Pes nám najednou utíká - proč?

Od: Datum: 29.09.13 20:15 odpovědí: 17 změna: 01.10.13 17:58

Dobrý den,

máme asi dvouletého křížence (nejspíš německý ovčák s kolií). V posledních dnech nám začal utíkat a my nevíme proč. Dokonce sousedům zakousl slepice. Nikdy předtím to nedělal, nikdy nám ještě neutekl ani když byla otevřená brána tak neutekl. Není vůbec agresivní, je hrozně mazlivý a přítulný. Je to takovej náš ňuňánek , tak mám o něho strach, aby se mu něco nestalo když uteče. Snažili jsme se zabezpečit plot tak, aby nemohl nikde utéci, ale on si vždycky někde díru vyhrabe nebo najde :( Divné je i to, že zakousl ty slepice, chodíme s ním kolem nich pořád (bez vodítka) a nikdy si jich ani nevšiml a najednou tohle :(. Můžete mi prosím někdo poradit, proč nám najednou začal takhle utíkat? Nějaký důvod k tomu mít přeci musí, když to začal dělat takhle najednou. Budu moc ráda za jakkoukoli radu, nerada bych, aby zase něco vyvedl a hlavně aby se mu něco stalo. Dávám i foto Bimba . DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 20:22
Tak třeba se nudí a chce poznat okolní svět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacul*
Datum: 29.09.13 21:03

Nudí .. to je mi právě divné, že by se nudil, máme ho rok a nikdy neutíkal, navíc tu není sám, máme ještě dva pejsky další tak já nevím :/

Od: ben®
Datum: 29.09.13 20:29
avatar

Dobrý den, možná na něho přišla touha se množit a hledá si fenku. Jinak, Bimbo je fešák, tak by se asi fenkám líbil. Zdravím!

doplněno 29.09.13 21:10:

Není možné, že by Bimbo od těch sousedů dostával nějaké pamlsky a chtěl by si pro ně dojít sám?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacul*
Datum: 29.09.13 21:06

Možné to je, ale je vykastrovaný a navíc máme doma fenečku a po ní ani nevyjede, tak jsem nad tím ani nepřemýšlela, ale divné také je to, že neutíká nikam daleko, pouze ke dvoum sousedům, kteří psy ani nemají :(. Jinak děkuji za lichotku pro Bimba povedl se

Datum: 30.09.13 07:13
avatar

Psík je opravdu moc krásný :) Pravděpodobně jednou zkusil vyrazit sám na procházku a už se mu to zalíbilo. Ono mimo zahradu je to prostě zajímavější, co si budeme vykládat. Vy teď bezpodmínečně musíte zamezit dalšímu utíkání, nenechte se uchlácholit, že nejde daleko. Tak to začíná vždycky, nakonec se mu to ohledí i u sousedů a pujde dál. Věřte tomu! Netvrďte, že si díru najde. Musíte projít místo vedle místa a všechny díry opravit. Udělejte to hned, každým dalším útěkem mu roste chuť a bude vynalézavější a vynalézavější jak se ze zahrady dostat. Nezbude vám, než ho pak uvazovat nebo zavírat (to bych ostatně udělala, než bych opravila plot) Jinak o psa přijdete, někdo ho přejede, škaredě zmlátí (pokud bude chodit někam na slepice), zastřelí nebo prostě odnese. Mimo to, jako matku od dětí je mi úplně jedno jestli je to mazlivý pejsek, který nikomu nic neudělá. V případě, že by se rozběhl na moje děti...pravděpodobně by to nehezky schytal. Váš pes je vaše odpovědnost, musíte se postarat aby se netoulal.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kacul*
Datum: 30.09.13 12:49

Plot jsme již zabezpečili jak jsme jen mohli. Dokonce jsme natáhli i ostnatý drát, aby se nemohl podhrabat. Musím zaťukat, že od včera ještě neutekl, jednou jsme ho načapali jak se snaží podhrabat, tak jsme mu hned rázně vyhubovali. Doufám, že jsme plot zabezpečili dostatečně, nerada bych, aby se mu něco stalo :(

Od: kacul*
Datum: 30.09.13 12:46

To mě také napadlo, jelikož vedle nás hned bydlí s dětmi - snažím se ho teď co nejvíc hlídat.

Od: xixi*
Datum: 30.09.13 07:09
Je to fesak :)
Mozna se nudi, doma to zna, chce se kouknout dal. Fenky me napadli hned, ale pisete ze je kastrovany, tak tim to nebude.
Duvod si muzeme jen myslet, ale pravdu se asi nedozvime.
Poradil bych vam, abyste ho nekolik dnu po sobe poradne utahali, narocna prochazka, kde se unavi, dat mu do tela. Hlavne mu zabranit v likvidaci slepic, jak se to pes nauci, je to maler. Zkuste ho sledovat a zjistit co predchazi uteku. Pokud ho chytite pri cinu - podhrabavani se, prelezani plotu atd. - napomente ho (velice prisne) a poslete na misto.
Je mozne, ze dospel a ozvali se tulacke pudy predku.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: kacul*
Datum: 30.09.13 12:53

Utahat ho je velice náročné :D většinou utahá on mě ale dám na Vaší radu a zkusím to budu se mu teď mnohem více věnovat, mě napadlo, jestli to neudělal třeba schválně, přeci jenom v létě jsme se mu věnovali o něco více (snažím se věnovat psům dostatečně, ale někdy je člověk tak utahaný, že si jde rovnou lehnout).

Datum: 30.09.13 13:46
avatar

Hormony jsou někdy svině*smich*, pejsek je právě ve věku, kdy dozrál.

Pokud chcete mít jistotu, že se nepodhrabe, postavte pod plotem nízkou betonovou zídku. Jinak se nejspíše podhrabe znovu, pudy jsou prostě silnější. Dokud to je jedna slepice, přivře se oko, ale až to takhle bude popáté, soused asi nadšený nebude. A co teprve kupříkladu majitel fenky, kterou pes při svém zdařilém úniku obskočí.

doplněno 30.09.13 18:56:

Promiňte, to vykastrování jsem přehlédla:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacul*
Datum: 30.09.13 15:52

Betonovou zídku někde máme a tam kde ne, jsme natáhli ostnatý drát a zatím neutekl Fenku neobskočí, již jsem psala, že je vykastrovaný

Datum: 30.09.13 18:30
avatar

Tak uvidíte. Kdyby si přesto něco našel, doporučuji zapujčit na nějaký čas el. ohradník a natáhnou těsně kolem plotu. Většinou stačí jeden dva výboje a je pokoj. Vyzkoušeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacul*
Datum: 30.09.13 20:34

Moc děkuji za rady já doufám, že už ho to přešlo

 

Datum: 01.10.13 07:19
avatar

Kacul, nevěřte! Jednou zkusil jak chutná svoboda a poznal, jak je svět, bez pána za zadkem, zajímavý. Zdrhne vždycky, když bude mít příležitost. Vždycky! ;) Naprosto souhlasím s kolegou Baraxem v každém slovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacul*
Datum: 01.10.13 17:58

Nevěřím - doufám kdyby znovu utekl, zkusíme ten el. ohradník

Od: narf
Datum: 01.10.13 13:41

Podle fota to je pes kouzelník. Poblíž hárá fena...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 01.10.13 13:56

pes je vykastrovaný, je to napsaný nahoře ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.