Nadměrná úzkost

Od: Datum: 27.10.13 16:54 odpovědí: 11 změna: 04.11.13 20:35

Dobrý den,

chci se zeptat mám 8.měsíční štěně a celou obu co ho mám se jej snažím naučit samostatnosti. Ale problém je v to ,že když odejdu (stačí do jiné místnosti) tak hrozně řádí. Trhá na co příjde, úzkostlivě štěká..tohle dokáže dělat celé hodiny. Nepomůže ani když jej unavím nebo dám dobrůtku kterou jinak velice zbožňuje. Byli jsme týden na dovolené a pejsek zůstal u babičky, celý ten týden dokázal pejsek dělat naschvaly v noci pořád štěkal, rozkousaval věci

Už nevím jak jej to odnaučit, aby zůstaval sám doma aniž by úzkostlivě štěkal :(

může mi někdo poradit?

děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.13 17:01
avatar

O jaké rase mluvíte? Jak je velký,velká? Chodíte mezi lidi, mezi psy, mezi děti? Máte kamarády mezi pejsky? Chodili jste všude tam když byl maličký, do 12ti týdnů?

doplněno 27.10.13 18:11:

Neumím poradit. Kdyby to byl kapičku větší a jiná rasa, řekla bych, že je třeba zvyšovat sebevědomí, nebojácnost. Ale takto si myslím, že váš maličký pejsek je enormě bázlivý. Má takovou povahu a bojím se, že tato kombinace nedovolí vůbec žádnou změnu. Jen si pořídit velkou kapsu a nosit ho všude sebou, protože jinak je to veliký chudáček a svět je pro něho utrpením. Budu ještě přemýšlet a když něco vymyslím, napíšu.*nevi* Pohlaďte ho za mně, chudinku malou, bázlivou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: baby555*
Datum: 27.10.13 17:12

jedná se o rasu čivava. mezi lidi chodíme, po městě, vesnici. ale mezi pejsky nen, protože se jich hodně boji, pořád štěká na ně ..na jakkékoliv zvíře je moc zlý...

doplněno 27.10.13 17:14:

jedná se tedy o psa...

Datum: 29.10.13 09:46
avatar

Myslím si, že vůbec nioc nepokazíte, když ho naučíte pár cviků poslušnosti. Sedni, lehni, vstaň, štěkej, aport. To umí i naši kocouři. A přidejte pár cviků pro zábavu-mrtvý, válet sudy, popros, dej pac, zatancuj! Zpestří mu to život, bude mít o čem přemýšlet a uvidíte, bude se na ta cvičení těšit. Laskavě, s odměnou, s pochvalou. Rozhodně to zpříjemní život jemu i vám. Po takových cvičeních přestávají být úzkostní.

doplněno 29.10.13 09:47:

:D Naši kocouři všechno tohle umí, jen neumějí štěkat. :D

doplněno 29.10.13 10:27:


;) Pro inspiraci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 29.10.13 10:35

Já myslím, že byste ho měla naučit poslušnosti, přesně jak píše rádkyně výše. Co se týče těch psů venku, nemáte nějakou kamarádku či známého s podobně velkým (malým:)) psíkem, že byste chodili venčit spolu? On si po pár procházkách zvykne a uklidní se:)

Bohužel problém s těmito maličkými psíky (čivavy ale někdy i jorkšírci) je ten, že jsou opravdu roztomilí a maličcí a majitele se je snaží před vším chránit za každou cenu (třeba braní psa na ruce když kolem prochází větší pes). Pes se pak více bojí, až nezdravě si navykne na pánečka a pak je problém na světě.

Co se týče toho vylítání, opravdu s ním chodíte tak, že když přijdete z procházky tak zaleze do pelíšku a je opravdu unavený? Ono ač se to nezdá i čivavy mají energie na rozdávání :)

Teď mě napadlo, má váš prcek kam se doma schovat? třeba by pomohlo pořídit takovou tu kočičí kukaň kam si zaleze, ještě mu to vystalt dekou s vaším pachem nebo měkkým plyšákem, aby věděl, že i když odejdete, tak tam je bezpečno a nikdo na něj nemůže...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.13 18:25
avatar

Jak jste ho celou dobu učila samostatnosti? Zajímal by mě postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jecmen1985*
Datum: 02.11.13 14:36

Pokud vám pejsek trhá věci, je dobré ho před věcí ktrerou rozthal "vytahat za kůži za krkem a trochu s ní zacukat a přistrčit mu čumák k věci kterou rozthal, aby věděl o co se jedná. Nikdy netrestat pejska rukou! Když už je třeba vemte si proutek, nebo noviny. Ale nikdy ne rukou. Mohl by se pak ruky bát a mohl by kousnout. Jak mi řekl jeden starý cvičitel: Ruka má hladit, nikoli trestat. Metodou kterou jsem popisoval, toho docílíte. Ale musíte počítat s tím, že to nebude hned.. :) Pokud by se jednalo třeba o věc, kterou ho můžete potrestat, je dobré věc vzít a plácnout ho (ne moc prudce!) přes čumák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 17:14
avatar

Ječmen, trestat úzkostného psa?! Faaakt?! *plac*

doplněno 03.11.13 10:15:

Ječmen, my měli štěňata několikrát a většinu života se pohybuji mezi pejskaři. Nikdy jsem neviděla a ani jsem neslyšela, že by mamina takhle trestala. Nikdy! Ani jednou! Nechápu, kdo s tím přišel a kolik generací lidí tenhle nasmysl bezmyšlenkovitě opakuje. Mamina takhle štěňata přenášela, ale rozhodně s nimi netřepala! :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jecmen1985*
Datum: 03.11.13 08:42

Není trest jako trest. Vytaháním za kůži nic nezkazíte jelikož jim to připomíná potrestání od matky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 17:12
avatar

Fena trestá štěně úderem pootevřené tlamy. Opakovaně jsem to viděla u své feny. A ostatně i u jiných. Nikdy se štěnětem za kůži netřepe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 17:16
avatar

Babkazov, i úzkostný pes musí vědět, kde jsou jeho hranice. Úzkostné dítě také nenecháte růst jako dříví v lese, a věřte, že 8měsíční stěně bude sakra dobře vědět, když dostane zasloužený "trest". A to, že dělal naschvály celý týden, co byl u babičky, není projev úzkosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 20:35
avatar

Jste si jistá, že to je úzkostné štěkání? Není to spíš projev požadavku pozornosti? Myslím , že štěká , protože ho zbytek smečky , tedy vy , nechcete poslouchat a navyknul si , že když štěká , tak se mu hned někdo věnuje .U babičky řádil , protože jste ho pěkně vytočili ( odjet bez nej :) )Pejsek potřebuje autoritu a bylo by dobré s ním začít cvičit ( jsou růžné cviky , které čiva s přehledem a ráda dělá.Pevný domácí řád by mu také prospěl.No a pochopila jsem , že když štěká , tak mu dáte dobrůtku - no tak proč by neštělal , když je za to odměna :)

doplněno 04.11.13 20:38:

a prosím se psem netřepat a za kůži netahat, je to naprosto k ničemu

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.