Vrátí se nebo najdeme kocoura?

Od: Datum: 17.08.13 16:10 odpovědí: 19 změna: 28.08.15 18:37

dobrý den,moc prosím o rady.Před dvěma dny jsme jeli na veterinu na očkování,bohužel náš 7letý kocour nám před vet.utekl.jaká je šance ,že ho najdeme,,,?Je možné ,že najde cestu sám,,,?ASI TĚŽKO,JSME ZOUFALÍ.Je kastrovaný,7let starý,zdravý,dobře živený a hlavně milý a miláček rodiny.Jeli jsme autem asi 7km od nás..V okolí veteriny jsme ho hledali,utekl do soused.zahrad,ale není po něm vidu,slechu.Vylepili jsme nějaké plakáty a hledali a volali i v včera v noci-nic.Ztratil se kousek od kolejí,není zvyklí na rámus a vlak,myslíte,že je tak vystresováný a neozývá se,spíš si myslíme,že je někde úplně pryč od toho hluku.Děkuji za každou radu a zkušenost J

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.13 16:20

Kocour není vůbec hloupé zvíře. To, co napíšu, vypadá jako pohádka, ale je to pravda. Starší manželé ve Zruči nad Sázavou měli kocoura. Vydali se autem k příbuzným na návštěvu do Přelouče, trasa asi 60 km. Kocoura vzali s s ebou. Přijeli před Čáslav, půl cesty už měli skoro za sebou, když kocour začal v autě lítat a divočet. Mysleli si, že potřebuje na záchod, nebo mu je špatně, tak v lese zastavili. Kocour vyletěl z auta velkým obloukem a už ho nikdo neviděl. Hledali, čekali, nakonec jeli dál, ale návštěva tím pádem byla smutná. I při návratu domů na tom místě dlouho stáli a volali. Nic, jen les šuměl. Tak se vrátili zpátky do Zruče a kocoura oba obrečeli. Asi za 14 dní sedí pán na lavičce před domem a co nevidí - po cestičce se blíží jejich kocour. Sice vyhublý, ale jinak v pořádku. Musel urazit asi 25 km. Pán volá na paní: Mámo, pojď sem honem, náš kocour se nám vrátil. A přijel vlakem, jde od nádraží! *smich* Tak Vám přeji, aby to dopadlo stejně radostně. Kocour se jen tak neztratí, nebojte se. Uvidíte, že se vrátí. Jaga.

Ohodnoceno: 4x

Od: wamp®
Datum: 17.08.13 16:31

"Babička" má pravdu,je to přesně tak:)Kočka je vlastně šelma,a to velice chytrá,on se Vám co nevidět vrátí,cestu domů si najde.Také jsem slyšela již spoustu historek,a vždy s happy endem:)

doplněno 21.08.13 12:14:

Sebod,sranda muší přece bejt *smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.08.13 11:13

Wamp. A já zase slyšela plno historek bez happy endu. Docela obdivuji odpovědi typu : "URČITĚ se Ti vrátí." Ano, může cestu domů najít, ale těch nástrah je moc a moc. A taky si cestou může najít úplně nový domov.

Ale anbch nebyla za pesimistu. Našemu kocourovi se s jeho "ženou" narodila koťata. V tu chvíli vzal do zaječích a ČTYŘI roky jsem ho neviděli. A až po takové době se najednou objevil doma. Asi usoudil,že koťat už jsou z domu a nehrozí mu žádná vyživovací povinnost *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 17.08.13 17:59
Nechci.strasit, ale mate to 50:50. Kdyz ho nic neprejede, tak se vrati.
Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 17.08.13 18:05

Popravdě, nevěřím tomu, že přijde sám. Možná snad, jestli byl venkovní. Letáky jste vylepili, ještě snad obvolat útulky v okolí, jestli se nenašel a čekat. Dva dny jsou moc krátká doba, nejspíš je někde zalezlý, pozoruje okolí a bojí se vylézt. Až ho hlad donutí, vyleze a nejspíš půjde za nějakými lidmi, protože v ně má důvěru a bude u nich hledat jídlo. Já bych se vracela na ono místo každý den pozdě večer, když je klid a zkoušela ho zavolat. No a pro příště, kočka patří vždy do pevné spolehlivé přenosky, z které se vyndavá až v dobře zabezpečené místnosti.

