Toto jsem našel v posteli, co to je?

Od: Datum: 11.10.13 12:43 odpovědí: 32 změna: 13.01.15 22:16

Ahoj, rád bych se zeptal, co je to za parazita? Vždycky ráno mám poštípané nohy a nemůžu přijít od čeho. Jediné co jsem po důkladné prohlídce postele našel, bylo toto. Zatím jediný exemplář. Je to asi 1 až 2mm velké a jenom to leze, neskáče to. Co to je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 13:07

"Toto jsem našel v posteli.." A já už se těšil, že tu budou fotky nějaké ženské.. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 11.10.13 13:09

Nechci strašit,ale vypadá to na štěnici:(http://www.asanazlin.cz/DSparaziti.htm

Datum: 11.10.13 13:33

Taky si myslím, že to je štěnice.. *ee*

Datum: 11.10.13 13:36

Z tohoto se vyklube motýlek. Něco jako mol. Tohle Vás asi nepokousalo

doplněno 11.10.13 13:52:

Měla jsem to pod kobercem a na půdě mezi starými matracemi / takové ty tři díly, silná látka, z rozkládacích gaučů /. Matrace letěly na skládku a pod kobercem jsem vyluxovala, vytřela, po měsíci zkontrolovala, už tam byly jenom dva, opět kontrola třetí a nic tam nebylo ale stejně úklid. Pak už byl klid. Chce to opravdu gruntovat a najít místo, kde je klid a kam se nepodíváte delší čas. Nikdy jsme pokousaní nebyly, pouze od komárů.

Od: petrk*
Datum: 11.10.13 13:42

Je to možné, že je to falešná stopa.

Datum: 11.10.13 13:56

Mohla by to být larva od takového toho mola s průhlednými křídly, ten se tady občas vyskytne.

Datum: 11.10.13 15:38

Štěnice je hladká. Toto bude vývojové stádium nějakého jiného hmyzáka. Nemá nožky, je to housenka někoho. *cert* Nemáte novou kočku nebo psa? Poštípání by mohlo být od blechy.

Datum: 11.10.13 16:52

Nevypadá to moc jako štěnice - a myslím, že by jich bylo víc - štěnice je takový hladký - "jakoby" brouček - a když ji rozmáčknete - teče z ní krev.

Tohle vypadá jako nějaká larva - a myslím, že larvy nekoušou. Váš popis vypadá fakt na blechu. Spojte se s nějakým deratizátorem - a nechte si vystříkat byt - mají spolehlivé prostředky i proti štěnicím.

U nás před 3 roky deratizovali celý panelák, protože se sem štěnice nějak dostaly (máme zde různé nájemníky) - a dobrý - i kočky to přežily. Ahoj. Marcela.

Datum: 11.10.13 16:56

V žádném případě tohle není štěnice, nenechte se zbytečně vystrašit. Je to nějaká larva, ale těch je nepřehledné množství druhů. Takto se to poznat nedá. Já bych se přikláněla také k názoru, že Vás poštípala nějaká bleška.

Datum: 11.10.13 18:52

Taky si myslím, že by to mohla být blecha. Bohužel nemůžu žádnou najít, ať hledám jak hledám. Kočku ani psa nemám, ale je možné, že jsem si nějakou blešku přinesl od známých.

Od: pohankaa
Datum: 11.10.13 19:20

Ne to není blecha, proboha!. Blecha je hladká s dlouhými nožkami, aby mohla přeskakovat. Třeba ze psa na člověka apod. Toto je malá housenčička. Když to rozmáznete, tak je z toho něco málo tekutého, mazlavého. Blechu musíte požmoulat mezi prsty a potom mezi nehty palců zmáčknout až praskne. Blecha má pevný obal a ráda skáče, nechytíte ji tak lehce. Toto se jenom plazí.

Datum: 11.10.13 19:29

Pohankaa, nikdo neříká, že larvička na obrázku je blecha. Musíte číst pozorněji. Proboha! Říkáme, že by ho případně mohla poštípat blecha, ale ne to, co je na obrázku. Takže žádné vzrůšo...

