Kolik asi stojí kůň?

Od: Datum: 07.09.13 18:20 odpovědí: 8 změna: 07.09.13 18:59

Ahoj,

Mám ráda koně a jednou bych chtěla mít vlastního, nebo alespoň se koním věnovat. Může mi někdo říct, kolik asi stojí kůň?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hopŽ
Datum: 07.09.13 18:26

Pořizovcí náklady jsou zanedbatelné proti financím, které je třeba pravidelně investovat do údržby a vybavení. On třeba (pravidelný i akutní) veterinář, podkovář, ustájení, uzdečka, sedlo a mnoho dalších věcí, docela někdy udělá díru v rodinném rozpočtu, znám to...

Zatím bych se na Tvém místě začal starat o nějaké koníky v blízké stáji, někteří majitelé na koníka nemají čas, takže můžeš kydat, krmit a hřebelcovat za nějakou korunu nebo za svezení.

Píšeš, že mᚠráda koně, nepíšeš, jestli s nimi mᚠzkušenosti...

Ohodnoceno: 3x

Od: blazendokoni
Datum: 07.09.13 18:38

Bohužel s nima zkušenosti nemám :/ Jen by mě zajímalo, kolik stojí kůň sám o sobě... Já vím, že to není levná sranda, a ani se do toho vůbec nechystám, jen jsem prostě zvědavá, kolik stojí kůň jen kůň.

Datum: 07.09.13 18:44

Seženete i do 20.000,- stačí si projít inzerci a máte přehled... http://www.ifauna.cz/kone/inzerce/r/ jestli chceš nabrat zkušenosti a vyzkoušet si práci u koní, zkust brigádu ve stájích, nebo jeď příští rok na koňský tábor..

Ohodnoceno: 0x

Od: benŽ
Datum: 07.09.13 18:44

Dobrý den, otázka podobná jako: "Kolik stojí auto?" Takže, od pár tisíc po milióny. Jiná bude cena mladého koně nebo starého, tažného nebo vrcholového sportovce. Zdravím!

Od: hopŽ
Datum: 07.09.13 18:48

S mojí bývalou holkou jsme asi před čtrnácti lety pořídili starší "vysloužilou" kobylku za jateční cenu 10.000,-Kč, čímž jsme jí vlastně v tu dobu zachránili a prodloužili život...

doplněno 07.09.13 18:51:

... a srovnatelná částka potom následovala každý měsíc na tu výše zmiňovanou "údržbu"...

Datum: 07.09.13 18:50

Jo, teď už vím, že ta cena může být jakákoli...

Datum: 07.09.13 18:50

Zdravím. Ono hodně záleží na směru využití koně. Dle toho se odvíjí i jeho cena. Podrobnější info, pro Vaši představu o cenách koně, třeba zde:

http://www.kolik-to-stoji.cz/kolik-stoji-kun/

Datum: 07.09.13 18:59

Jo na to už sem taky koukala ;)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.