusí. Jinak může mít i problém na hlasivkách, ale to by Vám řekl veterinář. Zdravím!

Datum: 05.11.13 23:34

Tak to je jasné. Kočka byla asi pořád sama, a tak se neměla od koho naučit mňoukat. Musíte na ni mňoukat Vy nebo jí pustit nějakou mňoukající kočku třeba v televizi :)

Datum: 06.11.13 07:32

Dobrý den, před dvěma lety jsem si nechal odložené kotě, bylo přítulné,čistotné,zvyklé na lidi,a vydávalo místo mňoukání asi podobné zvuky jako vaše. Do dnešního dne se to nezměnilo a myslím si, že se to už nezmění,a to celou dobu žije ve společnosti kočky,která mňuká normálně.

Datum: 06.11.13 08:28

Dobrý den, mám dvě čičiny, obě normálně mnoukají (když mají hlad tak vyloženě ječí ). Ale kocourek je neskutečnej mazel a často se stává, že na něj mluvím, nebo se s ním mazlím, a on mi odpovídá takovým vrkáním. Někdy mu z legrace říkám holoubku. To je dobře, že vaše číča vrká, je spokojená a komunikuje tak s vámi. Zapomeňte jí na hodinku zavřenou v koupelně a uvidíte ten mňaukot a vřískot :-D

Datum: 06.11.13 08:37

Mám kocoura už 7 let a ten taky vůbec nemňouká - nemá ani moc důvod - nažrat dostane, pelíšek má vždy připravený atd.

Mňouká jen v případě, že ho omylem zavřu na chodbě - to je nalepený zvenku u dveří a velmi hlasitě mňouká a domáhá se vpuštění domů :). Jinak je ale pořád ticho. Takže bych v tom, že Vaše kočička němňouká vůbec problém neviděla ..

Datum: 06.11.13 11:03

Jeden nᚠkocourek, devon, nemňouká. Občas, když se mu něco nelíbí, dělá hada, občas srandovně kníká, ale to už je něco podivného, mimořádného. Máme podezření, že je autista. :D Siamáci jsou ukecaní a musí mít poslední slovo. Ti komentují úplně všechno. Orientálek kecá snad i ze spaní. ;) Bude to asi tím, že někdo nemá co říct a jiný kecá o ničem :D Vrkání, předení, to je jeden z nejkrásnějších zvuků na světě. Že?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.11.13 13:12

Ano,jak píše "babkazov" siamáci a orientálky musí mít vždy poslední slovo a mňoukají až moc.Mám doma 2.

Ale moje dcera má britku(10 let)a ta jim mňoukla jenom jednou a to když jsem tam přivezla mou kočku na 3 dny na hlídání.Moje dcera se nestačila divit,jak mé koččce nadávala,mňoukala zřetelně a nahlas a moje kočka jí odpovídala.Nevíme,co si povídaly ale myslím si,že každá kočka mňoukat umí ale zatím neměla potřebu se projevovat-) To je asi 5 let a od té doby zase ani nemňoukla.

Datum: 06.11.13 19:08

Ahoj "trouba22"

- měla se kočička od koho naučit mňoukat.? - Já jsem vychovala kočku od pár-denního slepého koátka - sice měla kolem sebe kočky - ale do teď nemňouká, jenom jen tak "vyje" - a to jí už je ca 10let. Marcela.

Datum: 07.11.13 13:27

Měl jsem kočku Pinďu, dožila se snad 15 let a nikdy se pořádně mňoukat nenaučila. Ono to mňoukání není až tak důležité. Hlavně, jí mějte rádi a ona Vám to oplatí i bez mňoukání.

Datum: 07.11.13 22:55

Děkuji všem za odpověď. Myslela jsem si že to nic nebude, ale radši jsem se chtěla zeptat.

Je pravda že když s jí něco nelíbí, když je např. někde sama tak se vyjadřuje celkem hlasitě :D ale jinak nic. Jsme rádi za to jaká je a to její broukání je velmi roztomilé :)

Datum: 09.11.13 07:59

Krááásnáá. A herečka. Jak se před objektivem předvádí! :D Nemá zapotřebí říkat cokoliv.

Datum: 09.11.13 18:29

Občas jí říkám Modelka protože vždy když si ji chci vyfotit nahodí i osobitý výraz :D

Datum: 15.11.13 13:31

Vypadá jako naše Ocicatka,prostě krásná

Datum: 06.05.15 23:38

Tak na úvod, všechny kočky jsou tu krásné.

Vysvětlím, proč otevírám starý dotaz: nᚠ5 let starý kocou nějak přestal mňoukat, včera pátkrát mňoukl tichounce a dnes vůbec a tak hledám na internetu kde by mohla být chyba a zda máme zítra jet na veterinu, no a on mě vyhledavač na seznamu odkázal mimo jiné sem na "poraďte". Žere normálně, vyprazdňuje se normálně, chová se normálně pouze je divně zticha. Nevíte, prosím zda jde o nějakou vážnou nemoc nebo jestli mám počkat až zas mńoukat začne? Díky. L.

doplněno 07.05.15 10:15:

Ragdoláka co ho dva roky "hlídám" znáte. Jsem z jeho nemńoukání trochu na nervy, jen jsem nahlídla zda někdo neodpověděl a odjíždíme na chalupu, cestou vezmem veterinu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 06:39

Liduš, bez fotky radu nedáme! Sem s ní! *smich*

doplněno 07.05.15 11:17:

Liduš, děkuji a hezký dlouhý víkend přeji.

Datum: 07.05.15 14:06

Jednoduchá rada.: dejte do jeho blízkosti jinou kočku a uvidíte,jak umí mňoukat,vrčet,syčet

Datum: 07.05.15 20:56

Trochu si nerozumíme, kocour normálně mňoukal (až moc), od včera sice otvírá tlamičku ale vydá mňouknutí jen velice tiché nebo žádné. Dnes jsme se stavili v Brně na veterině, bohužel tam byla narvaná čekárna a my spěchali, jinak je vše v pohodě, na chalupě lítá s kočkama, leze po stromech a sežral by i babičku, akorát je potichu a na to nejsme zvyklí. Veterinář co tu má chalupu přijede v sobotu tak tam zajdeme.

doplněno 07.05.15 21:01:

"babkazov" dík, hezký víkend i vám. Ten nᚠpracovní už dnes začal.

doplněno 09.05.15 13:17:

Kocour se už večer snažil vydat hlásek, dnes byl u veta, ten mu něco nastříkal do tlamičky a zcela vážně nám řekl, že ten parchant byl na tahu a je vyřvaný. Už je ho slyšet. Prý mu mám k pití ohřát vincentku. To určitě, některou noc nechce domů, jindy zase chce ven ve 4 ráno a zjistili jsme, že parchant s kocourem Edou loví kominíčky. V Brně je to postelový typ a na chalupě dravec.

Od: kejki
Datum: 10.05.15 23:59

Sakra, jednou něco vím a pozdě. Ano, kocouři se dokáží vyřvat, až musí další tři dny šeptat

Datum: 11.05.15 11:58

Kejki, jasné i já po prozpívané noci druhý den moc nemluvím ale u té kočky mě to nenapadlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.