Pes, který nedokáže být sám doma

Od: Datum: 21.10.13 10:34 odpovědí: 7 změna: 24.10.13 08:03

Ahoj, mám 1,5 starého Jacka Rusella. Nedávno jsme si pořídili k němu štěnátko, taky Jacka Rusella. S tím, že, když budeme v práci, aby nebyl sám. Je totiž na nás hrozně fixovaný. Nedávno jsme se i přestěhovali, v minulém bytě taky vyl, plakal, ale časem se to zlepšilo. Teď v novém bytě to zase začalo. Vím, že je to tím že se změnilo prostředí, ve kterém žijem. Ale sousedi jsou už na nervy. Do toho nový pejsek, štěnátko, začíná údajně s ním naříkat. Zkoušela jsem snad všechno, ale jednu dobu se hrozně na nás zafixoval, protože přítel dlouho byl na nemocenské, takže nebýval sám a tady se stala chyba. Ten nejstarší pes, je jak kdy, někdy je v pohodě, když jdeme do práce, jindy knučí, někdy se uplně třepe, ocas dole a hraje divadlo jak kdyby na nás. Mám strach, aby nový pejsek, se nechoval stějně. Děkuju za normální odpovědi a fakt nemám zájem o negativní odpovědi a nejsem pániček, který o psech nic neví, jen se stala někde chyba a potřebuji někoho zkušenějšího než sem já o normální radu. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.13 11:13

http://www.dailypet.cz/vychov…-a-vycvik/14-separacni-uzkost *sok* separační úzkost se jmenuje váš problém. Strejda Gůgl o tomto problému ví mnohem více ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: maryse*
Datum: 21.10.13 11:27

Díky za odkaz, znám tuto poruchu chování a nejvíc jsem se obávala, že tím trpí. Bohužel.

Datum: 21.10.13 11:46

Já myslím, že jste s tím novým štěnětem šlápli vedle... Bohužel, když pes sám není srovnaný s tím, že bude bývat doma bez páníků a přibude nový pejsek, většinou se to přenese i na toho nově příchozího a budou plakat spolu. Zvlášť když se jedná o miminko:) Nemáte v okolí někoho, kdo by vám pejska třeba po několika hodinách každý den mohl kontrolovat/venčit nebo prostě jen s ním chvíli být?

Nebo ho zkuste zabavit, ale věřím, že jackovi takové to umělé zabavování na moc dlouho nevydrží. Z vlastní zkušenosti ale vím, že ten náš si dokáže dlouhou dobu vyhrát se špikovou kostí nebo s jinou kostí, kterou ohlodává. Jednou jsme mu pořídili pořádně velkou a nevěděli jsme o něm celý den :)

Ohodnoceno: 2x

Od: nare
Datum: 21.10.13 14:52

Terier je zvíře společenské, jiné to nebude. Zkuste potichu nechat hrát rádio a naučte ho chápat slib !Počkej na mně, já přijdu".

Datum: 21.10.13 15:01

Zkuste zavolat panu Rudolfovi Desenskému,psímu psychologovi.Věřím,že Vám poradí.Koukněte na jeho stránky,myslím,že tam má uvedenou dobu,kdy je možné mu zavolat.S.

Ohodnoceno: 2x

Od: maryse*
Datum: 23.10.13 15:39

venčíme je pořád, nejsou celý den zavření doma to ne, ale člověk do práce chodit musí, ale už začínáme různé finty a docela se to daří Je to hodně tím, že jsme se přestěhovali, ten starší pejsek si teprv zvyká na nové prostředí. Pokud to dál nepůjde, tak určitě zavolám panu Desenskému, je to super člověk, četla jsem jeho knížky. Děkuji.

Datum: 24.10.13 08:03

Marys, prosím vás, napište, jak jste s panem Desenským dopadla. Jestli jste se dovolala, mluvila s ním a co vám poradil. Určitě to napište pro všechny. *hej*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.