Vytí psa - pověry

Od: Datum: 29.08.13 11:57 odpovědí: 18 změna: 02.09.13 07:15

Zdravím všechny, dnes v noci někde strašně vyl pes. Vůbec netuším zda to byl ten náš, protože když jsem došla k oknu a otevřela ho abych se zaposlouchala tak najednou vytí utichlo. Už jednou se splnilo, že když vyla sousedova fenka tak soused opravdu zemřel. Nevíte někdo jak je to s pověrami kolem vytí psů? Nejsem nijak zvlášť pověrčivá, ale přece jenom - černá kočka, návrat domů pro zapomenoutou věc, psí vytí, ... nahání to trochu strach... Svítil sice trochu měsíc, ale jindy svítí taky a je ticho. Díky za případné odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pejskar
Datum: 29.08.13 12:01

To by v naší ulici byli už všichni hore kopytama :-/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.13 12:02

podle toho co slysim v obci vecer , tak by uz obec vymrela

Od: kajda*
Datum: 29.08.13 12:08

Je mi jasné, že psi někde štěkají a někde vyjí, u nás teda většinou jen štěkají. Vyjí za bílého dne např. když hraje rozhlas a nebo přijede takové to auto které vykupuje kůže a hraje přitom z megafonu dechovky. Ale prostě mě to vytí nějak uchvátilo a vím, že existuje spousta pověr, jen nevím kde je najít, proto se ptám...

Datum: 29.08.13 12:33

Možná je to náhoda,to vytí u vás,ale sousedova Rita zavyla ve dne přesně ve chvíli,když umřel :((ležel delší dobu nemocný doma)zrovna jsem byla na zahradě,když zavyla,až mě přejel mráz po zádech,a za minutku přišla sousedka...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.08.13 06:46

Kikinka112 - soused měl též fenku jménem Rita a též byl nemocný, ležel doma. Dobrá náhoda.

Nicméně, dnes v noci vyl náš pes takže to včera byl on také. Poslouchala jsem ho z okna, vyl v určitých intervalech. Nemůže to být ze stesku, teda aspon myslím, k tomu snad nemá důvod, pořád s ním někdo je, před spaním byl i na procházce a nevypadal nějak neštastně. Ani doma není nikdo neštastný aby se pes do toho vcítil. Nevím proč vyje, ale v noci když je člověk doma sám tak to opravdu nahání strach. Někde jsem tenkrát vyšátrala že je důležité kam pes při vytí kouká a kde sedí, odtud se pak dá poznat co přijde. Ale už nevím co tam bylo, nemůžu to najít. Na tohle jsem háklivá, na nadpřirozeno věřím, něco mezi nebem a zemí je a zvířecí projevy nijak nezlehčuju, i když to někomu může přijít dětinské nebo střelené...

Od: narf
Datum: 29.08.13 13:09

Taky jsem si původně říkala: no jo pověry. Ale ne, je to X-tý smysl, který lidé v průběhu staletí poztráceli.

Můj pes vyl např. 11. září: sousedíme s americkou ambasádou. Vyhlížel z okna a vycítil, že se vedle něco děje, z čeho jsou lidé trop. Tak se přidal, nevěda co jiného.

Teprve pak ta dvojčata ve večerních zprávách pronikla na veřejnost, ale ten zvláštní šrumec vedle u američanů skutečně byl už asi v 5 odpoledne...

Zvířata umí mnohem víc, než si myslíme. Vaše sousedova fenka prostě tu blížící se smrt dokázala vycítit - mnohem mnohem dříve.

Tím vytím psi něco říkají a my to už neumíme přeložit.

Datum: 29.08.13 14:30

přesně to si myslím taky *palec*...

Datum: 29.08.13 15:38

Ahoj "kajda"

- pokud se týká černých koček a zapomenutých věcí - už bychom museli být všichni (i lidé kolem nás) dávno mrtví.!

- pokud se týká vytí psů - taky mi to nahání docela strach (-i ty pověry kolem) - ale asi jenom proto, že jsem psa doma nikdy neměla - ale pes mého bratra v RD. taky dosti často v noci vyl - vždy jsem se bála, když jsem tam musela nocovat - ale nikdy se nic nestalo.

Jsem spíš pověrčivá na tzv. "přivolávání neštěstí " - když se něčeho hodně bojím a stále na to myslím, - tak mám strach, že se to skutečně stane! - Taky je to asi nesmysl - ale - co člověk ví, co je mezi "nebem a zemí"! . Raději se snažím neznámé "temné síly" kolem nás neprovokovat. Jinak - jsem hluboce nevěřící - ale člověk přece jenom neví všechno. Zdravím. Marcela.

