Od kdy můžou fenky teriéra mít štěňátka

Od: Datum: 31.10.13 09:37 odpovědí: 3 změna: 31.10.13 15:30

Dobrý den chtěla bych vědět kdy je vhodný věk na připouštění fenky teriéra

děkuji Adéla Sirná

:Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.13 09:59
avatar

Páááni, to je nádherná pes! Jaká to je rasa? ;) Štěňata může mít snad už při prvním hárání, ale já bych dala přednost krytí při čtvrtém, když hárá co půl roku anebo při třetím, jestli hárá co 7 měsíců. Tak nějak ve třetím roce života je ideální doba. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 31.10.13 12:29

Krásná psí slečna

Taky bych počkal, není kam spěchat, nechte ji dospět. Dřív než po druhém roce života bych fenku nepřipouštěl, nechte ji alepoň dvakrát hárat. Pokud je fenka příliš mladá, může mít problém přijmout štěňata, utíkat od nich, dokonce na ně může být i zlá. Kdysi jsem jedno štěně od mladé fenky zachraňoval, fenka všechny štěňata zakousla, jedno to přežilo ošklivě pokousané. Dnes je to už dospělý pes, ale jizvy má dodnes a na hřbetě mu zůstalo několik míst bez srsti. Fenka měla za pár let štěňata znovu, majitel ji hlídal, ale tyhle štěňata vychovala ukázkově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 15:30

Dobrý den, cituji Vám stanovy klubu teriérů :

h) V chovu mohou být psi i feny využiti ode dne ukončeného 14 měsíce věku. U fen končí chovnost dnem, v kterém fena ukončila věk 8 let. Výjimku může v souladu s Vyhláškou č.5/2009 Sb. o ochraně zvířat při veřejném vystoupení a při chovu povolit hlavní poradce chovu. Fena v tomto případě může být kryta nejdéle do konce kalendářního roku, v kterém dovršila věk 8 let. Podkladem pro povolení výjimky je potvrzení veterináře, ne starší než 1 měsíc, že fena je zdravá a schopná odchovat vrh. U psů není horní věková hranice pro využití v chovu stanovena. (Vysvětlení: Pokud se fena narodila např. 1. ledna 2009, může být poprvé kryta 1. března 2010.)
Jinak vše potřebné najdete na www.kcht.cz Eva

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.