Ohodnoceno: 3x

Od: kejki
Datum: 18.08.13 00:20

Přesně tak, všude jsou nepřátelští psi, kocouři, auta a lidé. Chodit a volat po jedenácté, kdy už je šance, že se uslyšíte.

Od: janaa*
Datum: 18.08.13 00:36

Já věřím, že se najde, kočky jsou neuvěřitelné, naší číču našli po silvestru asi 6 km od domu, přes 4 velmi rušné silnice, a skoro v centru města, takže vážně nebezpečné místo*modla* Záleží na jeho povaze, jestli se bál lidí, dorazí k Vám po svých, jestli má lidi rád určitě se Vám někdo brzy ozve, že se kocourek našel.

Opravdu moc držím palce!

Datum: 21.08.13 10:59

Občas nakoukněte do útulků, třeba ho někdo odchytil a dal tam. Napište, jak to dopadlo, jestli se vrátil nebo našel. ;)

Datum: 21.08.13 13:26

Když se nevrátí, musíte věřit, že se ho ujal někdo hodný.

Ale hlavně chci připomenout, co už asi teď víte. I tu nejhodnější, nejklidnější kočku vždycky přepravujte jen v přepravce a přepravku otevírejte až za zavřenými dveřmi. Nejste první, komu takhle z auta, z náručí nečekaně vylítla kočka jako blesk.

Ohodnoceno: 1x

Od: sagin
Datum: 22.08.13 10:55

Zdravím všechny kdo mě podpořili v zoufalé situaci.Vůbec nechápu jak je to možné,ale kocour se po týdnu hledání a vylepování fotek atd,vrátil sám,zajímalo by mě ,jak to zvládnul,když jsme jeli autem a je to od nás asi 7km.,jsme nadšeni,je v pořádku,už jsem přestávala doufat,je to bezvadnej pocit,neumím si totiž život bez zvířat předctavit.Mějte se J.

Datum: 22.08.13 11:03

Vidis ze i v tomto radci vedeli ze kocouri se ve svete neztrati. Nevime proc tomu tak je, ale opravdu je to zvlastni. Taky sem zazival peklo kdyz mi utikal kocour a vracel se po tydnu krvavy, hladovy, zbity ale vcelku spokojeny.

Od: wamp®
Datum: 22.08.13 13:23

Jejdááá,to mám ale radost,možná větší než Vy *ua*Vždyť říkám,že jsou to "borcííí" *ua*

Datum: 22.08.13 16:25

Co na to říct! ÚŽASNÉ! :) A beztak si váží domácí stravy, že?

Od: sagin
Datum: 23.08.13 13:47

No,choval se tak nějak,jako kdyby si říkal co jste mě to udělali?,mlsný je stálepřed chvílí u nás začal okolo domu jezdit stroj na postřik řepy,vzbudil se a zmizel a ted jsem ho viděla,jak leze z pod postele,tak ,jak hrdina přežil?asi,tak,že byl hodně opatrný.Chci se ještě zeptat k čemu slouží čip na zvířata.díkyJ

Datum: 23.08.13 16:08

Čip na zvířata je největší vládou povolený podvod. Existuje mnoho registrů a nikdo nikdy neví, kam majitel zvířete nebo veterinář číslo nahlásil. A také nikdo nezná spojení na ty registry. Kdyby byl jeden registr a telefon, nějaký jednoduchý jako na hasiče, tak to by bylo jiné kafe! Ale takhle?! *plac*Dokonce paní M.Kubišová v televizi nabízela čipovaného kocoura, protože nikdo nedokázal majitele najít. *plac*V Ostravě máme povinné čipování do konce roku u psů. Jsem z toho celá vzdorná a smutná. Jsou to zbytečně vydané peníze a přibude zase jedno místo, kde mají má data, vhodná k obchodování a prodávání dále. Protože obchod s osobními údaji je dnes už velkým kšeftem!

doplněno 24.08.13 10:19:

U toho foxteriéra by tetování mohla dohledat plemenná kniha. Snad. ;) Vůbec nechápů, proč evidenci čipů právě k plemenné knize nepřifaří. Třeba. Když existuje taková technika jako je pc, zas až tak problém by to neměl být. Zvláště pak, když je tolik nezaměstnaných. Bylo by to smysluplné.