Ohodnoceno: 1x

Od: naoko
Datum: 11.10.13 19:34

Záleží na tom, jak štípance vypadají. Nemáte v pokoji obyčejného komára? Odkopete se a poštípané tedy máte jen nohy. Blecha by vás poštípala kdekoliv na těle a hlavně její štípance jsou v řadě, takové velké rudé pupence. A tohle na tom fotu stopro není štěnice. Než pozvete deratizéra vystříkejte celý pokoj biolitem, pak nově povlíkněte a pořádně vyvětrejte . Nezmrzněte při tom:). Nebojte, to bude ok.

Datum: 11.10.13 22:27

Naoko právě štěnice dělá kousance za sebou, takový řetízek.

Datum: 11.10.13 20:46

Zdravím, tohle Vás určitě nepokousalo. To je dobtá zpráva.

Špatná je ovšem ta, že máte možná v bytě podnájemníka, co po Vás v noci lozí a štípe či kouše. Pokud se nebude jednat třeba o obligátního komára, mrkla bych se na tmavá a vlhčí místa v bytě. Jeden čas jsem v Brně spala u kamarádky, která měla malinký byt a v něm dost vlhko. Ráno jsme byly obě poštípané a po třetí noci, kdy jsme hlídkovaly a dokonce měly i kameru s nočním režimem, jsme k naší hrůze zjistily, že je byt zamořen právě štěnicemi, které po nás v noci lezly*ee*.

Datum: 11.10.13 21:03

Jestli na to přijdu, co mě v noci kouše, určitě to sem napíšu. Komár to ale není, s tím mám zkušenosti. Tohle mám nejvíc nad kotníkem a na lýtkách. Vypadá to trochu jako tady, ale ne tak moc a není to tak červený. jsou to takový malý svědivý pupínky.

http://prozeny.blesk.cz/galer…ro-zeny-zdravi/158409/?foto=0

Datum: 11.10.13 22:35

Jestli ty pupínky po půl hodině zmizí, a přestane to svědět, tak to je blecha. Jestli ovšem máte něco podobného, co je na tom odkazu, co jste poslal, tak to je jiná potvora a daleko nebezpečnější. A pak, s bleškama já mám zkušenosti, ty skáčí cik cak, ne rovně. takže štípance nejsou v řádce.

Od: kejki
Datum: 11.10.13 21:16

Tohle by mohla být larva kožojeda.

Datum: 11.10.13 22:24

Já vím, že jsem mimo otázku /mimo mísu/, ale jsem ráda, že jsem se po 30 letech dozvěděla, co jsem to měla v pokoji za housenky - larvy. Děkuji moc Kejki.

Datum: 11.10.13 22:31

Tipuji na blechu. Může být jenom jedna, ale je pěkně nenasytná. A špatně se chytá. Spíš ji uvidíte náhodou. Musíte rychle zareagovat a jak jsem psala, požmoulat a zmáčknout mezi nehty, až praskne. Blechu chytnete i v dopravním prostředku od někoho, nebo přeskočí z látkové sedačky ve vlaku, tramvaji.

Od: andrea1*
Datum: 11.10.13 23:13

Larva kožojeda to asi nebude. U popisu k larvě kožojeda se píše, že je velká 1 cm. viz zkopírovaný text z popisu " ...ze kterých se líhnou hnědočerné, hustě ochlupené, velmi žravé larvy, velké cca 1 cm." Tazatel píše, že to co našel je velké 1 až 2 mm.

Datum: 12.10.13 07:30

Tak jsem na to přišla. Na obrázku je RUŠNÍK MUZEJNÍ *uspech*

doplněno 12.10.13 07:31:

Je z čeledi kožojedovitých.

doplněno 12.10.13 07:39:

Živí se živočišnými zbytky, muzejními exponáty.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.10.13 09:31
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.13 09:39

Jste dobrá *palec*

Tak bohužel dneska ráno znova asi čtyři kousnutí. Jenom na nohách a z většinou z vnitřní strany. A to jsem všechno vypral.

Od: pertk
Datum: 12.10.13 09:44

foto

Datum: 13.10.13 03:28

Tak tohle jsem měl u známých, byly to blechy..je vesnické barákovcé to nehryzalo ale měštáka žraly jak o život, pokoj kde jsem byl se týden v kuse každý den celý vysál, vše se svléklo, vysálo, pk opět obléklo zase vysálo a všude se vše utřelo savem i nábytek... a byl klid... hlávní je totálně přehnaná čístota...

