Smrdí fretka?

Od: Datum: 16.08.13 19:28 odpovědí: 28 změna: 04.02.14 18:08

Hezky den,chtěla bych si pořídit samici fretky moje máma si myslí že smrdí protože má kamarádku a ta má fretku a hrozně smrdí.Já jsi myslím že má jenom svůj zápach a když se bude pravidelně čistit jak jsem četla na internetu tak to bude dobrý.Potřebuji mámu přesvědčit.Moc děkuji odpovědi.;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.13 21:23

Smrdí a kdo říká, že ne tak nemluví pravdu. Dceru to přešlo po týdnu kdy hlídala fretku kamarádce. Máte pravdu, svůj pach má každé zvíře i my lidé ale fretka podle mého smrdí i když zrovna nepoužije pachové žlázy, když je použije tak můžete začít čistit celý byt a prát šaty ze skříně.

Ohodnoceno: 1x

Od: terkabusi
Datum: 16.08.13 21:29

jj ale když není nervozni tak nepouští

Od: hop®
Datum: 16.08.13 21:34

Většina zvířat mívá svůj specifický pach, freťule je tchořovitá šelma, tak je ten pach znatelnější. Mně osobně není nepříjemný, ale pokud fretka hárá, je to pach znatelný, nezabráníte mu ani kastrací, pach se projevuje i při falešné březosti. A není to o hygieně a pravidelném čištění, věřte mi.

Jaký je rozdíl mezi tím, jestli "má jenom svůj zápach" anebo jestli "hrozně smrdí"? Je to jenom o úhlu pohledu, já jsem spíš pejskař, a když nějakej zanedbanej čeníšek smrdí jak zmoklej pes, tak je to opravdu skoro k zadušení. Ale já mám pesany rád, mně i tenhle smrádek nějak voní...

doplněno 16.08.13 22:47:

Terko, měla jsi někdy freťulku v náručí? A hlídala jsi někdy třeba týden smečku tří fretek? Já se obávám, že máš všechny svouje "moudrosti" jen vyčtené z internetu, ale opravdu pozor na to, abys sama nebyla zklamaná! Fretky jsou pěkné potvůrky, kousavé, když se jim nevěnuješ tak se jich budeš bát, protože Tě kousnou hned jak budou moci, ono vymazlit takovou fretku aby byla přítulná není žádná legrace! Je to o Tvém času, musíš se jim fakt věnovat, nesmíš se zpočátku bát nějakého rafnutí, při kterém teče krev. Vychovat si z fretky kámošku není jednoduché, věř mi!

Zkus se někdy domluvit s někým, kdo fretku má, pohlaď si ji, pochovej si ji, a nech si vyprávět o výchově. Pak sama zjistíš, že s tím smrádkem má mamka prvdu, a když se Ti ta fretka nepověsí na nos nebo na ruku, tak buď ráda...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.08.13 10:16

Myslím, že toto je velmi dobrá rada *palec*.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.13 11:12

Ještě se zeptám, co fretka žere? V jakém množství a jak často.? Jaké jsou náklady na jeji výživu? Cca, odhad.

Datum: 17.08.13 12:14

Fretky co znám, běžně žerou kočičí granule, spotřebu odhaduji asi na dvě polévkové lžíce denně, ale asi záleží i na tom, jakou mají možnost pohybu. Pokud jsou zavřené v kleci, tak téměř pořád spí, a moc nežerou. Pokud jsou vypuštěny třeba do bytu, začnou "řádit", a pak si zalezou do klece, nažerou se usnou... *smich*

Od: pb®
Datum: 17.08.13 12:14

Jo jo, máte pravdu, jsou to sice roztomilé ale kousavé, sradlavé a nečistotné potvůrky. Za mě, kočka je do bytu mnohem lepší společník. Od fretek jsem byla pokousaná mnohokrát a to jsme je měli asi od 5ti nebo 6ti týdnů věku, pořád v kontaktu, po dosažení dospělosti vykastrované. Vlastní kočka mě nekousla ani jednou. Hovínko a načůráno neustále vedle kadibudky a to byly v každé místnosti minimálně dvě neustále čisté. Od kočky se mi něco podobného stalo za 16let chovu 2x a to pouze jako protest. Jednou kvůli novému členu rodiny a podruhé, protože jsem chudinku omylem zavřela na celý den v ložnici. K tomu s fretkami jsme řešili pořád nějaké zdravotní problémy, s kterými si veterináři nevěděli rady. No ale bylo to v devadesátých letech, kdy fretky nebyly příliš rozšířené, teď už se snad veti dovzdělali a jejich služby jsou lepší.

