Co dát psovi do boudy na zem?

Od: Datum: 03.02.14 14:26 odpovědí: 16 změna: 04.02.14 22:05

Dobrý den, přemýšlým o tom co dát psovi do boudy mám mu koupit nějaký psí košík nebo psí lavor? nebo stačí jenom deka-bojím se že deka navlhne a pesanovi bude zima. Jinak jak má být bouda veliká? My máme psa v kouhoutku 35cm je kvadratického formátu- výška odpovídá délce. Jak má být bouda veliká aby se tam pes cítil dobře a zaroven mu nebyla zima. Budu rád za všechny rady děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 14:30
avatar

Pouze slámu, nebo seno. Průběžně doplňovat, nebo měnit. Vše ostatní zvlhne a zplesniví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jm*
Datum: 03.02.14 14:38

Vnitřní rozměl by měl být aspon 90x70 cm a výška boudy aspon 60 cm. Bouda zateplená, na spodek nějakou tlustý molitan, deku.Náš pes spí doma, ikdyž boudu má vlastní :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cudas*
Datum: 03.02.14 15:28

To je moc velká, byla by mu zima, je třeba najít nejakého výrobce a u něho obšlehnout rozměry. Viděl bych to tak na 40x50 plus předsíňka výška tak do 50. Jinak jsou i vyhřívané dečky pro psi přímo do boudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andycibulka*
Datum: 03.02.14 14:40

muj pritel mu tam dal elektricka kaminka na 40 W. Ale to bylo na 59 a pultem stupni severni sirky. Samozrejme muzete boudu zateplit, coz je levnejsi reseni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 03.02.14 15:05
avatar

doporučuji na podlahu dát polystyren a vysokou vrstvu slámy. Seno ne, hadry, koberce, deky...ne - drží vlhkost... Ze slámy voda nebo sníh steče dolů a sláma je suchá... Pes si ve slámě vyleží pelech a bude mu teplo.

boudu obdélníkovou s předsíńkou, aby mu za roh nefoukalo

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.02.14 19:31
avatar

Pes by neměl být v boudě polystyren. Nevím proč, někde jsem to četla. Každopádně můj pes z útulku, kníračka křížená s jezevčíkem nikdy v boudě nevydržela, když jsme ji zateplili polystyrenem. Jakmile jsme dali polystyren pryč, tak byla spokojená a v boudě vydržela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 07:24
avatar

Polystyren je na zateplení nejlepší, ale musí být překrytý další deskou (gumou, sololitem) je psovi nepříjemný na "omak" a velice rák ho vykousává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 03.02.14 21:53

Seno ani slámu nedoporučuji. Pes ji rozšlape a seno i sláma potom práší, nedělá to dobře psovi ani na oči ani na dýchání a to nemusí být ani alergik. Musela by se měnit téměř denně aby to mělo nějaký smysl (jako izolace atd.)

Nejvhodnější je dát na podlahu v boudě nějakou izolaci a na ní starou matraci, kterou lze časem vyměnit. Také se

na matraci může hodit nějaká deka atd.

Bouda je třeba izolovanou, s předsíní, se zakrytým vchodem. "Ložnice" by měla být tak velká, aby pes v ní mohl pohodlně ležet

na boku a prostor nemusí být moc vysoký, takový "akorát" prostor si pes i stačí zadýchat.

Když teploty klesnou pod -10, měl by pes stejně mít možnost trávit noc někde jinde než v boudě. Jistě se najde místo

v předsíni, chodbě, garáži atd.

Auta bývají často "ubytována" lépe než pes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.02.14 22:55

Když teploty klesnou pod -10, měl by pes stejně mít možnost trávit noc někde jinde než v boudě
Kde bych se o tomto dočetla? Nedovedu si představit hlídacího psa, který hlídá dům pouze do mínus 10 st. To by zloději kradli vždy v pohodě bez problémů při nižší teplotě :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.02.14 21:33

To se toho asi ještě o psech musíte dost učit . Pokud má dům dveře a pes je za dveřmi zevnitř, nevím proč by měl být objekt vystaven riziku vykradení.

Stává se , že je ve velkých mrazech pes zalezlý v boudě a nevyleze ani když se něco děje!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 07:38
avatar

Matrace a deky jsou absolutně nevhodné, drží vlkost, pes leží v mokru. Právě že nejvhodnější je sláma, jen je třeba ji občas doplňovat. Pes si ji pěkně přestele jak se mu hodí, není vlhká a nepráší. Práši seno, to není vhodné. Nevím co to tady doporučujete o výměně téměř denně? Mám u psů slámu celé roky. Jako spousta lidí kolem, nic lepšího jsem zatím neobjevila (ještě se doporučuje dřevitá vlna) Drtivá většina psů hadry a matrace z boudy vytahá.

A co se týká teplot pod -10, pokud je pes držen celoročně venku, tak ani -25 není problém, podmínka je zateplená bouda a řádná vrstva podestýlky. Je na zimu připravený.

Dát psa v mrazu do baráku je jedna z největších blbostí co pro psa můžete udělat. Určitě mu neprospěje, že v noci bude v +10 doma a jak půjdete do práce klidně ho dáte zpátky do -10 ven.

Pes buď pořád venku, nebo tedy pořád doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 03.02.14 22:37

Ano v mrazech brát psa do tepla. Třeba do chodby. Ten náš je pěkne u radiátoru v teple, ikdyž nejsou mrazy :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.02.14 23:20

Do boudy dáváme psovi buď slámu nebo dřevitou vlnu. http://www.drevita-vlna.cz/ 10 stupňů pod nulou, v dobře zateplené boudě, mu nemůže vadit. Pokud mu tam tedy nedáte navrhovanou madraci a deku. Pak je mu zima i při vyšší teplotě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.14 08:36
avatar

Kdybyjste přátelé vychovávali psa od mala venku, pak by nikdo nemusel psát názor že pes v mrazech musí být někde v garáži nebo na chodbě. Pes si i mrazech dokáže poradit a pokudyje zvyklý, nevadí mu to.

Deka na podlaze je boudě nesmysl. Pes zmokne vleze do boudy na deku a deka zůstane mokrá až do jara. Ta sláma je mnohem lepší, a je dobré ji měnit. Boudu zateplenou polystyrenem, ale ne tak, aby ho pes mohl kousat. Kdyz už deku, tak jen na část a sušit a sušit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.02.14 21:42

Já chovám psy doma i venku už šesté desetiletí, takže se občas dopustím vlastního názoru. Jednak mám teoretické znalosti, ale i nějakou tu zkušenost z praxe. Moje názory, pokud se liší s většinoovými , se snažím ověřit si i v jiných zdrojích abych je mohla obhájit nebo uznat svou chybu.

V tomto případě je tolik odkazů, které podporují můj názor, že bych tady zbytečně zabírala místo.. Doporučuji však zadat si do vyhledavače heslo "pes venku a mráz" a vyjede vám mnoho odkazů. Nejen od veterinářů a dlouholetých zkušených chovatelů, ale i o majitelích umrzlých psů atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 22:05

Zadal jsem si Vaše doporučené heslo, ale názorů jako jsou ty Vaše, počítám-li odborné,moc není. Tak nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.