Mozková mrtvice

Od: Datum: 05.11.13 17:12 odpovědí: 8 změna: 10.11.13 07:56

Dobrý den, odpovídám na mou předchozí otázku:
Dobrý den, náš pejsek Ben - 19 let, prodělal před 3 dny mrtvičku - veterinář mu dal inj. aby zamezil další mrtvici a dal nám vitamínový doplněk stravy. Problém je, že do něj nemůžeme dostat jídlo - je už tak dost pohublý - ani předtím moc nejedl, ale stejně se do něj snažíme dostat jídlo - poradíte někdo jak ho naučit jíst a co mu dávat? Mockrát děkuji za radu. Odpovědi prosím na e-mail. miska.mol@seznam.cz
Trvalo to tak 5 dní, než došel sám k misce se najíst, ale pomaličku se to zlepšovalo... Postupně jsme chodili ven a začal znovu běhat. Byl to zázrak. Dneska už je úplně zdravý a běhá jako dřív. Vím, že má vysoký věk a druhou mrtvičku by nejspíš nepřežil, ale máme ho strašně rádi a on nás. Jsem ráda, že to všechno tak dobře dopadlo. Náš případ je důkazem, že ani starý pejsek nemusí být hned brán jako předem "mrtvý"! Některý se z toho vylíže a jiný ne, je to jen otázka času. Tak hned nevěšte hlavu. Taťka měl strach, že ho veterinář nechá utratit, ale ještě, že jsem na něj nedala a zavezla ho k němu...
Zdroj: https://www.poradte.cz/zvirat…1-mozkova-mrtvice.html#otazka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 05.11.13 17:39

V tom veku už môžte len čakať na jeho odchod. Už sa to bude len zhoršovať.

S kŕmením počas choroby máme tiež skúsenosti. Náš špic v 14. roku, vlani dostal zápal obličiek, alebo pankreasu. Už sme si mysleli , že končí, aj som m u preventívne vykopal jamu v záhrade. Veterinár mu dal liek na pankreas, aby začak žrať. Bola to kašička, v hustote ako majonéza, ale kávovej farby. Mali sme mu to nasilu vsteknúť do tlamy, asi 15 - 20 ml s injekčnou striekočkou. Po dvoch dňoch sme dostali nápad natrieť mu tú dávku na ňufák, on si to sám olízal a začal žrať. Ale doteraz , asi rok , mu kupujeme diétne granula u veterinára, Canis roayal renal. Od vtedy nemal problémy, ale okrem tých granulí dostane len hydinové diétne párky. Aj keď sa hnevá a pýta si paličky od Pedigree rodeo, alebo aspoň piškóty Bono. Ale nesmie mlieko, syry, ani psiu čokoládu , ani mastné a húžvavé mäso.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 17:54
avatar

Toto je strašné období. Strašné! Každého lituji, kdo tohle musí s milovanou bytostí v psím kožíšku, zažívat. Lituji lidi, lituji pejska. To je doba, kdy bych si přála, aby pejsek mluvil. Jindy jsem jim mluvit zakázala. Ale takhle by každý z nás chtěl vědět, jak mu zbytek života usnadnit. *mala* Pohlaďte ho za mně. A až příjde čas, nechejte ho jít!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.11.13 19:58
avatar

To je skvělé , vybojovala jste pro pejska i pro Vás čas. Určitě je to motivující , alespoň v tom směru , že leckdy se lidé rozhodnou k eutanásii jen z toho důvodu , že rekonvalescence je zdlouhavá , psychycky i finančně náročná.Pokud pejska nic nebolí a má radost že života, tak jste udělala moc dobré rozhodnutí.Bohužel při jeho věku můžete očekávat opakování nemoci , ale na druhou stranu už budete lépe psychycky připravená .Děkuji za zprávu přejí vám oběma spoustu společného času.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.11.13 22:18
avatar

Náš pes taky přežil ve 14ti letech mrtvičku, pak žil ještě další dva roky, než jsme ho museli nechat utratit. Přestal jíst, a postupně dostával záněty do orgánů. Nemělo už cenu čekat na zázrak, antb nezabírala. Ted už máme třetí rok nového a dělá nám samé radosti. Pejskovi přeji hodně zdraví.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: narf
Datum: 06.11.13 10:26

Kouzelný mazlík. Jinak pes se dá omezeně krmit, lžičkou do tlamy, když odhrnete pysky u koutku. Ale je to spíš na tekutiny, nemusí chtít polykat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 06.11.13 11:45

páni 19 let.. to už je slušnej stařík, vezme-li se v uvahu že průměrně se psi dožívaují mezi 10-13 lety. Pokud pejska nic nebolí a pohybuje se a působí žívím dojmem není k utracení žádný důvod. Ovšem to že nejí je problém velký. Jídlo bych mu možná už i až vnucoval. Poradil bych se z veterinářem znají různé takové triky. Minulý pes byl v 10 letech pomale mrtvý já už opravdu myslel že umře, donesl jsem štěňátko a ten pes jak kdyby najednou ze dne na den ožil a byl tu s námi ještě tři roky ... Už je sice mrtvý ale věřím že právě to poblbý štěně ho vrátilo do života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 09.11.13 21:36

Injekce k zamezení mozkové mrtvice je nesmysl. Vašemu psovi přeji důstojné dožití a Vám bych chtěla vyslovit poděkování za léčbu starého psa- člena rodiny.

Jen za něj prosím : Neprošvihněte tu dobu, kdy může vás pes důstojně odejít !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.13 07:56
avatar

Bohemica, mení to tak snadné, jak to píšete. Ale to sama určitě víte nejlépe. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.