Od: pb®
Datum: 16.08.13 22:23

Nepřesvědčíte, protože opravdu smrdí. Když jsem byla malá, měli jsme postupem času fretky celkem tři. Žily s námi normálně v bytě jako kočky, ne zavřené v nějaké kleci. Spoustu čistých kadibudek neustále k dispozici, přesto jsme měli jejich pachem načichlé vše. Když mi děti ve škole říkali, že to ze mě cítí, nevěřila jsem jim a myslela si, že to říkají schválně, aby mi ublížili. Po spoustě let si kolegyně v práci pořídila fretku a já jsem hned zavětřila ten známý pach. Zkrátka kdo s fretkou žije, už to ncítí, kdo ne, tomu smrdí.

Ohodnoceno: 2x

Od: terkabusi
Datum: 17.08.13 12:10

Děkuji moc za odpovědi čas bych na fretka měla mám 3 nahace a je to taky těší na čas měla jsem mysku která my po 2.6 roku zemřela a byla jsem hrozne smutná a tak jem si chtěla pořídit fretku ale je problém ze ja nikoho kdo ma fretku neznám skupin se zeptat mámi jestli by se mnou nezajela k nejaké chovatelce a popovídali bych si s ni pohladila a zvířátko bych si měla popřít na zacatku záři ještě nápisu jak to dopadlo děkuji ale za odpovědi *ee*

Datum: 20.08.13 18:54

Fretku jsem měla 4 roky, pak mi utekla, protože nebyla zavřená v kleci. Na bedýnku se naučil chodit do 3 týdnů,ale občas šel i vedle :( Byl to samec, jmenoval se myšáček Každý den jsme chodili ven, třeba na 4-6 hodin. Oni strašně trpí,pokud jsou zavřené někde v kleci a dlouhého věku se nedožijí. Také jsme chodili na očkování. S potravou nebyl problém, měl rád ryby , sýry, jogurty,banány atd. Každý týden jsem ho koupala, protože opravdu zapáchal a stále značkoval. Mě to nevadilo bydlela jsem sama,ale musela jsem stále uklízet. Dnes vím,že to bylo náročné se o něj starat i když mě nikdy nekousl a klidně se mnou spal v posteli i když měl svůj pelíšek. Pokud ho chceš mít zavřeného v kleci, tak to si raději pořiď něco jiného.

Od: peetulkaa
Datum: 21.08.13 09:22

Hlavně zvaž, jeslti budeš mít dost času. Fretička není pes nebo kočka, které vypustíš na zahradu, ani morče, které se válí v kleci na hoblinách (a prosím hlavně fretce nekupuj hobliny!). Pokud jí vypustíš po bytě, musíš se jí věnovat. Na chvíli se zabaví sama zkoumáním okolí, ale z 90% potřebuje pozornost. Bude si chtít hrát a bude tě kousat, pokud neposlechneš. Nenaučenou fretku musíš hlídat, kam běhá. Musíš zajistit, aby nevlezla do nebezpečných míst - za ledničku, za kamna, do stoupaček, prostě kde by se mohla nějak šprajcnout. Všechno zabednit. Dávat pozor, aby neskočila do záchoda (nevím co je na tom pravdy, ale někde jsem četla, že se někomu takhe fretka utopia:/ ), hlavně zavírat okna a dveře na balkon a na zahradu. Z balkona by mohla skočit (špatně vidí a nepoznají výšku) a na zahradu by mohla utéct. Povahově jsou jako kočka, neposlouchají na povel pokud nemáš v ruce dobrůtku. Mají svou hlavu a nečekej, že jen tak přijdou na písknutí bez odměny :D Nekrm kočičími granulkami. Joo a to jsem se chtěla zeptat, jestli bys to finančně zvládla. Fretka potřebuje speciální granulky, občas masíčko, dobré hrudkující stelivo, dvoje očkování, případně kastrace, vitamínové a maltozové pasty, ... není to žádná sranda. Hlavně fretce nestačí klícka, co prodávají ve zveráči pro křečky. My máme doma 180cm vysokou boudu, metr hlubokou a metr dlouhou. Velký záchůdek, deky, závěsné pelíšky, ... Takové fretčí klece stojí až 8.000 korun, ty levnější třeba i 3.000,- korun, pokud budeš chtít, aby byla štastná... hodně lidí chce fretku, ale pak zjistí, že jí nezvládají (my jsme první půl rok byli stále od krve, než jsme naučili nekousat, manžel i po roce měl roztrženou bradu - má vousy a freták si rád kousnul:D ). A taky mysli na to , že fretku ti jen tak někdo nepohlídá, když odjedete na dovolenou a je problém jí vzít sebou, pokud na to nemáš koupené další vybavení. A pokud chceš fretku jako náhradu za myšku, tak to je špatná náhrada :D To bych spíš zkusila zakrslého králíčka. Toho můžeš vzít s kamarádkami ven a nic se neděje, králíček na kšírkách neuteče a nepotřebuje takový pohyb :)

