8. týdenní kotě venku

Od: Datum: 30.10.13 21:00 odpovědí: 7 změna: 01.11.13 14:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...dnes to jest 30.10.2013 jsem si byla pro malé 8. týdenní kotě. Bohužel ho nemůžu mít doma dala jsem ho ven do dílny kde se ale netopí je tam jako venku akorát tam nefouká. Je malinké a já mám strach, že nepřežije. V noci už mrzne a co teprve pak až bude zima. A tak se ptám jestli jsou moje obavy zprávné jestli je opravdu možné aby zimou umřelo. Má udělaný pelíšek z dvou krabic s malým otvorem pro vchod a je vystlaný kožíškem ale přece jen se mi zdá že je to málo to prochladne. Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 21:08

nebojte, vydrží to, je to kočka a je na to uzpusobena, kočka mnohdy vrhne kotata v kruté zime a přežijou, tak proc by ta vaše neměla přežít. Dal bych jí do krabice radeji seno

Ohodnoceno: 1x

Od: kataz
Datum: 31.10.13 16:39

ano více koťat dohromady s kočkou to v zimě není problém navzájem se zahřejou jen sem myslela že když je sama že se nemá jak zahřát

Datum: 30.10.13 21:47

Přikláním se k senu, je to lepší izolant. Když by jste neměla seno tak něco co "větrá". Lépe hodně malých hadříků než jedna dečka. Pořádně krmit. Chladem spotřebuje ohromě energie. A jestli je to kočička tak prosím v přiměřeném věku nechat vykastrovat abychom tu zase neřešili kdo se ujme xxxx koťat. Ještě k tomu teplu: starám se částečně o kočičí útulek a pro venkovní kočičky máme polystyrénové krabice, tam se vejdou cca 2 dospělé kočky. Nevím kde je kolegyně shání, ale můžu se zeptat. Kdyžtak písněte do vnitřní pošty. Myslím že to shání v řeznických prodejnách (přeprava masa).

Hana

Ohodnoceno: 4x

Od: kataz
Datum: 31.10.13 16:46

Děkuji za odpověď. O polystyrenu už jsem přemýšlela jen ho zrovna nemám po ruce ale určitě seženu a obložím jima její stávající pelíšek. O seně už jsem slyšela že malým koťátkům způsobuje nemoc očiček ale doma ho máme. A s tím krmením co by měla konkrétně třeba dostávat? Dávám jí kapsičky Whiskas Junior a mléko pro kočky Whiskas. Jinak až bude v přiměřeném věku vyřeším to antikoncepcí.

Datum: 31.10.13 13:42

Já se tu loni bála, že naše koťata na chalupě zimu nepřežijí, letos máme 4 a už se zimy nebojím. Mají ve dřevníku zateplené krabice, násypku na granule a voda tam nezamrzá. Starý kocour spává v seně na půdě. Nebála bych se toho.

doplněno 31.10.13 13:45:

"haninko" přesně tak a když je neseženete stačí krabice od mikrovlnky, obložit polystyrenem-líp je z venku jelikož uvnitř ho kočky drolí a dost to obložení zmenší prostor.

Ohodnoceno: 0x

Od: ria®
Datum: 31.10.13 17:15

Dobrý den,

no sousedi našli asi před dvěmi měsící kotě na zahradě (ještě taková zima nebyla..) - nechali si ho, jen ho na noc zavírali do zahradní boudy, sami pak odcházeli na noc pryč.. kotě po dvou dnech začalo kýchat a třetí den už ho našli mrtvé... Nevím, jestli nemělo ještě jiné problémy, ale prvně, co jsem ho viděla tam lítalo, dovádělo a vypadalo stopro zdravě...

Určitě mu to tam připravte, aby se měl kde zachumlat, třeba i více pelíšků, kočky si rády vybírají, nejlépe třeba i uzavřenou krabici jen s otvorem...

doplněno 31.10.13 17:22:

Snad nevadí, že to napíšu, ale když jsem pro naše kotě sháněla ve zverimexu nějakou baštu, první, co jsem popadla bylo právě Whiskas, a paní prodavačka bublala a koukala na mě.. až jsem se jí zeptala, jestli mi neporadí, a hned, spustila, že whiskas jsou pro koťata naprosto nevyhovující, že mají strašně málo masa a živin, vše jsou to jenom obiloviny a dochucovadla.. a nabídla mi ať si vyberu z dalších asi 5-ti výrobků, v přibližně stejné ceně, ale kvalitou nesrovnatelně lepší.. Zkuste si pročítat složení.. : )

Ohodnoceno: 2x

Od: tarantule*
Datum: 01.11.13 14:47

Tak především 8 týdenní kotě mělo být ještě 4 týdny u mámy, brát si ho takhle brzo a nechat ho samotné v nějaké kůlně hraničí s týráním. Nechápu, proč si kotě pořizujete do takových podmínek a řešíte až teď, jestli mu nebude zima. Je mi toho zvířátka líto.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.