Osiřelá koťátka

Od: Datum: 29.09.13 15:43 odpovědí: 5 změna: 03.10.13 07:25

Dobrý den,

dnes je to 4 týdny, co máme doma dva malé kocourky. Jejich matka je nechala, tak jsme si dvě vzali a staráme se o ně. Už jsme je z toho nejhoršího dostali.Měla bych dotaz, kdy koťátka začnou sami kálet? Jelikož jsme je už zkoušeli dávat na kočkolit, ale zatím ho jen žerou. Taky je pořád krmíme sušeným mlíčkem. Koupili jsme i granulky pro 4 týdenní koťátka, ale pořád nic. Ani sami nechtěj papat. Takže je krmíme ze stříkačky.

Předem děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 29.09.13 17:37

Ještě tak týden až dva vydržte. Na záchůdek začínají chodit, když začínají sama vylézat z pelíšku a prozkoumávat okolí. Granule můžete zkusit namočit, další vhodné první krmení je syrové (přemražení a pak ohřáté na pokojovou teplotu) naškrábané hovězí. Někdy je třeba ze začátku koťata trochu přeprat a pevnou stravu jim nacpat do tlamiček. Tchyně (víc jak čtvrt století v organizovaném chovu) přikrmuje malá koťátka i nějakou mléčnou kaší, do které přidává i želatinu, má na to svůj recept.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misenkax
Datum: 29.09.13 18:46

Děkuji za odpověď :)

No koťátka nám už pelíšek přelézají a nechtějí skoro vůbec spinkat. Pořád cupitají po místnosti (zatím je pouštíme jen v jedné místnosti, aby si neublížila). Taky jsme zkoušeli tvaroh a ten papal jen jeden. Asi to je opravdu jen otázka času :).

Od: myse®
Datum: 30.09.13 10:14
avatar

já malým koťatům vařím neslazenou krupicovou kaši, raději řidší... zpočátku, když nechtějí, nabírám na prst a strkám do tlamičky. Velmi rychle to pochopí... Jinak kupte konzervu - je to lepší než granule, ty budou jíst až trochu později. Přece jenom granulky jsou tvrdé a musí se naučit je kousat... Stříkačku bych už vynechala - měsíční koťata se už umí najíst z misky. Případně je můžete dokrmit potom, co jim dáte normální jídlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misenkax
Datum: 01.10.13 20:36

Včera jsme zkusili koupit kapsičku pro koťátka, baštil ji z talířku jen jeden. S tim druhým to bude ještě na pár dní, protože se zkrátka nenapapá bez stříkačky. Už jsme zpozorovali, že už začínají sami chodit na kočkolit, což je dobrá zpráva.

Máme ještě staršího (5 letého) kocoura, ze začátku na koťátka prskal a bál se, ale teď? Chodí koťata olizovat :). Pořád nevíme, kterého si máme nechat a kterého máme dát známému. Oba dva jsou takový malý šmudlové, ale 3 kočky v bytě mi přijde trošku moc.

Od: kajda*
Datum: 03.10.13 07:25

Také jsme s manželem odchovali koťata, byla tak tři týdny stará, mámu jim přejelo auto. Nejdřív jsem je chodila krmit z lahvičky na půdu sama, protože doma už byly tři kočky a manžel další nechtěl. Postupem času je začal krmit i manžel, brali jsme si je domů a nakonec tam jednoho krásného dne zůstala. Je ale fakt že bydlíme na vesnici v baráčku a tak to nevadilo. Pak k nám přišla ještě jedna kočka v zimě když byly velký mrazy a tak se nám jich doma sešlo 7. Všechny jsou samozřejmě vykastrované a pouze jeden kocourek z těch zachráněných 4 našel domov aniž bychom o to usilovali. Ostatní zůstaly s námi doma. Jestli máte 2 nebo 3 kočky, není dle mého názoru už takový rozdíl. A mrňousci se budou znát od malička a když vychází i s vaším starším kocourkem, asi bych volila nechat si oba. Místa moc nezaberou, jediné čeho je potřeba víc, je krmení. Ale pokud víte že malý půjde do dobrých rukou, tak je to jedno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.