Od: bennyna
Datum: 20.08.13 19:45

Já se zblázním, to je odborník za odborníkem tady...
Když jsem si v roce 2005 chtěla pořídit první fretku, našla jsem si fórum přímo fretkařů a vhodila několik dotazů. Je lepší se ptát přímo mezi lidmi, kteří danému tématu rozumí a ne tady, kde se můžeš ptát tak možná, jakou značku dudlíku maminy používají nejčasti pro svoje děti, nikoliv zde žádat o odbornou radu.
Pokud jsi na FB, najdi si skupinu fretky nebo jiné skupiny, tam ti lidičky poradí opravdu pravdivě, nikoliv co kdo kde přečetl.
Neříkám, že všechno, co zde napsali lidé nade mnou, je lež, to rozhodně ne, ale!
Pokud se o fretku dobře staráš, čistíš jí záchodek každý den, jednou za týden vyměníš pelíšky, občas jí vykoupeš, v dospělosti vykastruješ (říjnej samec i samička opravdu smrdí), pak nemá proč smrdět.
Pokud si zvolíš dobrého chovatele, který mláďátkům dá do začátku to, co má, správně se jí věnuješ, pak nemá ani proč kousat.
Opravdu si najdi nějakého dobrého chovatele v okolí, který ti bude ochotný vše ukázat a popovídat si s tebou.
Nabízím návštěvu u mě - jsem z Plzně - napiš na email v případě zájmu. Mám 8 fretek, z toho 2 říjné samce, nekoupala jsem je dva roky určitě, tak u mě můžeš cítit pěknej smrádek :D :D

Od: fretulky
Datum: 20.08.13 19:46

Ahoj,tak si najdi někoho kdo má fretuli a tolik nesmrdi a mamku tam vezmi...Mám 2 fretky kluka a holku..kluk je mazlivy,línější,klidnější a smradlavější spíš v říji,ale po kastraci se zápach uplně ztratí..Když ho někdo nechce na chov doporučila bych kastraci..Holky jsou divočejší,živější a já můžu říct,že nesmrdi,dokonce mi jejich zápach voní (ted už obou)..holky bývají divočejší,raubířky,šplhouni,neposedove a mršky,ale jsou samozrejme vyjimky,jen si myslim,že holky jsou náročnější z důvodů říje,mají s tím problémy..proto jestli nechces chov, u samic je kastrace hodne doporucovana(po 1. říji,kterou bude mozna muset ukoncit vet)..Samozřejmě musíš klec uklizet, vymenovat podestylku tak 1-2x denne,prát pelíšky a tak..fretky nesmrdi o nic víc než křeček.. a jsou to užasny zviratka,jen kdyby nahodou tak koupání fretek šamponem delej co nejmin,jen kdyz jsou hodne spinavy nebo tak...skodi to kůži a tim padem srsti...

Datum: 20.08.13 20:19

Kastrace bez smradu? A co pachové žlázy? Fretka je tchořovitá šelma, prostě smrdí a likviduje byt. Nejlepší rada co tu zazněla je na měsíc si jednu půjčit.

doplněno 20.08.13 20:20:

Co jsou to HOGO FOGO lidi? Myslíte ty co nesmrdí? Doufám, že patřím mezi ně.

Datum: 20.08.13 21:00

Kamarád fretku měl a taky slišel že když se o fretku dobře stará tak nesmrdí ... ale smrdí a dost. Staral se o ní jakto jen šlo ale prostě cítit to šlo ono když máte psa nebo kočku doma tak je tam takový ten slabý odér který někdo kdo psa nebo kočku nemá pozná ale ten je slaboučký fretku pozná každý ta prostě cítit je.

