Produkty z domácího chovu

Od: Datum: 20.10.13 18:38 odpovědí: 3 změna: 21.10.13 18:36

Dobrý večer. Měli jsme debatu s kamarádem ohledně koupi masa. V obchodech je to vše o množství ale také závadnosti na lidský organismus chemie rychlost rustu atd. Jsem z Otrokovic.Máte nějaký odkaz případně prodejce z vlasního chovu který by prodal přebytky z vlastního chovu případně prodejnu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.13 11:37
avatar

V Otrokovicích a okolí nejsou farmářské trhy? To je jedna z možností, druhá je najít chovatele ale těch je velmi málo, většina malých zemědělců už dobytek na maso nechová jelikož se jim to nevyplácí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 17:26

Myslím že můžete i bez veterinární kontoly dodávat maso a své výrobky do nejbližšího obchodu nebo můžete dodávat do restaurací , stačí se poptat, v malém množství nemusí být žádná hygienické rozbory atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 18:36
avatar

Sice se na to tazatel neptal ale pletete se, domácí zabíjačka jakmile prodáte jednu jitrnici je v podstatě nezákonná. cit:Veterinární zákon říká, že jatečná zvířata s výjimkou skotu včetně telat, koní, oslů a jejich kříženců a jelenovitých z farmového chovu, mohou být poražena v hospodářství chovatele, jsou-li jejich maso a orgány určeny pouze pro spotřebu v domácnosti chovatele, to znamená, že splňují podmínky domácí porážky," vysvětluje mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.