Tasemnice u kočky

Od: Datum: 28.08.13 17:10 odpovědí: 6 změna: 01.09.13 17:24

dobrý den, všimla jsem si u naší kočky včera tenkého proužku co jí vylézal z prdelky, určitě je to tasemnice šla jsem do lékárny kde jsem prášek proti ní vždy kupovala nabídli mi jen prášek na odčervení, pomůže tenhle i proti tasemnici? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.13 18:01
Dobry den,
ja bych rekla, ze ty nejcasteji pouzivane tablety na odcervovani, pusobi proti sirokemu spektru parazitu, takze i proti tasemnici..
Mate k tabletam i nejaky pribalovy letak?
doplněno 28.08.13 19:00: Napr. Drontal pro kocky, pusobi i proti tasemnicim.. Zkuste jinou lekarnu, pekne Vas lekarnik odbyl. Pochopim, kdyz by to nevedel z hlavy, ale v pribalovych letacich se to pise, jen by se musel podivat.
Event.si tablety kupte u vaseho veterinare a budete mit jistotu.
doplněno 28.08.13 19:09: Jen si myslim, ze to odcerveni bude treba opakovat a bala bych se, ze nebudu vedet kdy muzu znovu a co kdyby to treba nezabralo.. Osobne bych se sla poradit na tu veterinu.
Ohodnoceno: 0x

Od: mixie
Datum: 28.08.13 18:31

no právě že ne, říkala jsem si že se zeptám tady, nic jsem nekoupila lékárník mi řekl při otázce zda mají prášek pro kočky proti tasemnici odpověděl že mají jen na odčervení a odkázal mě na veterinu. roky jsem je kupovala v lekárně docela mě to překvapilo

Datum: 28.08.13 18:54

Já bych šla na veterinu i s tím kouskem červa o kterém bych si určitě nebyla jistá co to je a tam by mi už poradili a prodali tablety co toho parazita usmrtí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.13 17:48

I já bych šla, s červem, ve skleničce k vetovi. Ten to pozná a vyřeší nejlépe. A neváhala bych, než to chytne celá rodina.

doplněno 29.08.13 17:50:

alik, nechci strašit, ale některé odčervovací léky dost likvidují ledviny nebo játra.

Od: kejki
Datum: 01.09.13 17:24

Ale na tasemnici to chce opravdu dvakrát po 14 dnech. Jenže když chodí ven, stačí blecha, myš a má jí zase. Dávat tablety preventivně po měsíci mi přijde také přehnané, důležitější je zajistit život bez blech.

Od: alik®
Datum: 28.08.13 19:37

Dobrý večer. Letos na jaře jsem též řešila problém s tasemnicí u kocoura. Musel to mít v sobě dlouho, protože dost baštil, ale pořád byl pohublý. Až nakonec vyzvracel 30cm. dlouhou tasemnici.Přesto. že kočky pravidelně odčervuji měli jsme takovýto problém. Veterinář mi nepomohl, ale v lékárně mi doporučily Drontal. Dávala jsem 3krát po 14ti dnech a pak po měsíci a teď dávám každý měsíc. Od té doby už nic nemá a znatelně se spravil.Když kočičky běhají venku je třeba je odčervovat častěji. Ale k tomu se člověk dopracuje lety. držím palce, aby všechno dobře dopadlo. Alik

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.