Datum: 29.08.13 17:47

Myslím si, že vytí psa je podivný, nezvyklý zvuk, budící obavy a strach. Stejně jako houkání sýčka. Také se to uznává, jako špatné znamení. Napadlo vás, že třeba pes měl smutnou náladu? Depku jako vyšitou? :D Jo, mě zase vytáčí, když pes nechce být doma a tahá mě ven po celou noc. Plyn vpořádku, elektřina a voda také. Vyjdu ven, pes si vzdychne a sedne si vedle mě. Nechce ani čurat, ani kakat. Jen nechce být v domě. To mám černé myšlenky *plac*

doplněno 30.08.13 06:52:

Pes známých měl boudu pod hruškou. Mi, při spaní, spadnout hruška na střechu boudy, vyju po celou dobu, dokud všechny neopadají

Od: ben®
Datum: 29.08.13 18:46

Dobrý den, v jednom TV dokumentu o psech bylo uvedeno, že pes má údajně 7x lepší sluch a 100x lepší čich, než člověk. Pokud k tomu přidáme prokázanou schopnost, kdy pes vycítí náladu svého pána, jako je nervozita nebo strach, tak se asi nelze divit, že nám něco avizuje.

Jenom to umět správně vyhodnotit a ne ho hned "seřvat", když nám to oznamuje tím svým způsobem.

Zdravím!

Datum: 30.08.13 15:45

O tom čichu jsem četla že 700x lepší člověka. Stopu člověka prý zachytí přes gumovou podrážku. Prostě 1 molekula a pes už ví, zejména ten cvičený, policejní. Ta tušení něčeho je vůbec jiná kapitola, ale umí. Kdo má psa, tak to pozoroval.

Datum: 29.08.13 20:41

Nemohu se vyjádřit k vytí ani k pověrám, ale na příjemnějším příkladu uvedu, že pes ví. Jak, proč, z čeho to pozná, jsem nevysledovala.

Nemám v pořádku ledviny, musím víc pít, proto i častěji navštěvuji WC. Z rodinných důvodů se nedostanu z domu příliš často, ale při každé cestě na nákup, na úřad atd. beru psa s sebou. Tyhle cesty z domu jsou velmi nepravidelné, někdy jdu na nákup v 7 ráno, další den v 7 večer. Před každým takovým odchodem z domu si pro jistotu odskočím na WC. A pes to až na ten jeden jediný případ vůbec nevnímá. Možná někde spí, možná prohání vrabce na zahradě. Ale v případě, že už mám v hlavě vycházku a přípravy na ni zahajuji tou cestou na WC, je okamžitě u mě, uši vztyčené, ocáskem vrtí a prostě ví, že za chvíli vyrážíme.

Omlouvám se za tu mírně intimní součást vyprávění, ale právě na to pes reaguje. A reaguje naprosto neomylně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.13 13:55

pro "bimbam"

- pořád to říkám - zvířata nejsou blbý - a vědí možná více, nežli si dovedeme představit. Ahoj. Marcela

Datum: 30.08.13 14:28

to mě připomíná naši fenku ,10x jsme mohli nasedat do auta a jet kamkoliv,ale když se jelo k mým rodičům,okamžitě seděla u auta a prostě to věděla *ua*(ona to tam milovala,bohužel už tu není)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.08.13 15:47

No a jak na to přišla? Ten šestý smysl, člověk vyzařuje něco o čem neví, ale pes to zkrátka zachytí.

Datum: 30.08.13 16:51

Já nevím. Náš pes vyje, když nebereme mobil, a taky v poledne každou první středu v měsíci, když probíhá zkouška sirén.

Datum: 02.09.13 06:59

Takže jsme zjistili, že sousedovic fenka se hárá a ten náš trumbelín se o ní pokouší... tolik k jeho vytí, chodil na půdu aby byl k feně blíž a vyl. Teď už je klid tak snad nehrozí ani žádné špatné zprávy... ale než na to člověk přijde tak je to opravdu dosti strašidelné.

Mimochodem, v kolika dospívají psi? Náš nikdy takhle kvůli feně nevyváděl a všichni říkají, že je to tím, že dospěl. Ale v 6 letech? Není to nějak pozdě? Třeba druzí sousedi mají psa, tomu bude rok v zimě a vyváděl teď taky jak pominutý, kdežto ten náš byl výdycky v klidu a vyváděl jen teď...

Díky všem za reakce.

Datum: 02.09.13 07:15

Záhada je vysvětlena! Psi to mají jako lidé. Je mnoho holek okolo, ale jen jedna nebo dvě jsou neodolatelné. Navíc, při příštím hárání ho už nebude zas až tak vytáčet. Třeba. ;) Psi dospívají, když při čurání začnou zvedat nožku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.