Jaký je to pavouk?

Od: Datum: 06.09.13 21:35 odpovědí: 9 změna: 07.03.14 17:12

Ahoj všem, v posledních letech jsme si doma všimli, že se nám z domu, sklepa i ze zahrady skoro vytratily skoro všechny druhy pavouků, kromě toho na obrázku. Tyhle tenké potvory jsou teď všude, jako kdyby vystrnadily ty větší a "tlustší" pabouky. Jsou různě velcí - i s nožičkami cca 1-3,5 cm, nesplétají klasické sítě, spíše jen takové řídké chuchvalce, ovšem jde jim to rychle. Nevíte, jaký je to druh?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.13 21:39

Babička jim říkala Johana s dlouhejma nohama je to "sekáč" naprosto neškodný ty ostatní pavouky nejspíš jen nevidíte .

doplněno 06.09.13 21:42:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sek%C3%A1%C4%8D_rohat%C3%BD není to přímo on, ale velmi podobný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.13 21:45

Sekáč to není, ti mají spojenou hlavohruď se zadečkem. A ti ostatní pavouci tu skutečně nejsou, věřte mi, když jsme je vídali X let předtím, proč bychom je najednou neviděli? ;)

Od: hm®
Datum: 06.09.13 21:46

U nás jich je taky plno. A kupodivu opravdu jsem viděl v jejich "síti" i mrtvého pavouka "tlustšího", přitom o něco většího. Asi jsou to opravdu lovečtí kabrňáci. Ale pro lidi a ostatní větší zvířata jsou opravdu neškodní.

doplněno 06.09.13 22:01:

Ano, jak píše @ria. právě jsem to taky zjistil.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Třesavka_velká

http://cs.wikipedia.org/wiki/Třesavka_sekáčovitá

Ohodnoceno: 2x

Od: ria®
Datum: 06.09.13 21:58

Je to Třesavka velká, také jsem dlouho žila v domění, že je to náš sekáč.. ale tahle potvora je o dost agresvinější (a ošklivější) : )

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.09.13 22:05

Je vidět že pavoukofil asi nikdy nebudu, prostě co má dlouhé nohy je u mě Johana :D

Datum: 06.09.13 22:05

Taky jich tu mám v pokoji hafo a pavučin taky, ale když mi nevadí nějak jinak než vizuálně, tak je nechávám, protože když zapomenu zavřít okno na noc a svítím, tak se to pak hodí. :) Jen doufám, že si ze mě v noci nedělají nějak cíleně dálnici. *smich*

Od: venca*
Datum: 07.03.14 13:01

Já mu říká prostě Johana s dlouhýma nohoma, taky jich "MĚLI" doma plno, ale věškerý boj s nimi byl marný. Jednoho dne u nás byla teta, a když viděla ty pavouky, tak řekla: na ty potvory platí pouze skořice, ten srad jim vadí tak, že utečou co nejdál!. Tak jsem vzal celý lusk skořice a dal jsem ho do každého koutu, a během pár dni v místnosti zbyly pouze prázdné pavučiny... tento recept fakt funguje jak vyhnat pavouky.

Datum: 07.03.14 15:58

To zní zajímavě, ale momentálně to zkoušet nebudu, protože jsem na vlastní oči byla svědkem toho, jak tahle pavoučí třasořitka ulovila komára. Rychle a čistě, vystřelila, chňapla po něm a komár dokomároval. Vzhledem k tomu, že je teprve začátek března, ale já už osobně zabila dva komáry, tak si asi pavouky v domě ponechám :D Po letošní mírné zimě nás asi čeká komáří invaze, stačí pár deštivých dní a můžeme kupovat repelent po litrech...

Datum: 07.03.14 17:12

Také jsem měl to štěstí a navíc po ruce kameru. :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.