Kachna indického běžce zabila kačera

Od: Datum: 05.10.13 17:25 odpovědí: 7 změna: 06.10.13 10:08

Dobrý den, máme obrovské a nečekané problémy s chovem těchto úžasných zvířat. Chovali jsme 3 roky indické běžce (dvě kachny a dva kačery). Po nečekané návštěvě kuny v kachníku se počet zredukoval na 2 kačery a jednu kachnu (vím, že to není ideální). Toto soužití bylo bezproblémové po celé dva roky. Problémy nastaly včera odpoledne. K večeru začala kachna z ničeho nic útočit na většího z kačerů. Menší jí v útocích později pomáhal. Dnes se situace vyhrotila tak, že kachna většího kačera zabila (uklovala do stádia, že jsme museli přistoupit k utracení). Říkali jsme si, že byl nejspíš kačer nemocný, a proto ho kachna z kačerem zabili. Nicméně, téměř ihned po utracení většího z kačerů začala to samé kachna provádět i zbylému kačerovi. Ihned jsme je rozdělili, ale vůbec nevíme, co dál. Prosím o pomoc! Co se mohlo stát? Myslíte si, že je nemocná kachna?

Jen dodávám, že kachny mají k dispozici dosti prostornou zahradu, kde jsou celý den volně puštěné, mají zde k dispozici větší jezírko a na noc jsou zavíraný do kachníku. Určitě tedy netrpí nedostatkem v těchto oblastech o čemž svědčily roky bezproblémového chovu... Děkuji všem za případné reakce a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.13 17:55

Dobrý den, je to příroda, může to být vyvolané stressem. Někdy se jedinec jekéhokoliv druhu zvířat začne chovat ,,divně,, Ta kuna mohla být příčinou, také mě napadá, ale nevyznám se v ethologii pekingských běžců, jestli nemůže být kachna v říji, byť se mi to zdá vzhledem k zimě nemožné, ale stejně? eee, nevím jak se ,,tomu,, u kachen říká, um...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik448
Datum: 05.10.13 21:14

Ta příhoda s kunou je dva roky stará...V poslední době žádný stres neprodělala (leda tak nečekané a prudké ochlazení...), ale jinak vajíčka snáší indický běžec od jara do podzima, to již má za sebou, teď spíš nastalo "klidové" období. Všude se píše, jak jsou tyto kachny snášenlivé, jak mezi sebou, tak i k ostatním zvířatům, u těch našich to ale nějak neplatí, ten utracený kačer napadal našeho psa. Ale kachna se vždy chovala vzorně, byla i jediná, která si brala jídlo z ruky. Je mi jí líto, ale vypadá to, že jí budeme muset asi poslat do věčných lovišť a zbylého kačera darovat nějakému chovateli :(

Od: rnk*
Datum: 05.10.13 18:10

Čím to je netuším, ale zabil bych tu kachnu.

doplněno 05.10.13 22:45:

No, na pekáč už bude stará, ale zachráníte alespoň kačera.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik448
Datum: 05.10.13 21:11

No, to jsme si říkali taky, ale bohužel až po té, co se nečekaně vrhla i na druhého kačera...

Datum: 05.10.13 21:24

prostě se můžeme dočkat různých překvapení u našich chovanců, u nás zase máme slepice, které milují vodu, normálně vnořují celou hlavu do vody a i lezou do nádob, ve kterých je voda ( zapomenutá podmiska třeba, atp... )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 05.10.13 22:27

Jeste se zkuste zeptat primo na diskuznich serverech, kde se schazeji chovatele drubeze nebo primo techto kachen. Tam bude jiste nekdo, kdo ma vice zkusenosti a treba se s necim podobnym uz setkal.

Staci jen do Googlu zadat klicova slova jako "chovatele drubez indicke kachny diskuze forum" apod. a vyjede vam jich nekolik. Vyberte si podle mnozstvi odpovedi na otazky (udela vam to predstavu, kolik lidi asi tak cte to forum) a podle toho, jak jsou otazky a odpovedi stare (jestli tam chodi lide casto a jak brzy dostanete odpoved na svoji otazku).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik448
Datum: 06.10.13 10:08

To už jsem udělala jako první věc :) ale bohužel ani tam mi s tím nikdo nebyl schopen pomoci, je to prostě neobvyklé... uvidíme, co kačenky dnes budou provádět!

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.