Od: odpoved*
Datum: 20.08.13 21:09
Kdyz jsme si cca pred 2lety porizovaly nasi fretuli Apolenku,prolezla jsem snad cely internet abych se o tomto uzasnem zvireti dozvedela co nejvic.Jiste,skoro vsude psaly jak fretka smrdi a kouse,ale ver mi,neni to pravda.Pokud uz chovatel od mimca vede fretulku na lidskou ruku,krmi ji tak jak ma a celkove ji socializuje k souziti s lidmi,je fretka uzasne zvire.Ano,je pravda ze prvnich par dnu co si ji doneses jako mlade domu,bude mit tendenci kousnout,ale to jen kvuli tomu ze bude v novem prostredi,mezi novymi lidmi a sama bude prodelavat urcity stres.A s tim smrdkem-opet je to jen a jen o majiteli.Musi se menit pelisky,cistit zachudky a i na strave samozrejme zalezi.Fretka je jine zvire,nez je treba kocka nebo pes,ale co se tyce hygieny jsou vsechna zvirata temer stejna.Apy byly letos 2roky a ani kocka me mamky neni tak umazlena jako ona.Moje mama v zivote fretku doma nemela a ani je nikdy nechovala,ale pokazde kdyz k nam dojde,nikdy nerekla pul slova ze by Apolenku po dome citila a to je moje mama na smrdy a cistotu raz s velkym "R".Doporucila bych ti na FB vyhledat nekterou s fretcich skupinek kde uvidis i fotky a videjka s fretulkami a super lidima,kteri ti kazdou otazecku radi a dopodrobma zodpovi.Pekny vecer

Od: peetulaa
Datum: 20.08.13 23:09

Zdravím! My když jsme se rozhodli pořídit si fretku, tak jsme si v první řadě přečetli pár Odborných stránek o fretkách - například co žerou, jakou péči potřebují, jak velkou klec a jestli to bude pro nás nejen finančně, ale i časově to pravé. Není to morče, které zavřeš v kleci a hotovo. Je to trochu jako miminko, které když je vzhůru, tak potřebuje 100% pozornost. A ano, fretka smrdí. Ale je smrad a smrad... Znám i lidi, u kterých to smrdí jak na psí skládce, protože prostě mají špinavé psy. To samé platí i u fretek. Mají zvláštní zápach, ale rozhodně to není nic dusivého. Měla jsem kamarádku, která měla fretku a jako dítě jsme si k ní nechtěli chodit hrát, protože smrděla. Ale to bylo výchovou a hygienou. Fretka se válela všude možně, nebyla naučená na záchůdek, válela se v odpadkovém koši a tak... to byl pro mě v dětství impuls kdy jsem si řekla "fretku nikdy nechci! " .. ale pak jsme přišli na návštěvu k opravdovým chovatelům a to můj názor navždy změnilo. Fretky byli poslušné, čistoté a "voňavé". Resp. voněli trochu zvěřinou a trochu po medu. Když si pořídíš fretku, na začátku je to boj naučit jí na záchůdek a nekousat. Ale jak tu říkají ostatní fretkaři, pokud žije v čistotě, chodíš s ní ven aby se "vysmradila", čistíš klec, tak zápach bude minimální (ano, nějaký zůstane, je to prostě zvíře zavřené celý den doma). Nejhorší období je asi říje, ale i tu jsme přečkali. I když přiznám, že freták nám smrděl jako opičinec :D Ale fretičku kvůli zápachu nekoupat, to se tím vůůbec nevyřeší. Letos v létě jsme konečně vykastrovali a freták je už zase "fretčí" ... dokonce i tatka (který mi právě řekl, že smrdí jako opičinec) řekl, že už ho vůbec necítí. A když někde řeknu, že mám doma fretku, tak to nikdo nepozná - nevyčichá. Fretku nepouštíme vůbec do ložnice, neleze nám do skříní ani do prádla v koupelně. A co tom to je... o té hygieně. Pokud o fretku opravdu stále stojíš, pročti opravdu fora fretkařů, kteří chovají fretky několik let, poradí co a jak, jestli klesli ve společnosti a jestli doma umírají smrady. Názory a rady tipu "slyšela jsem" .. "byla jsem jednou na návštěvě někde".. to je k ničemu... Jooo a mimochodem když se se svým fretákem mazlíme, tak k němu stále čicháme :D A ještě jedna věc - jako malá jsem měla doma morčata a řeknu ti, to byl taky dobrý zápach, pokud jsem každý den nevyčistila hobliny! Opravdu zajdi k někomu, kdo se chovu věnuje (ne k někomu, kdo má prostě jen tak fretku doma a prdí na to) ... a pak si to dobře rozmysli.. je škoda, aby pak to zvířátko skončilo někde v útulku nebo ve zveráči :(

