Sršeň nebo vosa vs bodnutí

Od: Datum: 24.08.13 12:37 odpovědí: 5 změna: 24.08.13 16:49

Byla jsem venku se psem na poli a z druhé strany našeho domu je hnízdo vos nebo sršní. Pes se mi zaběhl zrovna tam a já si šla pro něj. Jenže jsem omylem odpinkla "něco", co mě za chvíli štíplo do hlavy. Okamžitě jsem se vrátila domů a šla chladit ledem a octem. Pak jsem to řekla mámě, že tam je hnízdo, která se tam šla podívat a řekla mi, že to jsou sršni a já mám teď hrozný strach, že se mi něco stane. Stalo se to včera a teď už to nebolí. Zatím. Je ještě nějaký "babský" trik proti tomu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 24.08.13 12:41

Přes všechny tlachy má sršeň méně jedu než vosa, takže nic nebezpečného. A když to bylo včera a už to nebolí, zapoměňte na to.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.08.13 12:55
avatar

Po štípnutí sršní, vosy nebo včely můžeš dostat anafylaktický šok, což je přehnaná alergická reakce. Jenže to bys musela být alergická na štípnutí, pokud nejsi tak jedno žihadlo ti neublíží. Tato reakce přichází bezprostředně po štípnutí, takže teď se už nemusíš ničeho obávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.08.13 13:10
avatar

Jak píše Fribble, žihadlo šršně sice bolí, ale má mnohem méně jedu než vosa či včela. Navíc, kdyby jsi byla alergická nebo nastal nějaký problém se šokem apod., tak to nastane do pěti minut, ne po 12 hodinách.

Chvíli to bude bolet, ale nic nehrozí:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 15:09
avatar

Pokud se to stalo včera, je to vyřízený.

Pro příště: na vosí (nebo podobné) píchnutí se dává cibule.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 16:49
avatar

Já jsem kdesi četl, že stačí hodit a držet hrst hlíny na bodnutí, pár minut, když není cibule. A pak je to cajk! Zkusil jsme to a ono to fakt funguje :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.