Soužití agamy a želvy

Od: Datum: 10.09.13 21:28 odpovědí: 3 změna: 11.09.13 12:22

Chtěla jsem se zeptat. mám cca rok a půl suchozemsou želvu a chtěla bych si pořídit agamu. Chtěla bych je dát do společného terária. Jsou to obě pouštní zvířata a tak jsem myslela že by mohli být společně. Můžete mi někdo poradit?

Moc všem děkuji Blanka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.13 08:35

Určitě nedoporučuji. I když pochází z relativně stejných oblastí, mají jiné životní podmínky. Může také docházet k boji o území (agamy jsou dost teritoriální), což zvířata dovede vystresovat až k úhynu. Nehledě na to, že želva bývá nositelem různých breberek, které jí samotné nijak neškodí, ale může je přenést na jiná zvířata.

Ohodnoceno: 1x

Od: machturbo*
Datum: 11.09.13 11:43

V žádném případě! Agama je jak už bylo řečeno velmi teritoriální a hlavně "živé" zvíře. Nejpravděpodobnější důsledek takového kroku bude úhyn želvy.

Ohodnoceno: 0x

Od: tarantule*
Datum: 11.09.13 12:22

Zdravím. Mohu se zeptat, co máte za druh želvy, že jí považujete za pouštní? Děkuji.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.