Nové kotátko po FIP nemoci?

Od: Datum: 20.10.13 16:38 odpovědí: 2 změna: 21.10.13 19:08

Ahoj, chci vas poprosit o radu. V srpnu jsem si domů přivezla Britskou modrou kočičku, která mi do dvou měsíců onemocněla na FIPku(prokázano testy + příznaky) Kočičku jsme museli nechat uspat, protože její zdravotní stav byl hrozný, nic nejedla, nepila (vážila 1,5kg z puvodnich 2,9kg) kočičce nebylo ani pul roku. Dnes jsem byla u paní doma, sdělit jí co se stalo, ona mi jako kompenzaci nabídla nové kotátko, z dalšího vrhu, samozřejmě jsme z toho doma všichni zničeni, přeci jenom Kittynka byl náš člen rodiny a chtěli by jsme jako náplast nové. Byt je kompletně vydezinkovaný, ale chci se zeptat na váš názor, jestli není nebezpečné brát si nové koťatko od lidí, od kterých jsme si domu před pár měsíci jedno s FIPkou přinesli. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 20.10.13 18:36

Ona tahle nemoc je složitější. Aby na ní kočka zemřela, musí se nakazit vhodným typem koronaviru. Těch je hodně druhů a běžně kolují v kočičí populaci a způsobují třeba neškodné průjmy. Ten vhodný typ pak ještě musí v organismu kočky zmutovat a teprve potom způsobí smrtelnou infekční peritonitidu. Přesto bych si kotě ze stejného chovu nevzala, protože je to chov pozitivní právě na ty správné koronaviry a při vhodných podmínkách (stresu, oslabení) může zmutovat kdykoliv zase. Britské kočky jsou jedno z nejrozšířenějších plemen a lze najít stanice, které chovají na negativně testovaných zvířatech, takže nehrozí, že byste si opět přinesla pozitivní kotě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.10.13 19:08

Rozhodně si kotě od chovatelky neberte. Najděte si nějakého chovatele co má chov v pořádku, rodiče testované a záleží mu na zdraví koťat. Hold budete muset asi zaplatit víc, ale jak vidíte tak se to určitě vyplatí.

Předpokládám, že jsou to koťata bez PP, co?

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.