Stafordský bulteriér nebo teriér?

Od: Datum: 25.09.13 16:16 odpovědí: 27 změna: 17.09.15 07:04

Chci se zeptat které plemeno psa je lepší jestli stafordský pitbulteriér a nebo stafordský teriér i Kůli dětem? Někteří říkají že to první je lepší někdo zas říká že to druhý je lepší tak nevím a ptám se vás máte s mezini někdo zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 25.09.13 16:47

Myslíte tyto dva psy? Nebo jsou to ještě nějací jiní?

Stafordširský bulteriér

Americký stafordširský teriér

Stafordširského bulteriéra má kamarád. Jsou s ním naprosto spokojeni. Miluje děti a dětmi je milován. Ale nerad je sám, potřebuje být se "svou" rodinou v kontaktu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jana44
Datum: 07.10.13 13:11

pěkní den mám prozbyčku prí staford je zabyjacké plemeno kouše lidi děti chcy upřímní názor

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 07.10.13 13:24

Chceš opravdu upřimný názor? Zajdi do školy na pár lekcí písemného projevu a pak si můžeš začít studovat složitější věci, jako jsou povahové rysy psích plemen a podobně. Než se naučíš číst a psát, tak bych se na tvém místě o nic jiného nestaral.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: indianka
Datum: 17.09.15 07:04

jsi zlej nechápu řeší se tu pes a ne pravopis kdyby to napsala jakkoliv žádala vás ostatní oradu a vy? hnusný jednání styděla bych se

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: gareth*
Datum: 25.09.13 17:11

V příbuzenstvu máme staforda bulla, je to mazel, děti opravdu miluje, má rád pohyb, takže určitě zahrada a jak již bylo zmíněno - je nerad sám, vyžaduje si pozornost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.13 17:50
avatar

Stafordšír je bulterier nikoli pitbulteriér. Pitbulteriéra v žádném případě. Co se týká stafordšírského bulteriera, v anglicky mluvících zemích se mu říká "nanny dog" pes chůva, je velmi vstřícný k dětem a vydrží mnoho ústrků. Podmínkou je ale důsledná výchova a dobrá socializace. Berte psa z prověřeného chovu, kde budete znát povahu rodičů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.13 22:39

prověřený chov znamená chov s PP (prukaz puvodu) jen tak budete mít plemeno jaké jste chteli a hlavne je tam známka kvality jak po fyzické, tak po psychické stránce psa !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 08:05
avatar

Ano, jsou to oba úžasní psi. Ale patří do rukou tomu, kdo má se psy a zvláště pak s těmito plemeny zkušenosti. A má hodně času. Nemá-li takovýhle pes stálý, trvalý a důsledný výcvik poslušnosti od pána, kterého respektuje, nudí-li se, byť uprostřed rodiny, ale bez speciální pozornosti, změní se v nevypočitatelného velmi nebezpečného psa. Shrnu to takto: když nebudete s takovýmhle psem správně a velmi často, vlasně stále, může se změnit ve velmi nebezpečné a nevypočítatelné zvíře. Zvláště pak, má-li dominantní a tvrdou povahu. Tyhle rasy patří do ruky zkušeným psovodům, kteří mají spousty času a vědí, jak se má s nimi jednat. *hej*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: narf
Datum: 27.09.13 12:13

K dětem mi nepřijde vhodný ani jeden. Teriér si nenechá všechno líbit, a tihle mají pořádnou sílu stisku - i když psi berou většinou děti za mláďata - štěňata a těm zásadně neubližují. Spíš je mají tendenci chránit. Většinou. Náš foxík ke mně občas nechtěl pustit vlastní mámu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 27.09.13 14:01

No to jsem zvědavý, jestli to tu mazavka nechá nebo vymaže jako mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 19:26

