Kočičí mor vs přenos na člověka

Od: Datum: 19.09.13 17:35 odpovědí: 5 změna: 20.09.13 19:53

Prosím mám velký problém... Byli jsme u doktorky kvůli koťátkům. Prorože mají spatná očka...
Bohužel nám doktorka žekla že je to kočičí mor.. A dala nám antibiotika.. A řekla že to mohou chytit i děti... Já nejsem ještě dospělá.. Kočičky skáčou a dovádějí a vůbec nevypadají že by měli nemoc.. Co máme dělat? Teď knim už nechodíme... Protože to nechceme chytit ale jinak jsme se s nimi mazlily... A mělo by smysl zachránit další které ty očka nemá tak špatná?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 19.09.13 17:57

Nikde na internetu se nepíše, že by byla panleukopenie přenosná na člověka. Nerozuměli jste tomu špatně? Nemyslela spíš veterinářka to, že tuhle nemoc naopak může přinést domů člověk třeba na botách a kočku tím nakazit, pokud není očkovaná? S panleukopenií se hojně setkávají pracovníci útulků, takže kdyby byla přenosná na lidi, něco by se o tom vědělo. Přenosné jsou chlamydie, pasteurella, vzteklina a za jistých podmínek toxoplazmóza.

Ohodnoceno: 0x

Od: ivetka*
Datum: 19.09.13 18:41

žijí venku.Nevíte zda se dá nemoc vyléčit?

Datum: 19.09.13 23:54

Nemyslela tím "děti" další koťata? Přenos na člověka nebyl prokázaný. Ale u moru by snad měla mít průjmy a horečky, ni? Že by jenom oči, to je mi divné. Ale nesetkala jsem se s ním osobně. Zato třeba zánět spojivek častý je a je i přenosný na lidi a navíc to tak nějak lépe odpovídá popisu...

Od: alik®
Datum: 20.09.13 19:47

Myslím, že pí doktorka myslela tím, že je to kočičí mor to, že tuhle nemoc má téměř každé kotě, zvlášť když žije venku.Doporučuji odčervit, koupit borovou vodu a alespoň 2krát denně očička omývat. Nepíšete jak jsou stará, ale mám tuhle zkušenost i u koťat chovaných doma. Bývá to infekční zánět spojivek, proto je nutné dodržovat trochu hygienu rukou po ošetřování očí, ale jinak to nebude nic vážného.

Datum: 20.09.13 19:53

Kočičí mor není v žádném případě přenosná na člověka, ani na jiné druhy. Pouze na čeleď kočkovitých.

Nemoc je velmi nebezpečná a má vysokou úmrtnost

PANLEUKOPENIE - "KOČIČÍ MOR"

tuto nejdéle známou infekční chorobu koček způsobuje virus z čelade parvoviridae. Stejně jako další typické kočičí virózy není ako tato nemoc přenosná na jiné druhy zvířat a ani na člověka.

touto chorobou však mohou onemocnět všichni příslušníci čeledi kočkovitých.

kočičí mor je velmi nebezpečný a neočkované,zejména mladé kočky na něj prakticky vždy uhynou.

Přenos

Infekce se šíří převážně vzduchem a má inkubační dobu 2 až 10 dní.

Průběh

Projevuje se jako těžký zánět sliznice,žaludku a střev.Nemoc někdy mívá tak rychlý průběh,že kočka uhyne do 24 hodin.

Nejvýraznějším příznakem kočičího moru jsou silné,mnohdy krvavé průjmy,při kterých se odlupuje střevní sliznice,jejíž cáry nalézáme ve stolici. Průjmy vedou k rychlému odvodnění organismu a porušení jeho vnitřního prostředí.

Terapia

Léčba spočívá v podávání antibiotik a zavodnění organismu infuzemi.

Prevence

Naštěstí máme k dispozici spolehlivé očkovací látky,kterými můžeme očkovat koťata již od věku 6 týdnů a není tedy nutné kočky tomuto velkému riziku vystavovat.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.