Jak přemluvit rodiče ke koupi koně?

Od: Datum: 31.08.13 14:34 odpovědí: 13 změna: 06.10.13 12:12

Achjo :( hrozně si přeju koně už asi 6 let .. :( vše s koňma umím a poslední dobou si o vlastním koníkovi povídám s rodiči mám i jednoho v inzerátech vybraného ale problém je že plavu a mám školu takže tréninky a závody :(( rodičům jsem ukázala můj plán jak bych si na koně udělala čas ale oni jen ohrnuly nosy a řekli ne! nebyl by na to čas! mám i kamarádky co mi nabídli že kdyby bylo nejhůře že se mi o něj skočí postarat jedna z kamarádek má v té stáji i vlastního vše jsem propočetla kolik by to stálo finance máme ale je mi 12 a oni říkaj až si koupíš auto tak tam budeš jezdit! jezdila bych tam autobusem jenomže se tam jde opuštěnou cestou a rodiče se o mě bojí :( zatím mětam vozí oni ale prej by tam furt jezdit nechtěli je to od nás 10 kiláků :( prosím pomocte mi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.13 14:41
avatar

Promiň, ale rodiče mají pravdu. Plaveš - sama jsem roky závodně plavala, takže vím, co obnáší každodenní tréninky a časté závody. Neměla jsem čas an kytaru, na kluky, pomalu ani na učení.

Natož na koně, který potřebuje denní péči, kterou neodbydeš během hodiny. Za chvíli tě začnou zajímat kluci, nějaké ty akce, pokud budeš dál plavat, tak i náročnější tréninky. Možná půjdeš i někam dál na střední, kde je daleko více učení a povinností, než na základce. A aby se ti o koně staral někdo jiný, protože ty bys na to neměla čas, mi přijde dost sobecké.

doplněno 31.08.13 15:07:

Zkus pár let počkat, až dorosteš, ujasníš si školu a jiné důležitější věci. Vždyť koně si můžeš pořídit v dospělosti kdykoli:)

Vím, že ti to teď přijde nefér a nemožné, abys pár let vydržela, ale taky jsem odmala chtěla psa, kterého jsem jako alergik nemohla mít:) A ve svých 26 letech ho pořád nemám, není čas, ale jednou ho mít budu *smich* *uf*.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: terka004*
Datum: 31.08.13 15:04

chápu to .. :(

Datum: 31.08.13 14:41

Ve dvanácti letech být vlastníkem koně? Za rok dva se zamiluješ a kůň není plyšák, nebo kolo, které lze opřít o zeď ve sklepě. a náklady na chov jsou vysoké, nezvládneš se o něj starat, fyzicky myslím a zaplatit tu službu není žádná sranda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: terka004*
Datum: 31.08.13 15:05

řekla jsem s financema není problém *andel*

Datum: 31.08.13 15:34

Promin, ale i tohle tvrzení je sobecké. S financema není problém, ale ty jsis ty finance nevydělala a utrácet za nesmysly je zbytečné plýtvání. Když se tomu koni něco stane, tak ta veterinární péče je možná dražší jak pořizovací cena koně. Navíc se mu musíš starat o jídlo, chodit za ním několikrát denně a uklízet po něm. Toho koně, jídlo i ten bordel musíš někde skladovat a to také něco stojí. Bude zima, takže kůň potřebuje mít také svůj tepelný komfort, určitě toho vypije 5x tolik co já a prostě to všechno něco stojí. Počkej až porosteš, až ti bude tak 15-16 tak za tím koněm můžeš jezdit na kole (10km není zas taková štreka), vydělávat si mžeš na brigádách a s plaváním můžeš seknout, aby jsi se koni mohla plně věnovat (vyjma učení, které je prvořadé). Potom bych to viděl jako reálné. Třeba si to do té doby s koněm rozmyslíš. Já měl v tvém věku tolik zájmů a koníčků, které mě hned přešly ... a v podstatě mi to drží skoro doteď. Po 12ti letech jsem sekl se svým životním koníčkem a v podstatě i snem, teď jsem si rok našel jiný koníček, ale neměl jsem čas se mu věnovat tak jsem s tím také sekl. Když si an to vyděláš, je to tvoje věc, ale pokud to musí sponzorovat někdo jiný, je to už něco jiného. Hlavně v tvém případě se jezdná o živé zvíře a to už skutečně není sranda. Určitě máš jen ty nejlepší úmysly a chápu, že máš velké plány, ale ve tvé situaci by bylo skutečně lepší s tím chvíli počkat.