Po zkušenosti když pitbul min. týden na zahrádce u nás v hospodě rozthal dva psy a lítaly střeva lidem do obličeje se nebudu vyjadřovat. Byly tam i děti v dětském koutku. Pes byl taky mazel, znám ho od malička... Průšvih jako prase. Ještě teď mi je zle. Když by někoho kousli mí psi tak maximálně někomu natrhnou kalhoty, ale to co jsem viděla to byla fakt hrůza.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 11:20
avatar

Tato otázka pro mně už byla uzavřená, už bylo řečeno vše. Jsem si myslela. Ale ne. teď jsem se vrátila z procházky, kde jsem potakala paní, hodně, ale hodně špatnou. Vyprávěla mi, že dcera byla včera s Maxíkem,( jork, 8 let, pohodář, vůbec jsem ho nikdy neslyšela štěkat nebo se nervovat, byl to takový usměvavý psík ) venku.Potkali mladého mužského se stafordem. I Max i ten staford byli na vodítku, bez náhubku. Velkému psu, při přecházení okolo, ruplo v bedně a Maxe napadl. A to tak, že když vyletěl, málem pánovi urval ruku a odtáhnul ho pár metrů. Maxíka chytil za hlavičku a zacloumal s ním do stran. Hlavičku mu prokousl a oddělil od tělíčka. Zabil ho strašlivým způsobem. *plac* Někdo přivolal policii. Odrostlá děcka, která byla okolo, říkala, že ten pes nikdy nikomu neublížil. Já jsem ho vidívala s partou odrostlých děcek a opravdu byl to milý, mazlivý pes. Ruplo mu v hlavě. To je jediné vysvětlení. Víte, nikdo z nás si neuvědomujeme, jak neuvěřitelně silní psi to jsou. Všechny ty krvavé historky na Nově, o psech zabijácích, vždycky tvrdili, že nikdy nic nikomu pes neudělal. A vidíte, vždycky je něco poprvé. *plac* Děvče, které s Maxíkem bylo, je po ijekcích aplikovaných lékařem. *hej* Proč chcete tak silného a nebezpečného psa? Kvůli dětem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 18:16

U nás to byli taky jorkové, jednomu taky ukousnul hlavu a druhej umřel u vetrináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikysek
Datum: 01.10.13 20:17

No chtěla jsem vědět co si o nich myslí ostatní. Já tedy nevím vyrůstáms těmidle dvěmi plemeny už od narození a stejně tak mýcc šest sourozenců. A nikdy jsme s nimi problémi neměli a to jsme měli i jené psi. Ted máme dona 4 stafordské bulteriéry, 4 stafordské teriéry, 4 rotviky, 4dobrmany, 2 retrívry, 2labradory, 4 pitbuli, 2 yokšíry,4 něm.ovčáky,2 kolie a 2německy dogy a je vše v pohodě snášejí se dobře. Amáme tu malé děti všichni psi jsou odmalička naučeńi na malé děti a všechno je v poho.

Datum: 01.10.13 21:22
avatar

Na sečtení všech těch psů jsem si vzala kalkulačku. To mi hlava nebere. Jste útulek? Množitelé? Majitelé panství? Trochu (hodně!) zvláštní rodina?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikysek
Datum: 02.10.13 16:01

To jsem zapoměla ještěna 2 dalmatýny. Ano mám s nimi zkušenosti jen sem chtěla vědět názor ostatních nb se poradit. No vzhledem k tomu že je nás hodně a každý má dva psi tak je to v poho. Každý pes má unás udělané místo a ani jeden z těch psů nikdy neviděl mříže a nebyl za nimi zavřený psi u nás mají svoje panství volnost a svobodu. Ne nejsme útulek ani množitelé! Jsme přímo proti množitelům a útulkům jak jsem psala mají tu svoji svobodu a to je pro nás hlavní psi se snášejí dobře a to sem přináší dobrou atmosféru. Psi často bereme i dovnitř přes zimu tady jsou pro ně udělané vnitřní místnosti a má zde každej svůj pelíšek no spíše (postílku). Psi u nás dostávají péče jako v nozích hotelích pro psi ani není. Hlavní že jsme všichno štastní a cítí se doma jsou náni milováni.

