Problémy s jídlem

Od: Datum: 19.09.13 11:45 odpovědí: 23 změna: 23.09.13 23:41

Dobrý den,

mám tříletou čivavu, kluka a mám problémy s jídlem. Mám pocit, že se jen zhoršují v poslední době. Dostává kvalitní granule Royal, jednou denně a k tomu přímíchávám jen lžičku z konzervy, aby to nebylo suché, jelikož také do toho dostává prášek proti zubnímu kameni. Nyní jsem konzervu vynechala, jelikož se na jídlo jen podíval, popřípadě si k němu lehl a tím to skončilo. Když jsem k němu po dvaceti minutách např. přišla, postavil se, trochu jakoby násilím sežral a zase přestal. Takže nyní dáváme opět jen suché granule i kvůli druhému psu, protože měli nějaký průjem a příjde mi, že dost prdí, nevím z čeho, jestli z pamlsků, či někde něco požerou. Ale je to tak, že ho půl dne přemlouvám, aby se nažral a granule snědl. Dívá se na mě jako Boží umučení a nechce. Jakmile jím já, to mi hledí do krku. Samozřejmě, že občas něco dostanou od stolu, to se uhlídat nedá, už kvůli babičkám a ostatním členům rodiny a i když se to snažím minimalizovat co nejvíce, stane se to. Ovšem vždy až přes den, kdy už mají své jídlo snězené. Příjde mi, že on je šíleně rozmazlený, to nejde jen o jídlo a chápu to. Skoro dva roky jsem ho měla samotného a měl misku s granulemi k dispozici po celý den, kdy chtěl, tak si vzal, ovšem, pak přišla fenka a nyní žije se svým štěnětem (půlročním), ten vážně s jídlem problémy nemá a přišlo mi, že i Majkí se to naučil, jíst pravidelně každé ráno, ale teď se prostě zasekl a jsem z něj nešťastná. Nepříjde mi, že by ho něco bolelo, či trápilo vnitřně, ale nevím. Budu to konzultovat příští měsíc s veterinářkou, ale chci se zeptat i touto cestou, protože jsem nešťastná.
Dnes šel do misky svému synovi, který má také Granule stejné značky ovšem por štěňata, zakázala jsem mu to a když jsem mu dala ty jeho, tak žrát opět odmítl. Myslíte si, že musím kvůli němu přejít na jinou značku? Dostává kvalitní granule!
Prosím, poraďte mi. Rozhodla jsem se mu dnes dát až večer, snad si rozmyslí, že má hlad a sežere to...

Moc děkuji za Vaše rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vejush
Datum: 19.09.13 11:49

Nyní čtu, že je čivava hodně vybíravá a jakmile zkusí něco jiného, lepšího, těžko se mu vrací ke granulím, ale on mi vážně nechce už ani ty konzervy, občas odmítne i pamlsek a to je prostě divné, vážně divné...

Datum: 19.09.13 11:54
avatar

Já teda nevím, školy nemám, ale není to jako u dětí? Jsi zdravý, jídlo je v pořádku a něco, na co si zvyklý, tak se stav třeba na hlavu, až bude hlad, tak bude. Nevím o nikom, kdo by se sám dobrovolně umořil hlady ;) Začít mu podmazávat, to bývá spolehlivá cesta do pekel.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: martina0*
Datum: 19.09.13 11:58

Já myslím, že si pesjka moc rozmazlujete:) je logické, že pokud déle krmíte stejnými granulemi s přilepšením, po čase granule začne odmítat a bez přilepšení vám to nebude žrát vůbec... Zvlášť tyto malé plemena jsou strašně vybíravé a když vidí, jak se trápíte, že nepapá a dáváte mu samé lepší věci, tak si na ty lepší věci zákonitě počká. Řešila bych to tak, že mu dáte jeho denní dávku do misky a pokud to nesní bude o hladu. Další den opakovat. Konzervy bych uplně odbourala a dávala je jen občas "za odměnu". Nebojte on vám od hladu neumře:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vejush
Datum: 19.09.13 12:43

Ale on právě přestal žrát i ty konzervy... Je jedno, co mu dám, prostě má snad pocit, že všechno, co dávám jemu je špatné, nebo já nevím. Jo, asi to tak budu vážně řešit, orzhodně mu nebudu servírovat na zlatém talíři, to zase ne. Hlad je zlý... :( :D

Od: ingdezogondolan*
Datum: 19.09.13 19:54

Jestli dáváte pořád stejné krmivo a ted zjistil, že je i jiné, tak třeba chce změnu. Vyzkoušejte i jiné značky nebo jídla. Moje zvířata mají rády změnu, i oblíbené jídlo, když je dáváno pořád zevšední a třeba se i přejí. Vidím, co komu chutná, tím krmím a střídám to. S tou rozmazleností, jak tu zaznělo, bych to moc nehrotil, člověk si také nedá k jídlu suchý chleba místo koláče s myšlenkou, že nemá být rozmazlený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chuchyva
Datum: 19.09.13 13:15

