Mňoukání kočky v noci

Od: Datum: 10.10.13 03:08 odpovědí: 7 změna: 24.03.14 13:50

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu ohledně nočního mňoukání. Mám 2 kastrované kocourky, oba 8 let, a skvěle spolu vycházejí. Jeden je tichounký, že o něm ani nevím, ale ten druhý mi celou noc z plna hrdla "řve". Má bohužel takový ten hlasitý pronikavý mňauk co je slyšet 3 patra pod náma a 3 nad náma (jsme v paneláku). Začne každou noc zhruba v půl třetí ráno a trvá to až než vstávám do práce. Jsem už naprosto zoufalá, nevyspala jsem se už ani nepamatuju, a taky mi jde i o sousedy, kteří to bohužel musejí v noci poslouchat také. Když vstanu a hladím ho, tak to vydrží tak na minutku, pak to začne na novo. Chápu, že to jsou noční tvorové, ale nevím co s tím. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti, jak toho jednoho kocourka na noc "umlčet"? Mockrát děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 07:09

Puste jej ven v noci a ráno jej vemte zpátky :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.13 08:39

Čas od času to naši kocouři taky takhle dělají. Někdy řvou, někdy se honí, někdy jdou budit lidi, strkají do nich. Byla tady jednou otázka, že kočky v noci, přibližně ve stejnou dobu, bouchají, ne bouchají, ale mlátí do skříní. S rozběhem, vyloženě cíleně. I o hlasitém, co nejhlasitějším mňoukání byla několikrát řeč. :D Já si myslím, jen myslím, že mají biologické hodiny nastaveny jinak, než my. Jsou vyspinkaní, přes den, když lidé byli v práci a teď chtějí naši společnost. Zkuste nasypat krmení, třeba to pomůže. :D

Datum: 11.10.13 16:26

Tohle nám v posledním roce začal dělat nᚠ18letý kocour. V noci chodí po bytě a mňouká. Většinou nás 2x za noc vzbudí. Pomůže mu dát mu něco do misky. Stracena

Datum: 11.10.13 17:21

Hlídám dceři kastrovaného kocoura a nadávám každou noc co jsme doma v bytě, přesně jak píšete kolem třetí to vypukne a jak vám zde již poradili i já mu dám žo ráno žrát a velkoryse mu nabídnu, že může spát v posteli a je klid. Na chalupě ho ráno vypustím za koaty (ukázala domácímu princátku svět) a večer je rád, že může jít chrnět kolem 21.30, nemňouká a spořádaně spí až do rána. Ovšem nastal malý problém s venkovními koaty, ty se naopak večer, hlasitým mňoukáním dobývají dovnitř chalupy. Konzultovala jsem to noční mńoukání s chovatelkou v domě a ta její kočce koupila kamarádku v naději, že bude klid, omyl, mńoukají teď společně.

doplněno 11.10.13 17:23:

Omlouvám se, jak se mi tam dostalo to "žo ráno" netuším.

Od: kejki
Datum: 11.10.13 21:21

Utahat, co laserové ukazovátko, myška na udici, nebo jiné akční sporty? Pokud u mne začnou v noci mňoukat, mají buď prázdnou misku, nebo chtějí ven. Když jsou vyhozeni celý den venku, tak většinou spí celou noc, naopak, pokud si pospí přes den, není možné je udržet v noci doma (tedy dokud není zima).

Datum: 14.10.13 08:41

Mám dvě kočky a kocour má taky své dny kdy chodí v noci po bytě a mňouká...Někdy mám pocit,že se vyloženě nudí...tak si vezmu špunty do uší a spím dál...ono ho to tak do hodinky přejde...

Od: katka*
Datum: 24.03.14 13:50

Nᚠdvouletý kastrovaný kocourek asi před půl rokem začal taky kolem třetí hodiny ráno mňoukat velice nepříjemným tónem. Dřív to nedělal, kastrovaný byl už jako kotě. Je v bytě, ven ho nepouštíme, jen na chodbu. Takže jsem si lámala hlavu, proč začal mňoukat až teď. Chtěla jsem mu pořídit kamaráda, aby mu nebylo smutno, ale když čtu tady z příspěvků že začal mňoukat i druhý kocourek, tak si to ještě rozmyslím. Akorát nevím, jak ho to odnaučit.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.