Liška a její trus

Od: Datum: 26.10.13 12:14 odpovědí: 3 změna: 27.10.13 07:31

Myslivci, prosím, pomožte. Je to blbá otázka, ale nemohu najít odpověď. Něco mi chodí v noci kolem domu a já nevín komu ty hovňajzy patří. Poznám od psa, kočky, kuny a tím končím. Jsou zde i toulaví psi a nevím, zda lze psí hovňajz rozpoznat od liščího .Děkuji Uška


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.13 12:46
avatar

třeba z webu : S trusem je to lepší. Dá se podle něj určit, co daná liška snědla. Trus lišek je protáhlý _ "uzenkovitý", protože na jednom místě je zaškrcený a tím vznikají dvě na sebe navazující části. Trus však může být u lišek zaškrcen i na více místech, ale ty už nemají tak výraznou rýhu. Liščí trus je často zbarven do šedavých až černých odstínů. Způsobuje to velké množství srsti hlodavců, kteří jsou základní složkou liščí potravy. V období, kdy zrají různé bobule, může mít trus lišek mnoho různých barev. Lišky pokládají trus na vyvýšená místa, například na pařezy nebo na kmeny vyvrácených stromů. Dělají to z jednoduchého důvodu: z vyvýšeného místa je pach trusu snadněji rozšiřován větrem. Pachem svého trusu nebo moči(rzi) označují svá lovecká území.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 26.10.13 14:00

Díky, je to u nás liška. Díky, jste šikula, mně tuto informaci strejda Googl nevyplivl. Asi neumím správně pojmenovat liščí ho.no.

:D, :-D
Datum: 27.10.13 07:31
avatar

K nám na zahradu, na kraji Ostravy, chodil jezevec, říkal myslivec. Vyhrabal a zdecimoval vosí hnízdo. Tedy ten jezevec, ne myslivec. :D Fotka by nebyla?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.