Datum: 20.08.13 23:14

Jinak je škoda, že se tu objevili opravdu "fretkaři" se svými zkušenostmi a hned je někdo uráží a posílá někam. Slečna se ptala na fretky a tak by měla dostat kvalitní odpověď, prostě jak to opravdu s fretkami je. Tak nechte zkušenější poradit.

Datum: 20.08.13 23:21

A ještě takový dodatek - freták nám nikdy nic nerozkousal, to přísahám. Fretky ani nekoušou kabely, jak si někteří myslí. Jediné, co dělá a z čeho šílíme je, že nám schovává boty. Prostě veme botu a odtáhne ji do jiné místnosti a tam si ji schová, ale nikdy nerozkouše. Je to hamoun :D Ale to je zase o výchově. Jsou fretky, které roztrhají kde co, stejně jako jsou psi, co trhají nábytek.. to se nedá takhle posuzovat.

Datum: 20.08.13 23:35

Zatím jsem nepoznal freťulku, která by záměrně něco roztrhala. Ale že si fretky dělají své zásoby, z toho co uloví, to ano. Rohlík nebo sušenku z kuchyňské linky, ponožku, klidně i menší polštářek - vše do své nory, kterou si v bytě vyberou a vezmou za svoji. Ale o botě slyším poprvé a neříkám že to není pravda! *smich*

doplněno 20.08.13 23:40:

peetulaa: znovu pročítám Vaše slova a souhlasím, je vidět, že víte o čem to je! *palec*

Datum: 21.08.13 09:08

Ano, opravdu nám krede boty! Ale jenom manželovo :D Hold má radši smradláky.. Ví že to nesmí , proto je potichu ukradne a pak s tou obrouvskou (náš samec je oproti té botě tintítko) a běží běží, abychom ho nezastavili. Problém je, že si našel skrýž za topením v obýváku, takže musí proběhnout okolo nás :D ... schová si tam jednu botu a běží pro další. Jeho tohle zajímá víc než třeba nějaká hračka. Manžel ráno když jde do práce, tak tráví čas hledáním bot, když nejsou za topením, jsou pod kuchyňskou linkou. Někdy je to k vzteku, když člověk pospíchá, ale je to prostě zvířátko :D A taky krade papírové kapesníčky. Jednou jsem mu čistila pelech, zvednu deku a tam asi 10 balíčků a pak se doma divíme, kam nám to mizí, vždyt tolik nesmrkáme :D A on jenom sedí a nevinně kouká, jako kdyby o tom nic nevěděl. Fretka je hodně akční a hodně zábavné zvířátko. Rozhodně ne do bytu, kde si potrpí na vonné svíčky, to je jasné. Ale na druhou stranu fretka není smradlavý tchoř. Ze žlázek vypouští když se opravdu lekne nebo když byl malý a my na něj zakřičeli a on se bál. Přesto, že jsem vždy patřila právě k těm milovníkům vonných svíček a voňavého bytu, nelituju toho, že jsme si pořídili fretečku. Nikdy bych ho zpět za ten převoněný prázdný a nudný byt nevyměnila ;)

Od: weruska
Datum: 21.08.13 10:07

Ahoj,

fretka je nejsrandovnejsi a nejlepsi zviratko jake jsem kdy mela. Mela jsem predtim vse mozne od psa, kocky, potkanu, mysi, krecku az po andulky a rybicky, takze myslim, ze vim, o cem mluvim :) Fretky samozrejme trochu citit jsou stejne jako kdyz mas v byte psa nebo kocku, taky ho tam citis. Jak psali lidi nade mnou, pokud se o ni staras, cistis zachudek a peres pelisky, tak to neni zadne velke drama. Dospeli nekastrovani samci smrdi hodne a holky v riji taky. Co se tyce casove narocnosti, tak se to da krasne skloubit s tvym rezimem, moje holky poustim chvilku rano nez posnidam a vyrazim z domova a pak samozrejme vecer na delsi dobu. Fretku nejze chovat nonstop zavrenou v kleci, jako treba krecka! Pohyb mimo klec nutne potrebuje.
Fretka zere bud kvalitni granule pro kotatka (tedy ne pro kocky) a nebo primo pro fretky, ale ty jsou taky nektere dost nevhodne, tak musis dobre vybirat. Dal se ji dava syrove maso (kureci, hovezi, vzdycky aspon 24 hodin premrazene v mrazaku), syrovy zloutek, obcas trochu zeleniny nebo ovoce (rajce, okurku...). Nejake ty vitaminy atd.

