Špatná pohyblivost kočky

Od: Datum: 23.10.13 17:57 odpovědí: 2 změna: 26.10.13 16:15

Dobrý den, mám roční britskou kočičku. Je od jara kastrovaná a moc hodná. Až do minulé středy byla v pořádku a všechno bylo v pohodě. Krmím krmivem pro kastráty. Před měsícem byla na očkování PUREVAX RCPCh FeLV. Vše bylo v pořádku. Kočička žije pouze v bytě. Se zvířaty venku do styku nepřichází. Máme ještě morče( 3roky ). Také pouze v bytě. A nyní k problému s kočičkou. Jak jsem již zmíňila,tak od minulé středy kočička odmítá chodit a chůze ji dělá velký problém. Kulhá na přední nohy a je znatelné,že ji chůze děla opravdu problém. Proto stále polehává a více spí. Potravu přijímá, vodu méně a i sama dojde na záchod. S tím zatím není problém. Již 2x jsme navštívili naši paní doktorku a ta změřila teplotu a prohmatala končetiny,ale bohužel neshledala nic nenormálního. Napsala kočičce prášky na bolest 5x. Vždy po podání prášku se kočičce ulevilo a byla zase dobrá,ale jakmile prášek odezněl, opět se dostala so stejného stavu ve kterém přetrvává už týden. Paní doktorka nám ještě nedělala rentgen ani žádné krevní testy,protože si myslí, že kočička má něco naraženého a že možná někde v bytě spadla,když jsme nebyli doma. V každém případě pokud se stav do pátku nezlepší, budeme vyžadovat podrobnější vyšetření. Tímto bych byla ráda, kdyby někdo měl zkušenost s takovýmto chováním a mohl nám poradit co dál? Děkuji za každou radu a pomoc. Majitelka kočičky Angeliny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 23.10.13 18:12

Pokud se po přášcích na bolest zlepšila, evidentně má bolesti. Zkuste vysledovat, zda má problém se zvednout (je ztuhlá), problém s chůzí (jaký? kulhá? na kterou nohu?), zlepší se chůze po chvíli (rozhýbe se?), mění se její chování v závyslosti na denní době? Olizuje si nohy? Zkuste si ji vzít na klín a opatrně ji nohy prohmatat, včetně polštářků, zkontrolujte drápky atd. Velmi jemně a opatrně. Podle reakcí si můžete udělat obraz o tom co se děje. Pokud kulhá jen na přední nohy, mohla se opravdu někde narazit, při seskoku odněkud špatně dopadnout, může mít něco zaraženého ze spod v tlapce atd. Pokud se její stav nezlepší, trvejte na dalších testech. Případně můžete stav kočičky konzultovat s jiným veterinářem.

doplněno 25.10.13 14:48:

Dobrý den , jak to vypadá s kočičkou? Něco nového?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 26.10.13 16:15

Já bych k Vaší veterinářce neměl důvěru. Velice pochybuju, že by se mladá kočka zavřená v bytě dokázala takto pomlátit, a pokud přece jenom ano, tak za pár dnů by musela být v pořádku. Kdysi nám začala zničeho nic pajdat na zadní mladá kočka také zavřená v bytě, bylo vidět, že ji něco dost bolí. Doktor tvrdil, že zřejmě spadla a potloukla se. Na moji námitku, že se mi zdá velmi nepravděpodobné, že by se tak šikovné zvíře jako je kočka samo od sebe takto zřídilo, génius odpověděl, že to je opravdu nepravděpodobné.

Zatelefonoval jsem tenkrát kamarádce a ta mi podle popsaných příznaků, přikrčené zadní nohy, zadek u země, řekla, že to vypadá na zánět močáku. S touto, po telefonu provedenou diagnózou člověkem bez patřičného vzdělání, jsem zašel na jinou veterinu, tam jí na moji radu předepsali antibiotika a za pár dnů byla zdravá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.