Mrouskají kocouři?

Od: Datum: 17.08.13 11:17 odpovědí: 12 změna: 19.08.13 10:53

Kočky - samice - se mrouskají, co dělají kocouři? Jaký výraz použít? Byla jsem opravena, že kocouři se nemrouskají (ale už mi nebyl sdělen ten správný výraz), tak bych byla moc ráda, kdyby mi někdo odpověděl. Ať jsem zase o něco chytřejší ;). Díky.:D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.08.13 11:34

Samotného mě to zajímalo, ale ať hledám jak chci - kocour je trvale v říji a přivolá ho každá mrouskající se kočka...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.08.13 11:45

Měli bychom se zeptat "borax", ten (ta) to jistě ví. Podle mého je název mrouskání odvozen od zvuku, který kočky (ale spíš kocouři) vydávají. Ale pravda je, kocouři můžou pořád *smich*to zas jo...

Od: ben®
Datum: 17.08.13 11:48

Dobrý den, no, vidíte a já jsem si doposud myslel, že k mrouskání je zapotřebí kočky a kocoura.

Tedy, že to "konání" se takto pojmenovává. Takže asi na mrouskání stačí jenom jedna kočka? To je zajímavé. Asi zůstanu u původní znalosti, byť je zřejmě nesprávná. Zdravím!

doplněno 17.08.13 12:04:

72mona3 - máte pravdu - žil jsem v bludu. Už jsem si to našel. A je tam zajímavý odstavec Názvosloví.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Estr%C3%A1ln%C3%AD_cyklus

Datum: 17.08.13 11:57

Ano, kočka se mrouská, i když je chudinka zavřená sama v bytě. Pokud se mrouská, je svolná k páření ("konání"). Ale jestli k němu opravdu dojde...:D

Datum: 17.08.13 12:18

Díky, už jsem se na to taky mrkla. Takže je jasné, že samci pouze pohlavně dospějí, ale konkrétní název, kterým bych si to zjednodušila, aniž bych byla za hlupáka tedy není. Díky *smich*

Datum: 17.08.13 16:29

Tak, konkrétní název pro samce není. Ten prostě, když vycítí, že samice je připravená, svolná a v příznivém období, tak prostě koná. Jinak, pro legraci: feny se hárají, krávy se běhají, kozy se prskají, prasnice se boukají, kočky se mrouskají, králice se remlují, zaječice se honcují a jezevčice se chrují! *sok* Je to tak! A co dělá prcek? *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.13 16:35

Jaguš. To je trošku jinak, "Co děláš cvrčku?".."Cvkám".." A co děláš Ty, prcku?".. "*smich*"

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 17.08.13 16:35

Cvrček cvrká a prckovi už to nějak nejde! ;)*smich*

Datum: 17.08.13 16:37

Kocour loudí, pochtívá?! Svádí, volá,?! :D Asi pro to slovo není.

Datum: 17.08.13 17:05

tak tady pročítám tu diskuzi o plzeňském pivu a nestačím se divit! jsem pro emancipaci všech kocourů a chtěl bych, aby je projevům jejich sexuchtivosti říkalo také mrouskání

Datum: 17.08.13 18:26

Pro "72mona3"

kočky se mrouskají ("hárají") - asi 3-4x do roka - ale kocouři se páří pořád - nevím, jak se tomu u nich říká? - jakmile potkají mrouskající se (hárající) kočku - můžou se okamžitě a s nadšením přidat.

Měla jsem nekastrovaného kocoura, měl k sobě i částečně kastrovanou kočku - a když ho přestala bavit - uspokojil ho měkký polštářek - a to každý den několikrát. Jinak to ale byl velice chytrý, čistotný a hodný kocour - ani moc nečural po bytě. Umřel stářím a měla jsem ho moc ráda. Marcela

Datum: 19.08.13 10:53

Ahoj.

Výraz mrouskání u kocourů jsem totiž původně použila k určení pohlavní dospělosti ("až se začne mrouskat, pak až nechat vykastrovat"), protože mi přišlo moc zdlouhavé popisovat: "až začne značkovat, ještě nemusí být plně vyspělý, ideální je počkat do prvního aktu páření, aby byla stoprocentní jistota..." Prostě krátce a jasně "mrouskat", přestože to není výraz pro kocoury.

A jinak souhlasím s ukulele

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.