Od: nikysek
Datum: 02.10.13 16:09

Tak že máme doma celkem 36 ůžasných pejsků které miluje a oni za to milují bńás kort děti. Sice je to trošku finančně dosti velké ale když ja má člověk do opravdy rád nebo spíš miluje tak to nikomu nevadí.

Od: martina0*
Datum: 01.10.13 21:24

No, pokud je máte doma proč se ptáte, který z nich je k dětem lepší?:) to už máte odpozorované ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hujer123*
Datum: 02.10.13 21:14

Předem se omlouvám, ale nevěřím Vám, že se tolik psů, tak různorodých, dobře snese. Nutně tam musí docházet k prosazování dominance a při takovém množství nemůžete mít dostatek času pevnou rukou tyhle projevy potlačovat, Docela by mě zajímalo, jak řešíte nekontrolované rozmnožování a křížení?

Měl jsem celkem 3 pitbukkriéry a vím, že potřebují pevnou ruku. Jsou to milí společníci, ale v žádném případě bych si je netroufl nechat pobíhat bez kontroly v 30ti členné smečce, natož mezi dětmi. Leda snad, pokud bych potřeboval počet členů smečky redukovat.(Pokus o vtip, ale já s tím nezačal)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikysek
Datum: 02.10.13 21:48

Tady se ale nikdo nesměje nikdo neřekl že náme psi a čuby dohromady. Si nevěřte ale to je vaše věc já vím kolik nás je v domácnosti a kolik tu je psů a všechny co máme čtyři tak ti jsou služební.

Od: radil*
Datum: 03.10.13 06:51

Zastávám stejný názor jako Hujer, bylo by možné foto té spokojené smečky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.13 07:09
avatar

A já jsem začala zastávat názor, že tento dotaz patří mezi ty, o kterých nevím, co si o nich mám myslet. Např: Chci nejnebezpečnějšího psa, který je to? Chci největší kočku, která je to rasa? Jakého koně si mám koupit? Můžu mít doma krokodýla? Můžu mít doma opici? Jakého koně si mám koupit? Můžu mít malého koně na zahradě? *zed* Kecám? Ne! Všechny tyto dotazy tady opravdu byly. Tento je jeden z nich! *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikysek
Datum: 03.10.13 21:10

Jestli ty zvířata máte doma tak jste borec no to tleskám! A když se vám to nelíbí tak to nekomentujte!

Datum: 08.10.13 11:32

Milá paní, když jste tak zkušená chovatelka která dokáže 36-ti psům dát všechno co potřebují, tak nechápu proč se vůbec tady ptáte. Můj názor je ten, že jste množitel nebo jste ... nemám slov. A proč chcete další psy? Máte jich málo?

P.S. Taky Vás může navštívit KVS na základě IP adresy. Chtěla bych vidět ten protokol.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikysek
Datum: 08.10.13 18:23

Asi jste zapoměla na záchrannou stanici no nic no. Je smutné že jsou mezi námi lidi takoví jací jsou o ravdu smutné, ale je to tak.

Od: andrea1*
Datum: 08.10.13 12:14

Na stafordšírského bulteriéra musí prý být v Rakousku zbrojní pas. Jsou to psi, kteří mají agresi vrozenou, která se projeví při pro ně kritické situaci.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 08.10.13 13:10

To jste si asi trochu popletla. Jestli je v Rakousku potřeba zbrojní pas, to nevím. Ale pokud být musí, rozhodně ne na Staforšírského bulteriéra. Asi jste myslela Amerického Staforšírského teriéra, který, ač má podobná název, se od Staforšírského bulteriéra dost významně odlišuje. A nebo jste myslela Amerického pitbulteriéra.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.