Co se tyce vychovy, kazde mlade ma teleci "leta" (mesice), kdy bys ho nejradsi pretrhla. Kdyz to nevzdas, vychovas si z nej bezva mazlika na cely jeho zivot! Rozhodne vsak peclive vybirej chovatele, od ktereho si mimco poridis, protoze neni chovatel jako chovatel a hrozne zalezi na tom, jak mlade prozije svych prvnich par tydnu a jaky si vybuduje v te dobe vztah k cloveku...

Rozhodne ti doporucuji najit si na facebooku skupinu Fretky nebo FRETKA, v obou je dost lidi, tak si muzes vybrat k navsteve chovatele podle mista tveho bydliste. My jsme z Ceskych Budejovic. Preju stastny vyber a hodne trpelivosti tobe i rodicum. Ale pozor! O fretku se musis opravdu poradne starat, jinak das mamce za pravdu! ;)

Od: scarabveus
Datum: 21.08.13 13:54

Omg, tady je zase odborníků. Já chovám fretky 4 roky ale musím říci, že to co tu spousta lidí píše jsou ukrutné bláboly...

Od: fretulky
Datum: 21.08.13 19:53
Ano po kastraci BEZ SMRADU maximalne kdyz omylem vypusti,ale pes taky prdi a smrdi...nejvic smrdi spinava podestylka a neprany pelechy...fretka sama o sobe ne ,kdyz je vykastrovana(moje zkusenost). Je to docela sranda kdyz fretkare poucuji ti,co meli3 fretky uplne ns volno(co treba bezpecnost), ti co nekde slyseli...ti,co chodi s fretkou na 6 h na prochazku,ti co meli fretku kdysi daaaaaavno,kdyz se o nich nic nevedelo a ti co krmi treba whiskasem...hogo fogo lidi jsou ti co museji mit vsude naklizino,vyvonino a ti co nechapou ze zvire ma pach,potkan a krecek smrdi teda vic nez fretka! A smrad ze zlazek nepozivaji neustale,jen ze strachu,leknuti,vyjmecne kadeni,nervozity a vzteku... a ani to nemusi...kdyz je majitel v pohode a vi jak s fretkami zachazet,ani by jste o zlazkach nevedeli...a kdyz totak posloucham tem fretkam se nedivim ze poutely smrad. podle toho co vypavite jak jste se k nim chovali... Slecna ma hodne nazoru,at se rozhodne komu verit...

Datum: 24.08.13 02:29

Fretka? Vůbec ne! Ale někdy hrozně! ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: petulinka*
Datum: 08.11.13 09:30

Ano fretka smrdí. Já jí nechala vykastrovat a dát pryč žlázy a máme klid :)

Od: terise
Datum: 02.02.14 17:39

ahoj ja chci si pořídit fretku chtěla bych poradit . Já jse jmenuji Tereza a je mi 14 nemam zvířátko a rozhodla jsem se pro fretku ale tady jsou návrhy někdo říká Ano smrdí někdo zase nesmrdí a záleží na pohlaví nebo ne .

smrdí holka víc než kluknebo naopak znáte někdo nějakého chovatele kdo by byl ochotem mi nabídnout a prodat fretku já jsem si pročetla celej net ale nevím hledala jsem chovatele ale nikoho jsem nenašla prosím pomocte mi děkuji TEREZA

Od: djimmy*
Datum: 04.02.14 18:08

Ano fretka má svoji specifickou vúni je pravda že některé samice smrdí velmy málo pokud se zrovna nezaekne :-D každopádně samci mají intenzitu vuně mnohem silnější takže pokud by si se rozhodla pro fretečku pořiď si holčinu ale počitej raději stím že nějaké to aroma sem tam ucítiš

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.