Ořešák - okusuje ho zvěř?

Od: Datum: 15.10.13 23:40 odpovědí: 3 změna: 17.10.13 21:11

Dobrý den.

Asi 20m za plotem zahrady jsme do volné přírody vysadili mladý stromek ořešáku. I když jsme ho opatřili kůly a pletivem proti okusu, zajímalo by nás, jestli mladý nebo starší ořešák okusují rády srnky, divočáci, zajíci, či jim nechutná a nezajímají se o něj. Díky za info.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: huk
Datum: 16.10.13 08:51

Srnci ničí jakékoliv vysazené dřeviny do přírody.Drbou si o ně paroří. U stromu to takto dělají dokud má stromek pružný kmínek.Jakmile zesílí tak ,že už nepruží, nehají ho být a nebo pokračují na spodních větvích,pokud na ně dosahnou. Zajíci mohou naopak poškozovat kmeny i starší.To lze ale eliminovat repeletním nátěrem. Co se týče divočáků,tak u těch je nebezpečí,že vám to rozryjí tak,že nově zasazený stromek úplně vytahnou. Samotný stromek je nezajímá.Doporučuji nechat okolo králičí,nebo i silnější pletivo a v dostatečné vzdálenosti od kmínku,aby srny nedostaly na mladé větvě a neokusovaly je. A to ponechat dokud strom nezesílí,což je na více let. Jinak je to škoda práce avyhozené peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: huk
Datum: 16.10.13 08:54

Ještě dodám,že existují poměrně učinné repelenty pro černou zvěř,ale to bych dával jen v případě,že se tam u vás prasata vyskytují častěji. Na srnčí tyto repelenty tolik nepůsobí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 17.10.13 21:11

Zajíci nám ho okousali, takže jim asi chutná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.