Pejsek hlídač / kamarád

Od: Datum: 25.09.13 09:00 odpovědí: 11 změna: 27.09.13 18:05

Dobrý den,vím, že je to hloupá otázka, ale přesto se chci zeptat.Jakého byste mi doporučili psa, aby splňoval moje požadavky?1) trvalé umístění venku - pohyb na opravdu velikém pozemku. 2) dobrý hlídač, ne pejsek s povahou Retrívra, nebo Kolie.Pejsek bude v zateplené boudě, bude mít k dispozici kotec o rozměrech 7 x 2,5 metru, ale samozřejmě bude mít možnost, volného pohybu po celém pozemku.3) snášenlivost k domácím zvířatům.4) raději bych nějakého chlupatého, už jen pro pocit, že v zimě mu nebude chladno.Podotýkám, že se psy mám již zkušenosti. Měl jsem postupně NO, Neapolského Mastina a poslední pejsek byl pitbulka.Bohužel už ani jeden není s námi.No ajelikož mám nyní domek s poměrně velkým pozemkem ( cca 5 000 metrů čtverečných ) rád bych si pořídil pejska nejen jako kamaráda, ale i jako schopného hlídače.Jo a ještě jsem zapomněl na toleranci, lépe řečeno náklonnost k dětem.Děkuji dejvy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.13 09:03

Německý nebo belgický ovčák.

doplněno 25.09.13 10:09:

S tím přešlechtěním máte pravdu. NO, kterého jsem měl před 30 lety se s tím dnešním nedá srovnávat. Např. vysoké rovné bariéry už ze cvičáků vymizely, protože je neskočí. Už jenom áčka. Letos na jaře nám zemřel na epilepsii dvouletý NO. A stejně nám po dvoře zase lumpačí nový pětiměsíční.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejvy*
Datum: 25.09.13 09:49

Dobrý den,děkuji za tip. NO jsem měl jako svého prvního psa v životě. Ten pes se neskutečně povedl. Poslouchal na slovo, ale ne ze strachu, prostě na něm bylo vidět s jakou radostí plní příkazy. Kolem 5 let už mi přišlo, že ani nemusím příkazy říkat, že mi snad čte myšlenky. To byl PAN PES. Kamarád, mazel, ale taky pěkně ostrý.. Já bych určitě dalšího NO s tímhle stále porovnával. Nehledě na to, že mi přijde dnešní chov NO poněkud přešlechtěný. To zaúhlení zadních nohou, dysplazie, vzhled na úkor povahy. No jednoduše si myslím, že NO už není to, co býval.Belgičan mě nenapadl, ale rozhodně ho zvážím.Děkuji

Datum: 26.09.13 15:46
avatar

No NO si musíte vybrat. Koupit z pracovní chovky (nikoli výstaváka, to se rovná-šmatlavý skalár) když pořídíte opravdu po pracovních rodičích s nulovým rtg, jistě byste nebyl zklamán. Ostatně novopečený mistr světa je práve NO :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajatolmidentere
Datum: 25.09.13 10:09

Koupil bych ty psy dva. Přeci jen je to velká plocha a sám ji nemusí uhlídat, a dva si zase vyhrajou, vyblbnou a taky se jako dobří parťáci budou jistit v případě rizika. Já měl tři psy, teď už mám dva a to nemám tak šílenou plochu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 25.09.13 11:15

A co třeba Pyrenejského horského psa? Je to chlupáč, naprosto oddaný, pro celoroční pobyt na velké zahradě ideální a výborný hlídač. Osobní zkušenost s ním bohužel nemám, vím to jen od známých, kteří si ho nemohou vynachválit:)

Anebo mě tak napadl Novofundlanďan, je to úžasný medvídek, také celoroční pobyt venku mu nevadí, má úžasný vztah k rodině a hlavně k dětem a svou velikostí budí respekt. Ale je to spíš opravdu takový ťunťa, takže i nevítané návštěvy bude vítat, tedy toho asi moc neuhlídá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 25.09.13 16:21

Vždycky jsem sázel na NO, ale - viz výše. Ale myslím, že se hodí každý ovčák, je od přírody zvyklý hlídat a chránit "to moje", přitom velmi dobře chápe, kdo je místní a kdo cizí, s dětmi ani zvířaty problém nemá - prostě od NO po Bernského salašnického cokoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 23:00

*srdce* SAO (středoasijský pastevecký pes) kontaktujte mne vnitřní poštou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.13 15:41
avatar

Ty středoasiaty a pyrenejáky bych zvážila kolem a kolem, jsou super hlídači a milují rodinu (dobře vychováni) ale většinou jsou problémy s kamarády co příjdou časem za vašimi dětmi a obecně s návštěvami. Aspoň ti co mám v okolí. Takový tervureen nebo groneadel nebo černý howavart...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 27.09.13 12:20


Anatolský pastevecký pes

http://www.muj-pes.cz/rozhovo…olsky-pastevecky-pes-465.html

1. místo Nejlepší hlídací psi _ Bullmastif
Bullmastif je číslo jedna v našem žebříčku. Typický Bullmastif je oddaný, odvážný a silně loajální ke své rodině s velmi silným ochranným instinktem. Se svou ostrostí má tendenci bránit své území netradičním způsobem. Využitím své velké síly dokáží protivníka srazit a doslova ho přišpendlit k zemi nebo bude vyzývavě stát a vetřelce nenechá za žádnou cenu projít. Bullmastif má přirozenou ostražitost vůči cizincům, ale rád tráví čas se svou rodinou a nemá rád, když musí být sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.09.13 16:44

Ovšem hlídat bych mu nechala možná tak byt. Ne opravdu bych krátkosrsté plemeno nevystavila celoročnímu pobytu venku. Velké navíc těžké plemeno bude trpět dříve či později na klouby. Dysplazie, přetrhané vazy, jedna operace bude stát víc než pořizovací cena psa. T toho rizika bych nešla.

Otázka je, co si majitel od hlídače slibuje. Jestli to, aby případnou nezvanou návštěvu pes odradil už svým vzhledem, zastavil (zlikvidoval?) při vniknutí na pozemek, nebo na ní jen upozornil. Na to upozornění stačí i malý uštěkaný pes.

doplněno 27.09.13 19:22:

To byla pochopitelně reakce na toho bullmastifa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.13 18:05
avatar

Anatolský pes je pochopitelně vhodný na celoroční pobyt venku. Ve své domovině hlídá domy a stáda a zimy jsou ve vnitrozemí velmi mrazivé a kruté.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.