Dobrý den,

možná by pomohlo změnit značku granulí, aby se po nich doslova "užral" a odvykl si nějaké manévry s nepapáním. Zkuste takové, které jsou pro psy opravdu chutné a neexistuje, aby jim nechutnalo. Třeba s vysokým obsahem masa. Dobře dostupné a čerstvé jsou třeba granule Carnilove. Myslím, že ty by zklamat neměly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.09.13 14:01

No, ona psí potvůrka přestane po delší chvíli krmení těmi samými granulemi papat jakékoli. Mám s tím osobní zkušenost :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 19.09.13 19:59

A pak tedy chcípne hladem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.09.13 20:56

ne, ono to bylo myšlené spíš na tu chutnost... Po nějaké době přestanou chutnat jakékoli granule...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 19.09.13 22:43

Aha, takže když budete jíst výhradně svíčkovou a nic jiného, tak Vám časem přestane chutnat i koprovka a rajská?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 20.09.13 10:47

:) nechce se mi s vámi přít, myslím, že moc dobře víte, jak je to myšlené... Že když pes jí JEDEN druh granulí, po nějaké době se mu přejí i kdyby byly sebechutnější

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 20.09.13 16:10

Za prvé to není totéž, jako jste tvrdila v první větě, za druhé to není pravda a za třetí co si myslím, to tedy opravdu nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 20.09.13 16:40

:) tak něco poraďte paní k tématu... Nebo jste se sem přišel/la jen hádat se mnou a píchat do všeho, co není napsáno tak, abyste to pochopil/a?

doplněno 20.09.13 16:46:

A asi mám doma nenormálního psa protože jsme vyzkoušeli snad všechny dostupné kvalitní krmiva. Nejdřív se na ně vrhal s nadšením a po čase je žral už téměř s nechutí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 16:31
avatar

Martino, vůbec se nechci hádat, ale jedna značka granulí se nikdy nepřejí. Nepolidšťujme zvířata! Jen člověk je zmlsaný a hledá stále nové chuťové i jiné požitky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 13:28
avatar

Někdo tu zmínil školku... nechceš? Budeš mít hlad, nic jiného není.

Přesně tak. On dobrovolně hlady nechcípne, to se nebojte. Jen na to jeho rozmazlený jazýček holt není zvyklý. Taky byste od hambáčů s hranolkami těžko přešla na chleba se solí.:)

Zkuste změnit značku, ale pokud ani to nezabere, tak prostě budete muset vydržet. Stejně jako u dětí, oni moc dobře vědí, jak a čím s dospělými manipulovat.

doplněno 19.09.13 13:29:

A zcela souhlasím s Coklit, s každým slovem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 13:28
avatar
Souhlasím s tím, že je rozmazlený. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody ;)
Pokud nemáte pod kontrolou co kde sežere, což jste sama potvrdila např. Přikrmováním od babiček a dalších členů rodiny, nedivte se, že prdí a nechce žrát. Takhle malý pes toho sežrat moc nepotřebuje a evidentně mu stačí být o životě na tom, co dostane mimo svoji misku.
Doporučuji ostatní členy rodiny nekompromisně poučit a pejskovi dávat misku s jídlem pravidelně vždy ve stejnou dobu, nechat mu ji po dobu nezbytně nutnou k jídlu a zase vzít. A opakovat dokud mu to nedojde. ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 19.09.13 15:16

Já myslím, že nejde granule, ale o psychiku. Pejska jste rozmazlili jako jedináčka, pak přišla fenka, teď navíc štěně - prostě už není středem světa a žárlí. Problém jako s dětmi ... Neustupovat, krmit každého z jeho misky i za cenu, že jednoho po druhém s jeho miskou zavřete třeba v koupelně. Najíst a dost - misky uklidit, žádné mít je k dispozici až si zamane. Pamlsků "od stolu" minimálně, aby to na utišení hladu nestačilo, však ono ho to přejde.

Tuhle chybu opakují chovatelé často, umazlili by fenku a když jsou štěňata, fena je na druhé koleji. Dokonce vím o případu, zdy fena ze žárlivosti zakousla vlstní štěně (jezevčíci paličáci).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 19.09.13 15:18
Jak pisou ostatni, je rozmlsany, dostal neco co mu chutna vic nez granule a tak si klidne pocka. Zkuste mu nechat den dva hladovku, steneti dejte krmeni jinde tak aby se tam starsi nedostal. A pak zavedte rezim. Pulku denni davky granuli rano, pulku navecer. Dejte mu misku s granulemi, dejte mu povel treba Vem si! Za patnact minut misku nekompromisne vemte at zral nebo ne. Takhle to delejte uz porad, i v dobe kdy bude zrat dobre. Po te hladovce kdy najizdite na rezim, nesmi dostat od nikoho nic jineho, nesmi nikde nic najit. Az bude zrat stylem povel Vem si! - uprk k misce - vsechmo snist, tak muzete pomalu zavest pamlsky. Ale, je to maly pejsek takze pamlsek musi byt opravdu maly, aby jen potesil, ne aby zasitil. Promluvte s rodinou, at ho nicim neladuji, je to pro jeho dobro.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 17:45
avatar

