Buxus a andulky

Od: Datum: 07.10.13 09:03 odpovědí: 4 změna: 09.10.13 08:57

Zdravím, prosím o radu. Můžu dát větvičky buxusu do voliéry k andulkám, korelám a rozelám? Nevím, jak je to s jeho jedovatostí či nikoliv. Díky moc. Do voliéry dávám třeba smuteční vrbu, tu milují, ale ta brzy seschne. Rád bych tam dal nějaké větvičky, které vydrží déle zelené.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 07.10.13 10:49

Z Wikipedie - Rostlina obsahuje alkaloid buxin, který po požití způsobuje otravu zvířat i lidí. - taže by to asi nebylo to pravé. Dokud je venku zeleno, stačí i pampeliška, přes zimu jsem míval v lednici koupený salát a po listech jim ho dával (vydrží min. týden). Ale v zimě jsou vděčné i za jabloňové, osikové nebo lískové letorosty bez listí, oloupou je do bíla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantik*
Datum: 07.10.13 13:15

s větvemi souhlasím. Já to myslel tak, že to je jako i ozdoba té voliéry, když tam je olistěná větev. Takto to je třeba s tou vrbou, ale jak jsem psal, dlouho nevydržía rychle opadá.

Od: fribble*
Datum: 08.10.13 17:04

Když chceš olistěnou větev i jako dekoraci, je to dobrý nápad. Musíš ale uříznout větev dost dlouhou, spodek odvětvit, prostrčit mezi dráty klece a venku dát do sklenice s vodou. Pokud budeš vodu měnit, vydrží dokud ji anduly neozobou. Můžeš si udělat i zásobu na zimu, kroucená vrba vydrží ve váze dost dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantik*
Datum: 09.10.13 08:57

ale co třeba ten buxus? Ptám se proto, že vím, že doma na zahradě v něm normálně hnízdí ptáci a viděl jsem ho i ve voliéře u zebřiček a jiných měkkozobých.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.