Datum: 23.08.13 21:26

No vidíte. A evidence koní je jiná - musí se evidovat i kříženci, každý má čislo, před pár lety se začalo s čipováním. Když se najde kůň, přečte se číslo na hřbetě volá do Slatiňan a hned se ví. Kdyby se každý pes musel registrovat k centrální evidenci, nebyly by plné útulky. Já jsem se také divila, když jsem našla tetovanou fenku a vet se ani nesnažil volat na nějakou organizaci (byl to teriér, jako Dášenka), že to nemá vůbec cenu, že to stejně nikam nevede, pouze k chovateli a ten si většinou nevede adresář. Tak jsme ji měli zavézt do útulku. Dobře to dopadlo, paní se hned druhý den našla a přijela se poděkovat.

doplněno 23.08.13 21:29:

Známá se stěhovala a přestěhovala i Paní kočku. asi tři dny zůstala a pak se ztratila. Asi si řekla, že tam teda nebude. Za týden byla zpátky v původním domě a to musela přejít frekventovanou státní silnici a dokonce i dálnici.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.15 18:08

Babko, chce se to trochu zajímat. Taky jsem byla proti, ale situace se pomalu zlepšuje. My máme psíky čipovaný a jsme v Národním registru majitelů zvířat. Z čipu se přečte vše. Teď jde o to, kdo všechno čtečky má. Městská (obecní) policie ano. Do útulků se "šíří" pomalu taky. Průšvih je v tom, že existuje xxx výrobců čipů, ale neexistuje čtečka na všechny dohromady. To je blbý. Ale to mám informaci několik let starou, třeba je to dnes jinak. Ale prostě máme lepší pocit když mají čip.

http://www.narodniregistr.cz/

doplněno 27.08.15 18:24:

Čip je samozřejmě nahlášen i na magistrátu. Kdyby to takhle dělali všichni tak žádní ztracení pejsci nejsou. Ale bohužel...

Datum: 28.08.15 18:37

Haninko, když mi někdo ukradne Dorku a převeze ji do jiného města a tam vyhodí, jak ji najdu? Myslíte, že má moji adresu v čipu? To vůbec ne! Tam je číslo, pod kterým by čip a tedy i zvíře, dohledatelný. Kdyby byl centrální registr, pak půl bídy. Zavoláš, nahlásíš číslo a oni mají k číslu zaregistrovaného majitele. *hej* Marta Kubišová v pořadu Chcete mě, nabízela parádního kocoura a řekla: Kocourek má čip, ale majitele jsme nedohledali. *hej* Těch registrů je veliké množství a majitel zvířete o nich neví. Jooo, kdyby byl jeden, klidně třeba přifařený k Plemenné knize, kde registr už je a počítačové vybavení také. Celý svět by znal jejich adresu, mail a telefon, pak určitě ano. Ale takto? Zase na mnoha místech jsou má data a k nim má přístup kdokoliv. Na kolika místech už jsem a naprosto zbytečně. *sok* Schválně, řekněte mi, proč jsou útulky plné, když se dají majitelé dohledat? A čipování je povinné. To je reakce na vaši poslední větu.

Datum: 25.08.15 20:48
zdravim,dnes se nam take stratil kocour cca 8 let,kastrovany... je na dovolene na chate cca 30 km od Brna. Myslite ze se vrati k te chate do nedele. Pak uz bohuzel odjizdime... Sanci na zhledani v Brne vidim mizive,jelikoz jsme bytaci...

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.