Datum: 13.10.13 20:40

Petrk, tohle pokousání je od blešky. Ta přesně takto poskakuje. Cik a cak. Sama jsem to nevěděla, ale asi před třemi roky jsem byla přesně takto pokousaná a ne stejných místech jako Vy. Byla jsem zoufalá, škrábala se jako divá, svědilo to a přišla kamarádka a já jí to ukazovala. Já také myslela, že se mi sem nějak přistěhovala štěnice. Jenomže jí stačil jeden pohled, a pravila, že tohle je blecha. Prý se nějak odrážejí nožkama, ze strany na stranu. Přesný výklad už si nepamatuji... Ale koupila jsem si obyčejný spray na lezouzí a létající hmyz, Biolit, a všechno jsem vystříkala. Postel pod ní a vůbec všechno, a to několikrát. Chvíli to trvalo, ale fakt mám od té doby pokoj. Kupte si ten Biolit, nic tím nezkazíte.

doplněno 13.10.13 20:43:

Ale musím dodat, že má teda "babka" pravdu, a dobrá je ! To, co jste našel, je opravdu to, co píše. Ale tohle Vás asi nepokousalo.

doplněno 13.10.13 20:45:

Vlastně na to přišla pohanka. Omlouvám se. Ale to fuk, bodíky za dobrou odpověď má.

Datum: 13.10.13 07:49

Myslím, že tohle Vás zaručeně nepokousalo.

Štěnice je lesklý tmavý podlouhlý brouk, asi do 1 cm délky. Setkala jsem se s ním osobně jen jednou, bylo mi 17 a byli jsme se střední školou na výletě na Lipně. No a v ošuntělé zanedbané ubytovně si mě našel. V noci jsem se nevyspala, břicho v jednom ohni. Ráno jsem ho našla. Jen jednoho a profesorka hned poznala štěnici. Po návratu domů jsem celý obsah batohu proklepala na dvoře, kdyby náhodou něco... Ale už tam nebylo nic.

Tahle larva to tedy určitě nebyla. Je jen jedna možnost, že to jsou larvy od dospělých štěnic. Ty jsou přes den schované, v noci vylezou a sají. Ale to opravdu nevím, se štěnicí jsem se nikdy jindy, kromě toho nešťastného Lipna, nesetkala. A s larvami už vůbec. Jaga.

Radila bych postele rozebrat, všechno dokonale umýt, vyčistit, třeba Savem, vybouchat venku, co jde, to vyprat. A klidně třeba několikrát opakovat.

Datum: 13.10.13 21:11

Takže, štěnice to není...

Datum: 23.10.13 11:17

Takže, jak jsem slíbil, napíšu sem jak to dopadlo.

Byla to nakonec přece jen blecha. Musím přiznat, že je to skutečně nepříjemný parazit, hlavně proto, že ji téměř nejde najít. Strhnul jsem kvůli tomu koberec, všechno vypral, vydezinfikoval, přesto jsem byl vždycky ráno poštípaný na nohách. Až po týdnu jsem náhodou uviděl na noze malou černou tečku. Šla rovnou do sklenice s vodou. Pod lupou bylo vidět, že je to blecha. Druhou blechu jsem ulovil na bundě, v které jsem právě přišel z venku a byla mnohem větší než ta první, šla identifikovat i pouhým okem. Tak nevím, asi to na mě někde venku naskákalo a já to nosil domů.

Obranné prostředky. Nechtěl jsem na to používat chemii, tak jsem aplikoval pod a kolem postele Tea tree oil, listy ořešáku a z druhé mísnosti přemístil kytku Rýmovník. Sám jsem konzumoval česnek a B-komplex. Na noc jsem si zalézal do povlečení od peřiny jako do spacáku, což můžu doporučit, protože z nějakého důvodu po rukách a po krku skoro nešly a na nohy se nedostaly. Navíc v bílém povlečení blechu snadno objevíte, pokud už by tam vlezla. Těžko říct, co z toho vlastně zabralo, ale zabralo to!

Teď mám po necelých čtrnácti dnech konečně pokoj.

Datum: 23.10.13 11:37

:D :D :D Jooo, blecha, to je potvora! Pejskaři o ní víme své.

Od: midof
Datum: 13.01.15 22:16

No taky mám zkušenost právě s blechami, to samé na noze, svědilo, škrábání, no jelikož nebylo jasné odkud to bylo, vystříkal se celý dům a je klid ! ! :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.