Pes se počurává do postele

Od: Datum: 25.10.13 14:34 odpovědí: 4 změna: 26.10.13 10:02

Dobrý den, máme doma pražského krysaříka, který v září oslavil 1 rok, celou tu dobu s námi spával v posteli a nebyl žádný problém. Nedávno jsme si pořídili druhého, který má 2 měsíce, ale má problém s čůráním, čůrá sice venku, ale hlavně doma a obzvlášť má svý oblíbený místečka (koberec, sedačku, postel), proto tedy nechceme, aby s námi spával, protože není nic horšího než se probudit a mít pod sebou načuraný..na noc malýho dáváme do kuchyně, kde má svůj pelíšek, zavíráme dveře, aby k nám nemohl, jenže naříká a ten starší hned letí ke dveřím a chce za ním, no a když jsou tam oba, tak vyjou jak na lesy. Nevíme co s tím, nedá se spát, ale s ním v posteli taky ne..Máte někdo nějakou chytrou radu? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 25.10.13 14:41

Nebral bych do postele žádného z nich. Brát jednoho a druhého ne, to je nesmysl, navíc ho přímo separovat za dveřmi. Vždyť je to psí mimno, ještě nedávno byl u mámy a teď má být sám v kuchyni.. Buďte důslední a naučte je oba spát na pelíšku, tam je jejich místo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.13 14:44
avatar

Ten malý se počurává proto, protože ještě neovládá držáky. Teprve až kolem poloviny roku života bude umět udržet cíleně. Je to prostě mimino a za to ho trestáte opravdu šíleným způsobem, že ho vyloučíte ze své společnosti. Ani štěně se nevyčurá do svého pelechu Tedy, když je před spaním vyvenčený a uprostřed noci ještě jednou, nemůže postel počurat. A chodí čurat na oblíbená místa proto, protože smrdí močí a to je pro něj znamení, že to je wecko a tam že se čurá. Takže je potřeba naučit venčit venku. A to už umíte, když jste to naučili toho staršího. ;)

doplněno 26.10.13 07:14:

Já si myslím, ale jen hádám, že jste nechodili s prvním psem ven, mezi psy a lidi, když byl štěňátkem. Třeba proto, že neměl očkování. Dobu, kdy se pes socializuje jste možná promeškali a psík ve vás vidí celý svět. Je na vás příliš fixovaný, jste pro něj celým světem. Pro toho druhého je vzorem. :D Jen fabuluji, třeba to tak není.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krysarici
Datum: 25.10.13 16:21

Děkuji za pomoc :) zkoušíme co se dá, akorát nevím co s tím vytím, chvíli je klid, což asi znamená, že spí, ale ve chvíli, kdy se jeden z nich vzbudí a zjistí, že my tam nejsme, začne kňourat a po chvíli výt, to potom začne dělat i druhý a vzájemně se doplňují. Když máme volno tak se to dá, jdu se s nimi třeba i v noci projít, ať se trochu unaví, ale když jdeme další den do práce, tak je potřeba se trochu vyspat..možná dělám tu chybu, že když už je to k nevydržení, jdu za nimi a chvíli s něma vykládám, možná to potom berou tak, že si mě tím vždy přivolají, ale když to jejich vytí je tak naříkavý, že mi to rve srdce, ale taky mi rve srdce to věčné praní prostěradla jestli mě chápete :)

Datum: 26.10.13 10:02

Když jsem si dovezla Rexíka tak mě taky čural do postele,značkoval si místo.Skoušela jsem to o dobrym a pořád to skoušel a jednou mě to naštvalo a dostal a měla jsem k němu husty proslov a bylo po čurání.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.