Nalezení koťat

Od: Datum: 01.09.13 17:48 odpovědí: 13 změna: 03.09.13 19:52

Jak vystopovat kočku s koťaty?..nemůžeme je nikde najít a jsme si jisti, že koťata má.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pinkulinka*
Datum: 01.09.13 17:55

Pokud je to Vaše kočka, tak se schovala, protože chrání svoje koťata. Dejte tomu čas a ona se i s koťaty ukáže. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 01.09.13 18:06

No to je sice hezké, že se s koťaty ukáže, ale my potřebujem pro koťata zájemce a musíme vědět, jakého jsou třeba pohlaví..Do smíchu nám nebude, když najednou přitáhne 6 větších koťat.

Datum: 01.09.13 20:08
avatar

Koťata mají být u matky nejmíň 13 týdnů a určitě je přivede kolem 5 týdne. Takže času budete mít jistě dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 01.09.13 20:17

13 týdnů dodržujem, ale to jen proto, že se těžce shání zájemci..jinak bychom je dali pryč už v 6 týdnech..ono víte koťata hodně sní a my je ještě ke všemu darujem, moc lidí už teď za koťata platit nechce takže se nám ani náklady za ně nijak nevrátí a prodlužování pobytu koťat u nás je pro nás nevýhodné...proto jsem chtěla radu, jestli někdo neví jak koťata najít..

Datum: 02.09.13 09:11
avatar

A co tak nechat kočku vykastrovat? Proč proboha množíte kočky o které nikdo nestojí a které je vám zatěžko živit aspoň těch 9 týdnů? Dávat je pryč v 6 je hnus...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 02.09.13 09:26

Zkuste mít 3 kočky a každá z nich má mít 5 koťat..a pak je všechy najdnou živit..pochopil byste proč je dáváme pryč v 6 týdnech..kotě v 6 týdnech, umí samo jíst a umí se o sebe postarat, zatím nám žádný zájemce nezareagoval, tak že by to na něm mělo nějako ujmu..Mimochodem bydlíme u silnice a každou chvilku se může stát, že nám auto přejede kočku..stalo se to už několikrát..dát je vykastrovat je jakobychom házeli peníze do koše..jedna kočka s koťaty nám na obtíž není..ty další dvě nám zůstali jen proto, že jsme je nemohli najít a zájemci chtějí většinou, co nejmenší kotě...Vykastrovat je chcem dát teď v zimě i přesto, že nám hrozí, že nám kočičku někdo přejede..a my je nemnožíme dobrovolně, ale kočce jaksi nejde příkázat ať se tento rok nemnoží..

Datum: 02.09.13 10:18
avatar

Ne nepochopím to nikdy, pokud na to nemám, tak si je nepořizuju a nebo se postarám o to aby koťata neměly.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.13 14:14
avatar

Tři kočky a ještě nejsou kastrované? No pak se nedivte, že máte koťata pořád dokola a že je to pro Vás "nevýhodné".

Buď je tedy nemnožte, nebo nemějte kočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 11:27
avatar

V 6ti týdnech bych kotě nikdy nedala, neumí ještě vůbec nic. Naše koťata se narodila v červnu, žerou sama, matka je vytrvale učí lovit a 2x za den je svolá na kojení i přesto, že sama žerou granule i maso pro kočky, vymazlená, slyší na jméno. Ano je to celkem nákladná sranda, za žrádlo jsme dali 3000 a zbývá posledních 12 krabiček a 15 kg granulí. Přemýšlím zda není levnější koupit konzervy pro psy, asi to vyzkoušíme. Zde na vesnici kastruje kočky veterinář za 500, to přece není až tak moc, udat kotě se zde nepovede, každý má svých dost. Naší Olí jsme nemuseli stopovat, okotit se přišla domů a k porodu nás svolala ale pokud se některá kočka okotila v seně na mlatě tak ji dcera vždycky během 2 dnů našla i s koťaty. Kočka není blbá, když ji seberete třeba jen jedno tak si ty ostatní hned odnese ukrýt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 02.09.13 15:51

Ano já opravdu vím, že koťata by měla být u matky dýl, ale opravdu to nejde..i tak u nás stejně bývají dýl než 6 týdnů, než někoho seženem..a kočka s pěti koťaty je něco jiného než kočka s jedním..když má kočka jedno, rychleji roste..proto je třeba dáme pryč v 6 týdnech..Nejsme žádní týrači zvířat, vždycky uvažujem jestli je kotě dostatečně velké na samostatnost...ty konzervy pro psy preferujeme i my, koťatům chutnají, alespoň tak vypadají. Tu kastraci plánujeme, ale než jsem se "rozhoupali" byla kočka březí..mysleli jsme, že kastrace u březí kočky nejde nebo u kočky, která má zrovna koťata, někdo mi ale napsal v této diskuzi, že to jde..takže se poptáme veterináře, koťata nám nejsou na obtíž, ale tento rok jsem poprvé měli 3 kočky- protože 2 kočky nám zůstali po odmítnutí zájemce a už se nám nepodařilo nikoho sehnat. Takže jsem z toho trochu vyděšení, kolik koťat jsme jen za poslední půlrok dali do nových domovů, mimochodem máme i od našich zájemců i zprávy, jak se koťatům daří a neířkali nic o tom, že by se samo nedokázalo o sebe postarat...vím, že je lepší koťata mít dýl u matky..My také koťata najdeme hned, ale tyhle jsme objevili a kočka si je hned přestěhovala na místo nám neznámé, zatím to vždycky dávala na jedno místo, ale teď jsme hledali všude a nenašli jsme a přemýšlíme jesltli je třeba nepřenesla sousedům

Datum: 02.09.13 19:13
avatar

Koťata mají být nejméně 12 týdnů u mámy.I ta kočka to ví ( zdá se že narozdíl od Vás). Až kočka uzná , že jsou samostatně živoaschopná , přivede je. Člověk je zodpovědný za tvory,které si k sobě připoutal,včetně krmení a kastrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 02.09.13 19:19

My potřebujeme hlavně vědět, jakého jsou pohlaví a jak vypadají, abychom věděli jaké koťata máme nabízet. Jistě přivede je 12 týdnech, kde už z nich pomalu budou odrostlejší koťat. Chápejte, že zájemci chtějí, co nejmenší koťě, aby si u nich zvyklo.

Od: kejki
Datum: 03.09.13 19:52

Jedině kočku zadržet a pak sledovat kam spěchá. Ale stejně to není nic jednoduchého. Když zjistíte, že jsou na nedostupné půdičce sousedovy kůlny, kde on sám nebyl 10 let, tak je vám to taky houby platné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.