Myš krade návnadu ale nechytí se

Od: Datum: 12.09.13 05:55 odpovědí: 15 změna: 13.09.13 09:34

Dobrý den všem, máme problém. Myši máme každý rok bydlíme na vesnici tak k nám prostě lezou, ale tento rok jsou nějaké chytřejší. Máme tři pastičky, v každé je piškot (na který se vždy chytily) ale pokaždé když jdu ráno k nim abych je zkontrolovala návnada je pryč a pastička taky nic. Přitom je nastavená úplně na krajíček, že při sebemenším pohybu zaklapne. Už jsme zoufalý, trvá to přes týden a opravdu mám pocit že jí spíš vykrmujeme. Neznáte prosím jiný způsob odchytu myší? Nehodlám sdílet domácnost s hlodavci, máme psa ale ten je nechytá maximálně když nějakou zaslechne vidíme zhruba kde, protože se tam otočí. Potraviny máme ve skříňce nad zemí i nad linkou. Je to opravdu otravné. Děkuji předem za odpovědi a doufám že mi poradíte :). Iveta

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.13 06:03

nevím jaký typ pasti máte, ale pokud je to klasika, tak je nutné návnadu ještě omotat nití a tím zafixovat k pasti...

Ohodnoceno: 0x

Od: andrea1*
Datum: 12.09.13 06:52

Myš se dá dobře chytit na kousek špeku napíchnutého na hrot držáčku na návnadu. Tím je návnada zafixovaná a myš nemá šanci.

Od: radil*
Datum: 12.09.13 07:06

Já používám špek, ale v podstatě u každé návnady je nutno zařídit, aby nešla sundat. Tvrdé věci přivázat nití, jak už někdo psal. Špek nebo tužší chleba mají výhodu, že si ukrojíš kostičku přesně tak, abys ji napíchl a kraj zašprajcnul o tu část ohnutou nahoru, co do ní leze ten zajišťovací drátek. Když je myš hodně chytrá, nastražím dvě pastičky za sebe a pokud možno tak, aby se jí pletly v její cestě. Třeba tam dám botu, aby prostě musela prolézt přes tu pastičku, i když zrovna nechce návnadu.

Ale je to i o myši. Některá se chytne hned, některá je vyčůraná a trvá i dva týdny, než to správně nastražím. Jednou se mi stalo, že se chytla než jsem po položení pastičky odešel z místnosti.

Datum: 12.09.13 07:38

To že za týden chytíte sem tam myš, stejně ničemu nepomůže. Myš leze po zdech, žere i mýdlo a mláďata dokáže odchovat i v lednici. Libujou si tam, kde je velké množství zásob. Viz

http://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=831

Ohodnoceno: 1x

Od: mourekk
Datum: 12.09.13 08:16

musíte najít díru ve zdi kudy tam ta myš leze. jinak pastičky moc nepomůžou . A osvědčilo se mně zalepit díru dvousložkovým tmelem polyester vlákno. A okolo baráku nějaká micina která je chytá.

Od: radil*
Datum: 12.09.13 08:23

Chachá, už vidím, jak zalepíš díru a myš se otočí jako uzamčených dveří a kráčí do jiného rajonu. To bys musel epoxidem otelpat celý barák i se základama a zespodu.

Ernie - ano, to máš pravdu, ale pokud odchytáváš po celý rok, máš velkou naději, že chytíš mámu dřív než stihne vrhnout. Mám to tak ob 4-5 roků. Vše vychytám a pak je klid. Po čase zase dorazí jiná a tak se to opakuje už skoro 25 let.

Datum: 12.09.13 08:49

Stále mám nalíčeno 3 pastičky, s tvrdým chlebem. Přesněji, ukrojít kůrku měkkého, napíchnu a čekám...

Pokud se chytne, nalíčím, znova, pokud se nechytne, asi tam není..(ona přijde za několik dní-týdnů)..

Od: axus®
Datum: 12.09.13 10:36

My mame mysi rozmlsane, tak je musime chytat na uherak.

Jak uz bylo receno, pasticku dat do uzkeho prostoru a nebo na jistotu jsou ty dratene pasticky, jak do nich vleze a uz nemuze ven a kdyz dojde uherak, tak chcipne.

Od: ben®
Datum: 12.09.13 11:48

Dobrý den, pro permanentní a zcela automatický odchyt můžete použít zařízení dle Cimrmana.

Tam se to používalo na trpaslíky, ale i na myši to funguje (viz kdysi Receptář v TV) - škopek s vodou a připevněným sklopným prkénkem s přilepenou návnadou na konci. A řekl bych, že myš možná plavat umí, ale nevydrží dlouho - stejně jako trpaslík. Zdravím!

Od: bzzzz
Datum: 12.09.13 13:34

Vydrží přesně půl hodiny plavat kolem dokola. Pak jde bez výstrahu ke dnu. Mám to změřené.

Od: fribble*
Datum: 12.09.13 14:13

Já jsem koupil, okoukal a teď kopíruju tzv. deratizační staničky - viz obrázek. Dělám je z krabiček od různých salátů, jsou pěkně průhledné a dobře drží zavřené. Na díru používám pistolovou pájku, chce to ale uprostřed krabičky vlepit příčku (práh), aby granule jedu zůstávaly v zadní polovině - pro sichr, mám je nastrkané ledakde pod linku a pod. kvůli psu. Občas nakouknu, zda není třeba granule doplnit. Jak moc je to humání nevím, ale myši nemáme ani u krmení pro slepice - bydlím na vsi. Snad to nebude reklama, ale nejúčinější je NORAT.

Ohodnoceno: 2x

Od: rnk*
Datum: 12.09.13 18:26

Zapomněli jste návnadu omotat pevnou nití. Dobrá je režná. Dobrá návnada je jádro ořechu.

Datum: 12.09.13 20:26

Nevím zda píšete, jakou používáte pastičku, pokud tu klasickou dřevěnou, je také nutné vědět, zda nemáte náhodou na konci drátku výstupek, který zabraňuje účinnému sklopení pastičky, pokud ano - zbrušte jej. Jinak s těmi návnadami - nejvíce se mi osvědčilo : opražené malinkaté kostičky chleba, čtvrtinka vlašského ořechu, no a pochopitelně i způsob připevnění. Mám i dobrou zkušenost s plastovými pastičkami, měl jsem prkénko, na kterém jsem měl přišroubované 3 ks pastiček vedle sebe, lépe se s tím manipulovalo, takto je to stabilní..., myška si může dokonce vybrat z různých návnad, snadno poznáte, která návnada jí nejvíce chutná. To sklopné vahadlo na kyblíku mám někde taky, bylo perfektní.

Datum: 13.09.13 06:37

Já chytám na oříšek. A když už je mám ve sklepě,tak moc dlouho tam nevydrží. Přilepím oříšek na krmítko tavnou pistolí,jen prostě kápnu na ten plíšek a vtlačím tan kousek oříšku a je to.Na jeden oříšek se dokáže chytit i vícero myší... Vyzkoušeno mnohokrát.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.09.13 09:34

Honzo, dobrý, odzkouším rovněž..

přeji úspěšný víkend.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.