Kotec pro vlčáka

Od: Datum: 17.08.13 15:19 odpovědí: 11 změna: 24.08.13 18:33

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo poradit, jak postavit kotec pro německé ovčáka? Vím jen to, že bych to mělo být 3x3 m. Ale nevím z čeho to přesne udělat, zda dělat betonový základ atd. Poradí prosím někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.08.13 15:30

Raději bych volil 2x4 m, ať má alespoň pár kroků. Jinak zabetonovat sloupky po 2m - výška podle spádu střechy, ty nižší min. 180cm, ať můžete vevnitř chodit. Oplocení z Kari sítě 6mm. oka 10x10. Pětku prohne, jak na ni bude skákat. Mezeru mezi sítí a střechou vybednit prkny, jinak přeleze jak po žebříku. a podlahu betonovou (třeba udusaný štěrk a betonový potěr), kvůli podhrabání a hlavně úklidu - vystříkání hadicí.

Ohodnoceno: 0x

Od: marekk*
Datum: 17.08.13 16:28

Na internetu jsem hledal nějaké obrázky, ale téměř u všech kotců byla zem dřevěná, nevíte proč? Vždyt je to přeci nepraktické, ne?

Datum: 17.08.13 17:35

Pravděpodobně kvůli teplu pod nohama v zimě, ale pro hygienu fandím betonu. A pokud pes bude mít správnou boudu s předsíňkou, nevidím problém.

Od: uska®
Datum: 17.08.13 18:33

Německý ovčák nepatří do kotce. Postav zateplenou boudu s předsíňkou a oploť pozemek.

Datum: 17.08.13 20:09

Vlčák tam bude jen když budu v práci, ale jinak bude travit čas se mnou.

Z jakého jeklu jsou dělané kotce?

Datum: 17.08.13 21:27

Ty obrázky byly je příklad podlah - beton, dřevo, napůl ... jak koho napadne. Jinak já osobně mám ověřený model podle prvního příspěvku.

Datum: 18.08.13 13:53

Ano, něco takové bych i taky představoval, ale z jakého jeklu (rozměru) je dělaná ta přední část, která je zamřížovaná?

Datum: 18.08.13 14:06

Stačí na kostru kotce jekl 30x30x2 mm? Nebo je to málo?

Datum: 19.08.13 06:42

Syn má kovovýrobu a kromě nádherných kovaných plotů dělá třeba i výběhy pro psy. Kovové, z takových 4 hranných tyčí. Pokud jste z Pardubicka, není problém. Tím ale nechci dělat na Poradně reklamu. Jaga.

Datum: 19.08.13 17:34

Nemohla by jste zjistit jaké rozměry těch 4 hranatých tyčí používá na stavbu?

Datum: 24.08.13 18:33

Já mám kotec ze svařených lešeňových trubek a karisítě. Podlaha je dřevěná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.