Je to yorksir?

Od: Datum: 03.10.13 20:37 odpovědí: 15 změna: 22.11.13 11:11
Dobry den,
Koupila jsem si yorka,ale nejak se mi nezda.Neni smrncnutej s necim jinym?nepozna to nekdo?
Prikladam foto

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.13 20:44

Roztomilý netopýrek:) Vypadá to na spíše křížence ratlíka nebo krysaříka a něčeho chlupatého, možná i jorka, ale může to být snad cokoli. Jorkšír to není 100%.

doplněno 03.10.13 21:15:

Ježkovy voči*smich*, a jste si jistá, že to byli rodiče? Už jsem se setkala i s tím, že jako rodiče byli uváděni naprosto cizí psi.

Ono je také dobře možné, že fenku nejdřív obskočil taťka jork a pak ještě nějaký jiný pejsek, nestává se to moc často, ale v jednom vrhu mohou být štěňata dvou otců. Případně byli taťka s mamou míchaní a projevilo se to až na potomkovi. Nebyly by fotky rodičů?

Ohodnoceno: 3x

Od: dikil
Datum: 03.10.13 20:56
Maminku i tatinka jsem videla,byli to yorkove,ale nejsem si jista.
Od: kulik*
Datum: 03.10.13 22:20

Pokud je todle štěně,tak je určo šmrncnutej,přikládám fotku naší,když byla štěně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.10.13 07:16

Já si myslím, že to čistý jork není. Někdo z jeho předků byl ratlíček nebo krysařík. Na jorka má příliš dlouhý nos, tvar příliš dlouhých uší není správný a má příliš kulaté oči. Srst má sice barvu jorka, ale délku ne, ani na hlavičce, ani na nožkách. ;) Ale je váš a budete se milovat navzájem. Přeji vám pěkný společný život.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.10.13 10:33

A není to jedno? Ten pejsem je nádhernej a radost Vám udělá ať je to York, nebo není. Ráději ho nebudete přece mít jen proto, že je, nebo není. Dejte mu i za mě piškotek a podrbání na zádech.

Datum: 04.10.13 11:57

Je to opravdu rozkošný drobek :) ale čistokrevný jorkšír to nebude... Také bych se přikláněla k tomu šmrncnutí ratlíkem nebo krysaříkem. Každopádně buďte ráda, že máte doma psíka s jedinečným vzhledem jakého jen tak někdo nemá a že ten váš se povedl, je krásný :)

Od: pb®
Datum: 04.10.13 14:06

Ptát se na to, jesti zvíře bez PP opravdu odpovídá množitelem udanému plemeni, je stejné, jako si koupit padělek na tržnici a ptát se na to, jestli je pravý.

Takže ne, není to jorkšír, stejně jako tepláky od Vietnamců ze stánku nejsou a nikdy nebudou pravé Adidas. Možná že někde v předcích nějaký jorkšír je a možná ani to ne. Ale co na tom, chtěla jste pejska a máte pěkného pejska. Jen jste možná za něj zaplatila víc, než je zdrávo, protože odhaduju, že kříženci se dávají i zadarmo, jen když si je někdo vezme.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.10.13 15:28

Maminu ma yorka,videla jsem ji,ale vypada to,ze tata york neni.Zrejme civava...

Datum: 05.10.13 13:58

Řekla bych , že je to čistokrevný a roztomilý ČIVAVO-YORK.

Datum: 22.11.13 06:10
A opravdu tomu tak je;)
Datum: 05.10.13 19:46

Dlouhostrstá yorqava. Zakládáte plemeno. Moc pěkné.

Od: fajlin
Datum: 21.11.13 00:14

Jorkšír to určitě není, je to kříženec jak vyšitej, nejspíš s čivavou, krysaříkem...? Pokud chcete psa určitého plemene, máte si koupit psa s PP, nic proti vám, ale nechápu, proč si lidi kupují psi bez PP, tak buď chci jorka a koupím jorka nebo si vezmu křížence zadarmo, nejlíp z útulku a dokonce tam najdete i plno takovýhle kříženců za adopční poplatek (kolem 300,-) kolik jste za něj dala? Lidi, já fakt nevím co blbnete, když vidím inzerát na jorka bez PP za pět tis. a vedle s PP za sedm, tak opravdu nechápu proč kupujete bez PP a pak se ptáte různě na fórech, co že jste si to vlastně koupili.

Datum: 22.11.13 06:08
Nuze, je to york krizeny s civavou, psa s PP jsem si nekoupila z duvodu,ze na to jsem nemela finance,pes resp.York s PP za 7tis.,tak na to jsem opravdu nenarazila...Kamaradka chova psy s PP,ale york ji prisel na 12 tis...Ja za nej dala 3500,-
Je krasny, a ted uz mi je jedno jak bude vypadat,,je to nas drobek;)
Od: fajlin
Datum: 22.11.13 09:06

Noo, já mám jorkšíra s PP za osm a čekala jsem několik let, než jsem si ho mohla dovolit (a počáteční cena za psa je ta nejmenší investice, v průběhu života vás bude stát daleko víc). A je to pro mě opravdu jorkšír, kterýho jsem si vysnila Dokonce mi jedna chovatelka nabídla štěně s PP i za pět tis., protože nebylo vhodné na chov a výstavy, pouze jako společník a mazlík. Ale máte jistotu, že za ty peníze budete mít opravdu jorkšíra. Mě občas fascinuje, jak spoustu lidí má ten nejnovější mobil, za ten peníze dají, ale na psovi šetří. Přitom mobil máte jak dlouho, dva roky? Psa kupujete i na 15 let. A dát 3500,- za křížence? Kdybyste koukla třeba na facebook na stránku štěně v nouzi nebo psi malých plemen v nouzi, mohla jste mít přesně takového křížence za 300,-. Chápu, že teď je vám už jedno jak bude vypadat a že pejska budete mít rádi, o tom nepochybuju, ale člověk od kterého ho máte si mne ruce, jak pěkně prodal křížence a bude množit dál (a díky takovým lidem jsou plné útulku, jako já se nestačím divit, kolik těchle malých kříženců někdo vyhodí :( A nejsem zaujatá proti křížencům, sama jsem kříženku krysaříka měla (zadarmo!), ale umřela na srdeční vadu, nedožila se ani jednoho roku. Jsem jen zaujatá proti lidem, kteří prodávají křížence a vydávají je za určitý plemena a vydělavají na naivitě lidí - a bohužel znám hodně takových, jako vy: koupili si štěně bez PP jako nějaké plemeno a vyrostl z toho kříženec :-/

Datum: 22.11.13 11:11
Bohuzel mate pravdu,ovsem clovek, od ktereho mam stene, take naivne myslel,ze je to york..meli parecek yorku..jejich soused mel civavu, stacila chvilka a bylo...Ale majitele yorku, to nezjistili, omyl se vysvetlil, ale Persy je uz nas<3

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.