doplněno 31.08.13 15:43:

Omlouvám se za chyby, jsem ještě rozespalej.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zab
Datum: 31.08.13 16:50

AHoj, je mi 15, taky jsem chtěla koně, ale bylo mi jasné, že to není možné a je to asi rok, koně mám ráda pořád, ale už ho nechci, protože chápu jak je to náročné, zkusila si se někdy starat o koně třeba týden? moje kamarádka má koně a já jsem ji s ním pomáhala asi 3 dny a přestalo mě to bavit ;) kydat mu hnůj skoro každý den, chodit ho krmit, chodit s ním někam na pastvu..až si začneš sama vydělavat tak pak zvážíš, jestli si koupit koně...:) ale přála bych ti to ... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 31.08.13 15:05

"Zatím mě tam vozí oni..." to znamená, že ke koním jezdíš a máš možnost starat se o ně a jezdit? Na co by ti byl tvůj vlastní kůň? Umíš si představit co je to za peníze? A nejen pořízení koně, ale krmení, zdravotní péče, trénink atd. Zůstaň u toho, že tam můžeš jezdit a máš možnost se o koně starat "jen tak".

Přečti si třeba tenhle článek:
http://www.konicci.cz/clanky/…enize-kupte-detem-kone-11366/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: terka004*
Datum: 31.08.13 15:12

Dost dobrej článek hodně mi pomohl.. Dám ho přečíst rodičům :) děkuju

Datum: 31.08.13 17:10
avatar

ahoj "terka004"

- nezlob se, ale tady nejde o to, co chceš Ty, - ale o to, co potřebuje zvíře, aby bylo šťastné.!

- je Ti probůh teprve 12 let, máš i jiné aktivity - jak bys se tedy mohla kvalitně a zodpovědně postarat o zvíře?! - a navíc o zvíře, které potřebuje hodně péče a je velmi citlivé!

- samozřejmě by to šlo, kdybys pro koně mohla finančně zajistit kvalitní ubytování, odpovídající péči a pravidelný trénink. Ty bys - jako majitelka - přicházela, mazlila se s ním, jezdila na něm, posílala ho na závody - ale musela bys platit.!

Máš teď na to? - na kamarádky bych se moc nespoléhala - už vidím, jak by se chudák koník zařadil do pořadu TV NOVA o týraných zvířatech. Pár let počkej - a jestli Tě láska ke koním nepřejde, tak uvidíš sama , co dělat. Marcela.

doplněno 31.08.13 17:15:

- zatím doporučuju chodit do nějakých stájí poblíž, anebo i k nějakému chovateli a naučit se žít s koňmi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: terka004*
Datum: 31.08.13 17:12

děkuju za radu :)

Datum: 31.08.13 18:13

A tam můžeš pomáhat se o nějakého koně starat, popř. si ho půjčovat na projížďky. Kůň nebude fyzicky papírově tvůj, nebudeš se o něj muset starat pořád, např. chodit tam ráno před školou aby jsi mu dala najíst apod, udělá to majitel a ty pak zas třeba přijdeš po škole a uděláš to místo něj. To zní rozumně ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: terka004*
Datum: 31.08.13 20:30

no pomáhám tam kamarádce ale má drobého koně ..

Od: tadytriholky*
Datum: 06.10.13 12:12

Kůň je velká zodpovědnost a vyžaduje také pozemek a všechna ta výbava, stáje, to není nic levného i když píšeš, že finance máte a na to, že ti je 12, tak bych řekla, že se spíše porozhlídni po jiném zvířátku než koni:) až budeš větší, tak si ho klidně pořiď, ale jestli tvoji rodiče s tím nesouhlasí, tak se s tím zatím smiř;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.