Jak odstranit písek z moč.měchýře u psa

Od: Datum: 15.09.13 12:40 odpovědí: 3 změna: 11.02.14 13:56

Kříženec jezevčíka má krev v moči, občas kape i jenom krev. Podle vete má písek a je potřeba ho rozpustit, jinak prý s tím nic nejde udělat - krom operace, kterou nechceme., to krvácení je prý způsobeno pohybem písku v měchýři, ale to by snad bylo i s močí, ne jenom pouhá krev. Spec. granule na rozpouštění písku jsou problém, protože máme dalšího psa a baští spolu, sám nechce žrát a natož ty granule. Jinak žere, je veselý a čilý, takže asi bolesti nemá. Nevíte někdo radu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 15.09.13 13:20

Nezahrávejte si, močové kameny mohou psa i zabít. Speciální dietní granule pochopitelně problém nejsou, to si jen nalháváte. Psi se stejně krmí jen jednou dvakrát denně a jídlo se jim předloží na určitou dobu, po té sebere. Nemají mít granule pořád k dispozici. Takže krmte odděleně. Když nesežere, nevadí, on ho hlad naučí. Pokud opravdu nemohou být bez sebe, krmte v jedné místnosti, ale pod dohledem každého z jeho misky a hlídejte, aby si neužírali. Vím o čem mluvím, měla jsem rok kočku na ledvinové dietě a k tomu další mladou, která pochopitelně dietu neměla. I nyní musím kvůli zachování váhy krmit odděleně. Jde to, jen v tom nehledat nic složitého. Kromě granulí existuje i pasta Uro pet, ale pokud má pes problémy, stejně musí být na nějaké dietě už nejspíš doživotně. Znám tenhle problém sice jenom od koček a naštěstí zprostředkovaně, ale ne jeden kocour musel být kvůli močovým kamenům operován. Musel mu být odstraněn penis, protože močová roura se neustále pískem zanášela a kocour nemohl čůrat. To pochopitelně vedlo k otravě a následnému selhávání ledvin a nejednoho kocoura tohle onemocnění stálo život. Nevím, jak moc velký problém je to u psů, nicméně opakuji, nezahrávejte si a postavte se k tomu čelem a nehledejte problémy tam, kde nejsou, jinak o psa přijdete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.13 13:36

Tak je to trochu jinak, pejsek nemá písek, ale problémy s prostatou, má cysty a je hodně zvětšená, takže šupajdíme na kastraci ta by měla pomoci.

Datum: 11.02.14 13:56

Tak jen pro zajímavost a doplnění, po kastraci přestalo krvácení téměř okamžitě, ale zato se pejsek občas počůral a dodnes, po 3 měsících, si ucvrkává, takže nám to doma docela začíná vonět. Večer nechce ven za žádnou cenu, jen podle toho, jak se zběsile olizuje,poznám že potřebuje, když ho vynesu, vyčůrá toho spoustu, asi nemá potřebu se jít vyprázdnit sám. Jakoby trošičku zblbnul... uvidíme, co bude dál, možná časem se srovná, jinak by to bylo dost nepříjemné.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.