S jorkinkou Dorotkou jsem měla stejný problém a postěžovala jsem si vetovi. Vyslechl mě a podíval se na mě tak, že jsem se zastyděla. Pravil, že se ještě nikdy nesetkal s tím, aby pes pošel hlady u plné misky. Měl ten proslov delší, ale hlavní myšlenka byla tato. :D Do té doby jsem psinečce dávala granulky, vařila, vymýšlela, vyhazovala oschlé a vařila čerstvé a krmila rukou. Vet mě tak postavil do latě, že jsem koupila Royal granulky a nasypala a nestarala jsem se. Dělám to takhle doposud. Dříve jsem své psy krmila v pravidelných hodinách. Dorce nasypu misku granulí ráno a kdy si je sní, to je její věc. Někdy jsou tam dva dny, někdy je zkřupká během dne. Většinou když odcházíme a já beru klíče a volám: "Odcházíme" ona se vrhne k misce a nají se ve spěchu. Je zdravá, hraje si, hovínko má výstavní, tak neřeším, jestli žere nebo ne. Hlídám jen čerstvou vodu, aby jí bylo dost. Nechce, nemusí

doplněno 20.09.13 07:16:

Kdy jste odčervovali? Co blechy, byly? Ty potvory skákavé přenášejí vnitřní cizopasníky. Nemůže být začervený? *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vejush
Datum: 19.09.13 19:04

Jasně, chápu to a vím, že byl rozmazlován. Ovšem s příchodem feny a následně štěněte to skončilo a jídlo dostali všichni, sežrali, vzala jsem a konec. Dělám přesně to o čem mluvíme. Dát misku, nechat prostor, sežerou, nesežerou, vezmu a není. Bylo to pro něj těžké, ale na ten režim si zvykl. Dostal misku, sežral. Půl roku jedl úplně v pořádku, v podstatě pořád to stejné jídlo. Krmím je ráno, takže před den, že občas něco navíc snědli plus pamlsky, všechno v pořádku, ale své jídlo měli snězené. A teď po půl roce, bum změna, odmítá žrát a nechápu proč. To právě mě zaráží, že najednou teď po tom půl roce, kdy si zvykl a nedělalo mu to problém, každé ráno se s chutí vrhl na misku a vylízal ji do dna, nic... Sedí, hledí a nechce... Nic se nezměnilo, druhgý pes žere normálně...

Datum: 19.09.13 19:36
avatar

I když si myslíte, že to bude rozmazlenost, vzala bych milého pejska na kontrolu k veterináři, aby ho prohlédl, prohmatal bříško, podíval se mu do krku apod. Proč konzultovat s vet. až příští měsíc? Takto bych vyloučila nějaký fyzický problém a s klidným svědomím bych mu nasadila nějakou psí dietu. Možná, že už má dost konzerv a granulí, pro mě to je umělá strava. Zkuste mu uvařit kousek libového kuřete, lžičku ovesných vloček, nebo rýže, povařit špalíček mrkve a jemně nastrouhat, slzičku másla,/nemusí být/, dvě zrnka soli. Pokud toto s chutí sežere, tak je pejsek zdravý, jenom opravdu trucoval, nebo mu přestala umělá strava chutnat. Mám vyzkoušeno, našemu pejskovi opravdu chutná vařená domácí strava a jenom na granulích a konzervách by nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 20.09.13 17:25

Pokud pejsek je v pořádku zdravotně, má dostatek pohybu, zkuste mu místo jídla dávat žrádlo. Naše zvířena nikdy jídlo neokusila, vždycky žrádlo. To měla zvířata ve stanovený čas, pravidelně, vyprazdňovala se tehdy, když to na ně přišlo, měla v tomto svobodu.
Pokud tedy nebude zdravotní problém, přikláním se k již vyřčenému názoru, že psa rozmazlujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vejush
Datum: 23.09.13 23:41

Děkuji za rady, prostě jsem se lekla, znám svého psa a zarazilo mě to. Uvědomila jsem si, že mi dost vadí poslouchat, jak je můj pes rozmazlený, myslím, že jsem přísná dost. Bohužel snaha, aby byl řád v krmení od stolu byla a velká. Křičela jsem, hádala se, málem se na hlavu postavila, ale je to tak, že bych musela babičky, především tu jednu zastřelit, aby toho nechala, to je jediné reálné řešení. Ona je taková a klidně to udělá předemnou i ve chvíli, kdy na toho psa zařvu, aby nepochtíval a ještě ho pohladí, takže tak. Samozřejmě kvůli tomu nepřestanu navštěvovat babičky a ne tu jednu, kam jezdíme my a hlavně pejsci na víkendy na zahradu, kde si užívají volného prostoru. Takže děkuji za rady ještě jednou, už se to vyřešilo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.